Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [przybity] H5 - problemy techniczne
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

przystan PW
11 sierpnia 2017, 10:58
Dobrze, to znaczy że jedyny problem to może być karta graficzna. Nie mam Heroes V, lecz chciałem się upewnić. A da się na win. 10?

Więc niemożliwe jest coś takiego jak "Upewnij się", bo jak miałbym się upewnić, nie posiadając gry? Wiem, temat cię zmylił, i dlatego pomyślałeś, że to błąd. Nigdzie nie napisałem, że chce się upewnić, więc Drwal też myślał że to błąd i przez to przeniósł tu.

Darth Ponda PW
26 listopada 2017, 14:37
Mam problem. Otóż właśnie zmieniłem komputer (win 7 home premium), zainstalowałem podstawkę (DVD - Ubisoft exclusive) i chciałem zainstalować Kuźnie (topseller), ale instalator nie widzi podstawowej wersji. Prawdopodobnie dlatego, że jest na dysku F (to samo co dysk D, ale mam głupią "numerację"). Pewnie z tego samego powodu nie mogę zainstalować patchy. Ściągnąłem ponoć pomocny plik HoMM_KP_INSTALL_FIX.rar, ale nikt nie napisał gdzie go wrzucić. A może jest inna przyczyna problemów? Pomocy.

Kammer PW
26 listopada 2017, 15:08
To takie nieco obchodzenie problemu, ale nie prościej jest po prostu kupić TotE?

Darth Ponda PW
26 listopada 2017, 15:26
WAIT. Chyba miałem to gdzieś kiedyś. xD
Tyle że wtedy nie będę mógł na przykład zagrać krasnalami bez alta? Bo pewnie będę chciał.

Hayven PW
26 listopada 2017, 15:27
Raczej nie.

Szaman PW
26 listopada 2017, 15:29
Napisałeś tak chaotycznie i nieskładnie że nie mogę zrozumieć cię....

Leczmy po kolei.

1.Zainstalowałeś nowy system (zapewne z formatem [mam taką nadzieje że zrobiłeś])
2.Podzieliłeś dysk na dwie partycje (na jakie?)
3.Zainstalowałeś podstawkę (Gdzie, na jakiej partycji?)
4.Chciałeś zainstalować Kuźnie (Gdzie, na jakiej partycji?, na tej samej co podstawka?)
5.Co znaczy "nie wykrywa" nie kieruje automatycznie do podstawki? Możesz w czasie instalacji przecież sam nakierować na główny folder podstawki. (zrób to jeśli tego nie zrobiłeś).
6.Patche instalujesz na końcu, jak zainstalujesz podstawkę i dodatek.
7.Skąd masz patche? od oficjalnej strony Ubisoftu?

Wiele niewiadomych... sądzę że coś źle robisz tylko nie jestem w stanie stwierdzić gdzie.

I taka mała dygresja... Daj sobie spokój z pudełkami i kup na GoG-u czy że Steama. I twoje problemy w magicznym sposób znikną... Pudełka to ZUO tego świata:P


Darth Ponda PW
26 listopada 2017, 15:46
1. Kupiłem komputer, nie zmieniałem systemu. Sformatowany już w domyśle.
2. Nie partycje. Jest SSD C: i HDD F:
3. Podstawka jest na F:
4. Uruchomiłem instalatora, który się zamknął bo nie mam wersji podstawowej (podobno).
5. Właśnie nie mogę - nie wykrywa i nawet nie daje nic z tym zrobić.
6. Ok, pomyślałem tylko że może by pomogły.
7. Patche próbowałem wziąć z oficjalnej, jak nie pomogło sprawdzałem inne strony - też nic. A program który miał to robić niczego nie znajduje.

Bardzo możliwe że coś zwaliłem, mam do tego talent. Ale jeśli tak to nawet profesjonalista może nie dać rady. :P

A pudełka świetnie wyglądają na półce. :D

Szaman PW
26 listopada 2017, 16:34
1.Windows ma najnowsze aktualizacje?
2.DirectX zainstalowany/zaktualizowany?
3.Sterowniki do Karty graficzna zaktualizowane?
4.Antywirus czegoś nie blokuje?

Darth Ponda PW
26 listopada 2017, 17:01
Tak.
Tak.
Tak.
Nie.
Trzy inne problemy udało mi się już rozwiązać, to dobry znak. :D

Szaman PW
26 listopada 2017, 18:27
1.Sama podstawka chodzi?
2.Na starym kompie wszystko chodziło dobrze?

Co się dokładnie dzieje kiedy wkładasz płytę z dodatkiem do napędu? odczytuje płytę? wyskakuje jakieś okienko/błąd? Zrób Screenshota i nam pokaż, jeśli jakiś komunikat ci wyskakuje.

Mieszałeś coś w rejestrze/kluczach systemowych?

Użyj CClanera do uporządkowanie rejestru. (ale nie sądzę że to jest problemem, biorąc pod uwagę że masz świeży system).

Darth Ponda PW
26 listopada 2017, 19:10
Podstawka działa, na starym nie miałem miejsca żeby zainstalować. Gdy wkładam płytę wszystko działa normalnie - autoodtwarzanie, ekran początkowy z instalacją, instrukcją itp. Włącza się wizard i kiedy powinno się wyświetlić okienko startu procesu instalacji (welcome ble ble) pojawia się informacja, że "nie znaleziono podstawowej wersji gry". Zapewne dokładnie tak, jak gdybym podstawki nie miał zainstalowanej - mam, ale nie na domyślnym dysku. To też nie wina rejestrów, bo sprawdzałem przy okazji innego problemu. Masz jakiś pomysł?

Kammer PW
26 listopada 2017, 19:23
Deinstal/reinstal?

Szaman PW
26 listopada 2017, 21:22
Zrób jak mówił Kammer...
1.Usuń podstawkę.
2.Wyczyść z rejestru resztki podstawki... (najlepiej i najbezpieczniej za pomocą CCleanera).
3.Zainstaluj jeszcze raz podstawkę.
4.Zainstaluj dodatek.

Jak to nic nie pomoże sprawdź na innym komputerze czy wszystko działa... jak pójdzie na innym kompie, to wina nowego systemu. A jak nie pójdzie to wina płyty (uszkodzona).

Ja już nie mam pomysłów.

Jedyne i ostateczne rozwiązanie widzę takie wtedy.

Diabełek... bo para się wypięła na ubisoft;P

I dlatego od dawna nie uznaje pudełek, więcej szkód niż pożytku z nimi...

Darth Ponda PW
26 listopada 2017, 21:26
Spróbuję jutro, dzięki za pomoc.

grzegorz PW
10 grudnia 2017, 11:15
Witam,

mam pewien problem z grą: Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy , a mianowicie miałem tego herosa na starym komputerze i miałem tam zrobioną mapę, na którą ,poświęciłem wiele czasu i przyszła zmiana komputera, mapę zgrałem na płytę i po zainstalowaniu gry na nowym komputerze, mapa ta nie działa, prawdopodobnie zmienił się format czy coś, naprawdę, nie wiem i nie znam się na tym kompletnie, proszę o pomoc, co mam zrobić. W linku poniżej jest ta mapa i może ktoś ją w jakiś sposób naprawi, bardzo mi na tej mapie zależy. Dodam też, że w edytorze map również jej nie ma, po prostu nie widzi jej edytor i heroes.

Mapa, która nie działa do pobrania w linku poniżej:

http://www16.zippyshare.com/v/1ErxyPk0/file.html

Mam nadzieje, że znajdzie się jakieś rozwiązanie.

PROSZĘ O POMOC!
z góry dzięki

Pozdrawiam

Szaman PW
10 grudnia 2017, 15:58
Niemożliwe, by format sam się zmienił... no chyba że była jakaś aktualizacja, co zmieniło format.

Pytania podstawowe:
1.Czy gra jest oryginalna?
2.Czy na starym kompie miałeś zaktualizowaną wersje gry czy starszą?

Istnieje taka możliwość, że mapkę robiłeś na starej wersji gry. Gra się zaktualizowała i zmieniła format (choć nie wiem czy owa zmiana miała faktycznie miejsce [zgaduje]).

-Czy gra sama w sobie dobrze chodzi?
-Na jakiej części Herosa V robiłeś mapę? Na podstawce? Na kuźni? Czy na dzikich hordach?
-Masz zaktualizowany Windows? Zainstalowane najnowsze sterowniki/DirectX-y?

Istnieje też ryzyko że źle zgrałeś/zapisała się mapka na płycie... to wtedy kicha... Następny raz takie rzeczy zapisuj na chmurze/dysku wirtualnym (np: Google dysk).

-Próbowałeś zmienić format mapy ręcznie? zmieniając końcówkę jej na taką co ma aktualnie gra?

Darth Ponda PW
10 grudnia 2017, 18:57
Ode mnie: jakiego dokładnie systemu operacyjnego używałeś i jaki masz teraz?

Kammer PW
10 grudnia 2017, 19:34
Na pewno instalowałeś z tego samego źródła? Możliwe, że mapy robione pod 3.0 nie działają na 3.1(.1) albo na odwrót.

I czy wrzucasz do dobrego folderu?

Kubson PW
27 stycznia 2018, 19:15
Siemka. Chcę usunąć niektóre mapy z h5, stworzone za pomocą automatycznego edytora. Wiecie, jak to zrobić? Zaglądałem do folderu "Maps" i był pusty.

Kubson PW
29 stycznia 2018, 09:59
Hej, pomoże mi ktoś? Jak się usuwa mapy z h5?
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [przybity] H5 - problemy techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel