Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 73 - 74 - 75 ... 84 - 85 - 86

Andruids PW
18 lipca 2017, 15:18
Jeśli to Ci wygląda na hydrę, to tak.


Darth Ponda PW
18 lipca 2017, 20:13
Zasadniczo zależy to od mitologii, ale z tego co wiem to w ogólnej systematyce istnieją smoki bezskrzydłe, a hydry posiadają więcej cech tworzących z nich oddzielną grupę.

Drwal PW
19 lipca 2017, 14:39


Pies ratuje jelonka przed utonięciem. Coś niesamowitego, ciepło się robi na sercu to oglądając. :)

Kastore PW
19 lipca 2017, 22:17
Czy jest gorszy zamek w H3 niż Cytadela?

Sir Galuf PW
20 lipca 2017, 09:37
Dla mnie najgorsze miasto to Conflux :p

Kastore PW
20 lipca 2017, 10:31
To może inaczej, są jakieś taktyki grania cytadelą, które spowodują, że miasto nie będzie skończonym barachłem? A Conflux, drogi Galufie, jest niesamowicie OP.

Tarnoob PW
20 lipca 2017, 10:35
Proszę nie trollować. Jeśli jest patch (którego „Złota Edycja” CD Projektu nie ma), gra się Tazarem (spec. płat­nerz) lub Wystanem (spec. jaszczury) i pakuje wszystko w obronę, to jest to bardzo silne miasto. Występuje czę­s­to na bagnach, gdzie innych bohaterów bardzo spowalnia. Było wałkowane setki razy, że ten mit z nieporadnika do „Złotej Edycji” jest właśnie mitem.

Od lat (dziesięciu?) wśród ligowców panuje przekonanie, że najtrudniejszym („najsłabszym”) miastem w H3 jest Inferno.

Kastore PW
20 lipca 2017, 10:46
W Infernie można sobie farmić demony, nie wymaga tyłu surowców w rozbudowie, a bohaterowie mają o niebo lepszy rozkład prawdopodobieństw do umiejętności. Specjalność Wystana jest nieprzydatna prawie na wszystkich mapach, bo jaszczury mimo patchu i tak są słabe, dodatkowo nie mają braku kar w walce wręcz, co jest wręcz wymagane, żeby strzelec był przydatny. Specjalność Tazara zaczyna działać dopiero na wyższym poziomie, co jest jakimś koszmarem, bo ten zamek jest tak ślamazarny (5 do szybkości na 7. lvlu :/), a co do bagien to zatoka.

I jak coś to proszę o konkretne porady. ^^

Magiellan PW
20 lipca 2017, 17:05
O ludzie, Kastore... Ależ ty jesteś zero jedynkowy... A wyobraź sobie, że życie takie nie jest... Już pomijając fakt, że ile graczy tyle opinii, ale to przecież wszystko od wszystkiego zależy... Zależy od tego czy lubisz grać danym zamkiem, w jaką cześć (lub dodatek), na jakim poziomie (swoim i komputera grasz) no i generalnie od tego jak (czasem nawet przypadkiem) potoczy się konkretny epizod... Jako, że cytadela (którą swoją drogą obrażasz :p) jest od zawsze jednym (obok nekropolii) z moich ulubionych zamkow to posłużę się swoim własnym przykładem. Otóż osobiście zawsze lubiłem grać tym zamkiem i postawił bym go na drugim miejscu wśród najlepszych (po nekropolii). Oczywiście nie twierdzę, że np zamek anioła jest fizycznie słabszy od cytadeli. Twierdzę tylko, że mi się cytadelą zdecydowanie lepiej gra. Jeśli chodzi o strategię gry tym zamkiem to długo wyglądało to tak jak napisał Tarnoob. Choć mi osobiście to nieźle grało się też Stygiem. Ale od jakiegoś czasu strategia i wszystko z tym zamkiem się zmieniło. I stąd też moja rada... Zacznij grać w WOGa... Wtedy może docenisz zamek cytadeli, który moim zdaniem jest tam na prawdę jednym z najmocniejszych... I to właściwie na podstawie wszystkich poziomów... Reptilion mając max doświadczenia zaczyna bardzo dobrze strzelać, a dodatkowo zatruwa. Ważka, jest tak jak i była bardzo szybka, ale dodatkowo zyskuje umiejętność ataku wszystkich jednostek w koło. Bazyliszek bez większych zmian... Gorgona jest wręcz kozacka, szczególnie w walce z najsilniejszymi jednostkami, wiwerna dalej słaba jak i była... No i została Piekielna Hydra... Ta to jest dopiero kozacka... Praktycznie niezniszczalna... Atakuje wszystkich w koło, ma kwas, tarczę ognia i na deser powstrzymuje kontratak... Jak dla mnie najlepsza strategia gry cytadelą w WOGu to wybór Wystana i... I właściwie to wszystko... Resztę robią za ciebie Reptilion, Gorgona i Hydra :)

Kastore PW
20 lipca 2017, 17:29
Konkrety!
Co budować, co kupować, co zbierać, z czym walczyć, jak walczyć, etc.
Magiellan:
Otóż osobiście zawsze lubiłem grać tym zamkiem i postawił bym go na drugim miejscu wśród najlepszych (po nekropolii)
To mi powiedz jak tym dobrze grać.
A Styg to beznadziejny bohater, raz, że bohaterowie mocy są w większości lepsi od bohaterów magii plus cytka jest zamkiem wybitnie niemagicznym, dodatkowo sama klasa wiedźm jest skrajnie tandetna, z najgorszym rozkładem szans na umiejki drugorzędne wśród wszystkich bohaterów magii, a na dokładkę specjalność w talencie magicznym u takiego bohatera i w takim zamku jest praktycznie nieprzydatna. O, i Styg jest kobietą. :P
W WoG-a grałem, ale przez większość czasu miałem wyłączoną opcję zdobywania doświadczenia przez jednostki, bo jej nie lubię.

Tarnoob PW
20 lipca 2017, 22:24
Magiellan: tl;dr. Nie rób ścian tekstu, tylko podziel tekst na akapity.

Magiellan PW
21 lipca 2017, 21:32
Cytat:
A Styg to beznadziejny bohater, raz, że bohaterowie mocy są w większości lepsi od bohaterów magii plus cytka jest zamkiem wybitnie niemagicznym, dodatkowo sama klasa wiedźm jest skrajnie tandetna, z najgorszym rozkładem szans na umiejki drugorzędne wśród wszystkich bohaterów magii, a na dokładkę specjalność w talencie magicznym u takiego bohatera i w takim zamku jest praktycznie nieprzydatna.

Skoro tak twierdzisz... Jest to oczywistą nie prawdą, ale niech ci będzie... Tzn. Też generalnie wolę grać bohaterami mocy, ale bohaterzy magii też wcale nie są słabi i to nie zależnie od zamku... Przecież nie zależnie jakim zamkiem zaczynasz grę, ale prędzej czy później znajdziesz i zdobędziesz na mapie chyba też i inne zamki nieprawdaż? Styg ma specjalność talent magiczny czyli inaczej mówiąc ma po prostu mocniejsze czary. Grając nim należy (przynajmniej ja tak zwykle robię) zdobyć/załatwić jeszcze umiejętność inteligencje i ewentualnie mistycyzm (ale to nie koniecznie) i dobrze by było zdobyć ten składany artefakt co każdego dnia przywraca ci max manny i wtedy implozja zadaje bardzo dobre obrażenia. Oczywiście dzieje się to po czasie. Jak wszystko w Herku :P... W WOGu też tak naprawdę bez znaczenia jest jaki kto ma rozkład umiejętności, gdyż można nim właściwie dowolnie sterować, za pomocą chatek jasnowidza i mirtalu :P

Co do taktyki gry to... Właściwie jako takiej to sam nie mam XD... Osobiście gram z włączoną opcją budowania dwóch budynków dziennie (bardzo ją lubię) i z włączonym doświadczeniem jednostek. Zwykle grając właściwie każdym zamkiem zaczynam jednak od wybudowania budynków dających kasę, a potem armia. To już oczywiście zależy od terenu jaki dostałeś (w sensie co i w jakich ilościach na nim jest), ale generalnie grając w WOGu cytadelą należy dążyć do możliwie jak najszybszego kupna i najlepiej ulepszenia na trzeci poziom Hydry. Nawet kosztem innych jednostek, gdyż jak wspomniałem Piekielna Hydra jest naprawdę kozacka... Dodatkowo, warto możliwie szybko ulepszyć Reptiliona i Gorgonę i to właściwie wszystko. Jeśli chodzi o samą walkę to ważne jest aby jak najszybciej zdobyć czary takie jak spowolnienie (ale to raczej nie problem), miejski portal i wskrzeszenie... Wtedy w walce najzwyczajniej w świecie wysyła się Hydrę na zatracenie (co będzie to będzie XD) i cały czas dawać na nią wskrzeszenie... A i w WOGu (przynajmniej u mnie, choć nie do końca wiem dlaczego XD) jest tak, że Gorynicz ulepsza się na Hydrę... A, że szczególnie na dużych mapach kryjówek Goryniczy jest od czorta, to można stosunkowo szybko dorobić się całkiem pokaźnego oddziału... I tak to u mnie wygląda... W moim przypadku to wszystko zwykle się udaje XD

Ps: Odnoszę się głównie do WOGa bo od dawien dawna bazuje właściwie tylko na nim, nie grając już za dużo w inne dodatki czy części (ewentualnie ta konwercja WOGa na H2, ale tam to wygląda właściwie tak samo XD).

Ps1: Tarnoobie. Nie zlekceważyłem twojego posta. Przeczytałem go, ale... Są dwa ale. Po pierwsze jak coś piszę to nie w wordzie i wklejam tu tylko od razu przez ten formularz (czy jak to tam nazwać XD) i niestety akapity nie działają (mam namyśli przycisk tabulacji). Chyba, że chodzi ci o coś innego... Po drugie, jeśli możesz to rozwiń swój własny skrót:
Cytat:
tl;dr
bo niestety nie wiem co to znaczy...

Kammer PW
21 lipca 2017, 21:33
Żle cytujesz, po = dawaj tylko autora. Treść cytatu wrzucaj między <q></q>.

Kastore PW
21 lipca 2017, 22:30
Magiellan:
Skoro tak twierdzisz... Jest to oczywistą nie prawdą, ale niech ci będzie...
Wybacz, ale Twoje rady są o kant dupy potłuc a znajomość realiów gry słaba. Tl;dr to nie skrót Tarnooba.

Garett PW
23 lipca 2017, 22:42

Tarnoob PW
25 lipca 2017, 10:16
Akapit to blok tekstu, a nie wcięcie akapitowe, kurde. Na forach do zaznaczenia akapitu wystarczą dwa entery.

tl;dr.

Kastore PW
25 lipca 2017, 12:17
Ostatnie podejście -- moja gra Cytadelą podzielona na dni pierwszego tygodnia:
1. W pierwszym dniu kupuję drugiego bohatera i daję całą jego armię, poza jedną ważką, głównemu bohaterowi, po czym idę nim zbierać zasoby. Jeżeli po ruchu waflowego boha będę miał zebrane jakieś drewno lub będzie ono w zasięgu jednego dnia drogi to kupuję siedlisko wiwern, jeżeli nie to siedlisko ważek i wychodzę bohaterem głównym zbierać zasoby i podbijać banki stworzeń.
2. Kupuję radę miasta.
3. Kupuję siedlisko ważek, jeśli już je mam to cytadelę.
4. Kupuję cytadelę/siedlisko bazyliszków.
5. Kupuję siedlisko bazyliszków/siedlisko wiwern.
6. Kupuję zamek.
7. Kupuję gorgony lub hydry i płaczę, że już nie mam surowców i mam powolne, nieprzydatne jednostki, zadające małe obrażenia... Jeżeli w ogóle uda mi się dojść do tego momentu, bo to ile ten zamek wymaga surowców do rozbudowy to jakiś dramat.

Ewentualnie mogę do tego podejść inaczej i nie kupować jednostek wyższych tierów I na przykład zająć się ulepszaniem tych z niższych poziomów i/lub szybkim ulepszeniem rady miasta, a potem płakać, że jestem słabszy od innych frakcji. :'(

Szaman PW
13 sierpnia 2017, 14:53
Aż o dziwo że nikt nie dał linka do najnowszego utworu:) Tym razem inferno... Jednakże nekro im lepiej wyszło.

Nicolai PW
13 sierpnia 2017, 17:19
Zrobiłem z tego news, zadowolony? ;)

Ursus PW
14 sierpnia 2017, 06:46
Chciałbym się was spytać o serię King's Bounty, bo chciałbym sobie kupić, a tu patrzę i jest od grona tytułów z tej serii, np. Legenda, dodatek Wojownicza Księżniczka, dodatek do Wojowniczej Księżniczki pt. Nowe Światy, Wojownicy Północy. W związku z tym czy istnieje jakaś "Złota Edycja" i na czym gra polega, bo oprócz tego, że jest fajna i podobna do HoMM to nic więcej nie wiem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 73 - 74 - 75 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel