Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23

Kammer PW
12 sierpnia 2017, 13:41
Naprawdę ładnie to wygląda, chylę czoła.

avatar PW
12 sierpnia 2017, 14:54
Czy podoba ekran? Mimo że nie mam h7, to oglądając go mam wielką ochotę zagrać nim teraz!!

Tarnoob PW
12 sierpnia 2017, 19:15
Jestem tego samego zdania co Avatar. :-)

diabełek412 PW
12 sierpnia 2017, 20:09
Kurek ekran miasta jest przepiękny.

Kurek PW
14 sierpnia 2017, 13:01
Czy wie ktoś może, dlaczego w particle system edytorze przy wczytywaniu modeli static mesh do niektórych custom animacji (np. fruwające kamyczki przy kamiennej skórze) tekstura robi się czarna i nie da się jej zmienić?

Kurek PW
16 sierpnia 2017, 23:50
Tak, wiem, dużo nowych bohaterów porobiłem. Przedstawiam ostatnią bohaterkę do kampanii Confluxu, ma na imię Hester. Jest to perskie imię, chyba odpowiednik naszej Estery. Znamy ją już z wystąpienia na pewnym arkworku z czasów H5. Będzie ona Elementalistką-Protomantką o bardzo demonologicznych zapędach. Po tym, gdy nasz główny bohater Payam odbuduje miasta żywiołaków, ona przyjdzie i będzie chciała przejąć kontrolę nad nowoprzywróconym dziełem i wykorzystać moc żywiołakowych armii przeciwko Ashanowi. Będzie ona heretyczką pochodzącą ze Srebrnych Miast, która zawarła pakt z demonami. Mimo braku krwawego zaćmienia, demony będą w stanie zamieszać w Ashanie używając do tego pięknej ludzkiej kobiety.



Ma ona zdolność specjalną o nazwie Chaos Żywiołów. Polega na tym, że za każdym razem, przy rozpoczęciu walki, na żywiołaki wroga zostaje rzucony czar podobny do amoku, co sprawia, że atakujący ją Elementalista na start odniesie duże straty od bijących się między sobą swoich własnych jednostek.





Kurek PW
9 października 2017, 12:57
Hester ma już swój model i swojego konika. To chyba ostatni model postaci zrobiony dla Confluxu. Ma fajną zdolność, która powoduje, że na początku bitwy wrogie jej żywiołaki dostają szału i biją się między sobą.


Kurek PW
13 października 2017, 00:00
W H5 były pewne rasowe zdolności:

Podstawowe Widzenie: Czarnoksiężnik może widzieć żywioły związane z poszczególnymi stworzeniami wroga, dzięki czemu może zadawać dodatkowe obrażenia oparte na Żywiołach.

Gniew Żywiołów: Łańcuchowy efekt działania żywiołu zadaje podwójne obrażenia.


Pomyślałem sobie, że gdybym dał którąś z tych zdolności na tej samej zasadzie, co w HV, wymagałoby to BARDZO dużo roboty (już ją kiedyś zrobiłem, ale edytor się popsuł przy zapisie), a i tak balansowo wychodzi średnio. Jak zrobić te zdolności w HVII, żeby było dość sprawiedliwie, ale by choć szczątkowo przypominały te z HV?
1. Potrzebuję sugestii. Tylko te 2 zdolności mi zostały, aby dokończyć pizzę dla Confluxu. Jakie mielibyście pomysły?

2. Czy poddane działaniu wrażliwości na magię powinny być też jednostki wojenne?

kochan PW
16 października 2017, 19:25
1. Nie wiem czy to możliwe, ale fajnie wg mnie było by widzenie żywiołów nie wszystkich jednostek wroga a kolejno poziomami zaawansowania np. Bohater widzi losowo żywioł 1/2/3 jednostek, żywioł który widzi daje możliwość zwiększenia obrażeń przez naszego żywiołaka który jest w stanie z kontrować przydzielony żywioł.

Nie wiem czy jest to zrozumiałe więc wytłumaczę na przykładzie:
Czarodziej A mający dar Podstawowe widzenie, na 1 poziomie widzi jeden żywioł wśród jednostki przeciwnej - niech to będzie kusznik z mocą żywiołu ognia. Nasz żywiołak Ognia zadaje mu przez to o 25% mniej obrażeń niż dotychczas, żywiołak wody zadaje mu o 25% więcej niż dotychczas. My sami zadajemy mu taką samą ilość obrażeń.

2. W H5 każdy miał maszyny oblężnicze takie same, ale w H7 są to jednostki więc dałbym możliwość widzenia ich żywiołu.

Antalyan PW
17 października 2017, 16:03
Every time when I come to the question of skills, I always think of destiny: it's potential could be developed more. I believe if a second expansion with Inferno was made, their skills would definitely be based on luck similar to haven's addiction to morale.

Maybe this is the way to go with Conflux's racial? A chance to trigger additional bonuses during critical strikes?


tellur PW
18 października 2017, 22:46
Moja propozycja:
Każde stworzenie ma przypisany żywioł. Podczas ataku stworzenia jak i magią bohatera sprawdzana jest podatność na magię.
Żywioły przeciwstawne zadają dodatkowe obrażenia np (woda-ogień +20%)
Żywioły różne ale nie przeciwstawne i nie takie same nie zadają obrażeni wcale np (woda-ziemia +0%)
Żywioły takie same zadają obniżone obrażenia np (woda-woda - 20%)

żywioły dla nie-żywiołaków przypisywane losowo lub każdy musiały mieć na stałe przypisany żywioł

Modyfikatory
Nowicjusz:
Widać żywioły. +5% do obrażeń (woda-ogień +25%) (woda-ziemia +5%) (woda-woda -15%)
-Jeśli w sąsiedztwie atakowanej postaci jest jednostka o takim samym żywiole to dostaje 10% obrażeń
-Atak bohatera zadaje obrażenia z przeciwstawnym żywiołem
-Zniszczenie jednego typu stwożeń za pierwszym atakiem dodaje 10pkt many/dodatkowy ruch jak po morale
-Atak bohatera powoduje zmianę żywiołu przeciwnika na losowy inny niż posiada
-Dodawane jest zaklęcie losowej zmiany żywiołów dla przeciwnika


Ekspert:
Widać żywioły. +10% do obrażeń (woda-ogień +30%) (woda-ziemia +10%) (woda-woda -10%)
-Balista zadaje obrażenia z przeciwstawnym żywiołem
-Brak kary za ten sam żywioł (+5% dla woda-woda)
-Atak na przeciwstawny żywioł daje 15% szans na oszołomienie do końca tury


Mistrz:
Widać żywioły. +15% do obrażeń (woda-ogień +35%) (woda-ziemia +15%) (woda-woda -5%)
-Chroni przed bonusem żywiołów dodawanym jednostkom wroga.
-Szansa na uleczenie 10% jeśli rzucono zaklęcie o takim samym żywiole na stworzenie



Arcymistrz:
-Odwet ma zawsze przeciwstawny żywioł
-Atak prewencyjny w momencie gdy żywioły są zgodne (woda-woda)


To propozycje - wartości procentowe chyba trzeba było by pozmieniać.

kochan PW
4 grudnia 2017, 01:41
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więcej czasu wolnego. Jakie są szansę, że dostaniemy moda pod choinkę?

Andruids PW
11 grudnia 2017, 01:31
Miałem nadzieję oglądnąć sobie prace wykonane przez Kurka, ale niestety, wygląda na to, że hosting zamieszczonych przez niego grafik się wyczerpał.

@Kurek czy byłaby szansa, żebyś udostępnił zrobione przez siebie materiały niezwiązane z Confluxem? Czyli alternatywne tekstury smoków/hydr/duchów/rakszy/itd.?

Cezaros PW
13 grudnia 2017, 18:03
Witam, przeglądałem cały ten projekt i zastanawia mnie zgodność z historią Ashanu. Skoro te tutaj Wrota Żywiołów mają być pozostałością po czymś stworzonym przez magów, liczę na popieranie przez nich Ashy (z tego oto powodu, że są oni potomkami uczniów siódmego smoka), a co za tym idzie uznanie, że żywioł umysłu należy właśnie do niego (przecież był wielkim magiem, zatem musiał być mądry). Magię pierwotną, czyli pustki najlepiej ustawić jako magię zabronioną dla Władców Żywiołów.

Chciałbym zauważyć, że w Twoich, Kurkowych wyobrażeniach Wrót Żywiołów, Żywiołaki mogą pokonać każdą powolną istotę bez strat (2 strzelców + 3 razy atak i powrotem).

Jeżeli uznajemy, że Wrota Żywiołów zostały wybudowane na zgliszczach Shantiri, proponuję coś w tym stylu:
1. Golemy Shantiri
2. Pantery Cienia (?) / Syreny (?)
3. Osłabieni tytani Shantiri?
4. Ołtarz Natury - Woda LUB Ziemia (strzelec lub tank)
5. Ołtarz Zniszczenia - Ogień LUB Powietrze (strzelec lub coś szybkiego)
6. Ołtarz Zmierchu - Światło lub ciemność (mają podobne skille)
7. Tytan Shantiri / Feniks / Żywiołak Umysłu


kochan PW
13 grudnia 2017, 18:46
@Cezaros

Nie uważasz, że trochę odbiegasz od wizji Autora?

Kurek na samym początku zaznaczył o braku p1 poziomu. Będzie - Jeśli kiedykolwiek wyjdzie - to inne miasto niż kiedykolwiek powstało poza Confluxem z trójki.

Co do samego Lore Ashanu. Z tym lore jest jak z światem komiksów, dostałeś bazę - kazdy scenarzysta/moder może sobie z nim zrobić co mu się widzi w danym temacie. Skoro sam Ubisoft miesza się w zeznaniach i uznaję np.: że część H5 jest kanonicza a część nie, to wiedz, że coś się dzieje.


Nicolai PW
13 grudnia 2017, 19:44
Cezaros:
Witam, przeglądałem cały ten projekt i zastanawia mnie zgodność z historią Ashanu.
No było sobie Imperium Shantiri i tam oddawano cześć wszystkim Smokom poza Wujkiem Urgashem, a Żywiołaki miały tam ważną rolę, więc jakby coś gdzieś nie trybiło to można się do niego fabularnie odwołać i cześć ;)

Andruids PW
14 grudnia 2017, 13:49
@Cezaros

Gdzieś już widziałem pomysł z alternatywami : D
http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=130722
Popieram.

Kubson PW
18 grudnia 2017, 23:58
Idzie już pobrać tą modyfikację z confluxem? Na Youtube widziałem, jak pewien rosyjski youtuber o nazwie "Antik" omawiał tą frakcję w h7, więc chyba jest już dostępna. Prawda?

Andruids PW
19 grudnia 2017, 02:04
Nie idzie. Do tej pory zostały udostępnione tylko grafiki, nad samym modem wciąż trwają prace.

Kubson PW
19 grudnia 2017, 08:51
Hmm... Coś mi tu nie pasuje. Przecież te wszystkie żywiołaki i feniksy mają rozmiary 2x2. Na zwykłym polu bitwy zmieści się tylko 5 jednostek.
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23
temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel