Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Muzyka w serii HoMM i MM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Drwal PW
12 maja 2017, 18:56
Z dala od sporu:

8-bitowa wersja utworu z Inferno (Heroes III)

Magiellan PW
12 maja 2017, 20:50
Ciężko mi włączyć się do dyskusji, w których herkach była najlepsza ścieżka dźwiękowa... W 1, 4 i 5 bardzo mało grałem i szczerze to nawet nie zbyt pamiętam, jak tam wyglądała sprawa z muzyką... W 2 swego czasu grałem bardzo dużo, ale z kolei już bardzo dawno i też słabo pamiętam... W herki 6 i 7 to w ogóle nie grałem, więc tym bardziej nic nie powiem... Niemniej mogę napisać, że podoba mi się ścieżka dźwiękowa w trójeczce... Najbardziej podoba mi się muzyka menu z wyborem scenariuszy, Inferno oraz wszystkie melodyjki do bitwy... Tak więc moim zdaniem pod względem muzycznym w trójce jest bardzo dobrze.

Yaaqob PW
12 maja 2017, 21:42
Skoro mowa o nostalgii i ośmio-bitówkach... Undertale soundtrack ;)

Szaman PW
13 maja 2017, 01:54
Widzę że poruszyłem niebo i ziemie:) Taka fala hejtu co się wylała że hej. Jednakże w moim odczuciu, Romero, gdzieś się zatracił z współpracy z Ubisoftem. Być może poprawi się jak znajdzie się inny wydawca? Who know's

Kastore:
To może poszukaj jeszcze raz, tym razem uważnie i nie przypisuj ludzkiej życzliwości jakiejś dziwnej dwulicowości i sprzedania się korporacji. Jak dla mnie to trochę żałosne.

Andruids PW
13 maja 2017, 01:59
Szaman:
Widzę że poruszyłem niebo i ziemie:)
Nie, po prostu napisałeś coś głupiego i oderwanego od rzeczywistości. To się zdarza.

Szaman:
Być może poprawi się jak znajdzie się inny wydawca?
Widziałeś mój poprzedni post?

Szaman PW
13 maja 2017, 02:22
Wy też zrobiliście jeden konkretny błąd w tym całym hejcie na mnie.

Mówiąc zła/dobra muzyka nie mam na myśli, że konkretny dźwięk/instrument, nie pasuje do xyz pozycji ze ścieżki dźwiękowej. Kierując oceną, nie kieruję się z góry przyjętymi schematami.

Słuchając dzisiejsze utwory Romera, nie znajduje już "tego" czegoś, co miały utwory np: z H2/H3. (poza wyjątkami z V i VII). Ile w tym nostalgii, a faktycznego stanu rzeczy? Trudno mi powiedzieć.

Czasami mnie zadziwiacie swoją schematycznym myśleniem. Gra/muzyka/film/cokolwiek w moim rozumowaniu nie musi być logiczne/spójne/przemyślane, tylko "dobre", a jest to słowo dość ogólne i subiektywne, że pozostawia pole do popisu mi.

Logicznie, hot dog kupiony w restauracji powinien być lepszy od hot doga z przydrożnej butki, a może być całkowicie inaczej.

Sorki za offtop... ale przełamcie tradycyjne konwencje/założenia. Jak coś 1000 osobom coś się podoba, to nie oznacza ze to samo musi mi się podobać i trzeba z góry zakładać, że jestem hejterem/żałosny/trollem/prowokatorem, itp.

Kastore PW
13 maja 2017, 10:36
Szaman:
Kierując oceną, nie kieruję się z góry przyjętymi schematami.
Jakimi schematami?
Szaman:
Sorki za offtop... ale przełamcie tradycyjne konwencje/założenia. Jak coś 1000 osobom coś się podoba, to nie oznacza ze to samo musi mi się podobać i trzeba z góry zakładać, że jestem hejterem/żałosny/trollem/prowokatorem, itp.
Jakie tradycyjne konwencje? I owszem nie musi się podobać, ale jest różnica między "ścieżka dźwiękowa nie podoba mi się" a "ścieżka dźwiękowa nie podoba mi się, bo dwulicowy kompozytor się sprzedał korporacji, która każe mu tworzyć słabe tracki". :/
Btw.
Szaman:
Może wiele mnie tu zjedzie, ale...
Graj w totka. ^^

dvoytek PW
13 maja 2017, 12:02
Kastore:
Szaman, z całym szacunkiem, ale masz małe pojęcie o czym mówisz. Nie wiem, zajmij się czymś innym.
Hejt
Lord Baffourd:
Szamanie, kompozytorom przez lata zmienia się odrobinę technika i instrumenty (lub sample), ale to nie znaczy że nagle tracą talent, albo się sprzedają.
Hejt
Szaman:
dla mnie Romero się sprzedał Ubisoftowi(..)
Pewnie Ubi dał mu questa w spamowaniu na YT i lajkowaniu komentarzy, wszystkiego, co wyszło spod "ucha" Ubisoftu, pewnie by zwiększyć sprzedaż.
Konstruktywna krytyka XD


Kammer PW
13 maja 2017, 13:51
Ja tam proponuję, by po prostu wrzucić utwory, które uważa się wartościowe. To może ja zacznę od H5.

Grass theme


Sylvan theme


Haven theme Hayven theme :P

Yaaqob PW
13 maja 2017, 14:36
Heroes 2 - Sorceress Town Theme

Heroes 4 - Preserve (Nature) theme
Heroes 4 - Floating Across Water
Heroes 4 - Grasslands Theme

P.S. Jak wstawiacie filmiki z Youtube bezpośrednio do posta?
PS2 @Kammer - Hayven theme to nie przeróbka,, Lacrimosa dies illa" Mozarta? ;)

Szaman PW
13 maja 2017, 15:49
Kastore:
Graj w totka. ^^
tzw. podatek od głupoty... kiedyś odkładałem, ale partnerka znalazła inne zastosowanie środków na ten "podatek" ^^

Kammer PW
13 maja 2017, 17:27
Yaaqobie, dzięki za temat Preserve, przypadł mi do gustu. No i przypomniałeś mi o jednym utworze z H4, który mi się spodobał (a poznałem go dzięki Syrenom z Cmentarza):

Chaos theme


Co do tematu Przystani - nie mam bladego pojęcia, ja to identyfikuję jako utwór z H5, nie znam poprzedników/źródeł.

Godzilla PW
13 maja 2017, 17:30
Motyw Twierdzy z Heroes 7.

Kastore PW
13 maja 2017, 19:37
IMO najlepszy motyw trawiasty w serii:

IMO najlepszy motyw kampanijny w H3:

I taki tam bonus z pięćdziesieciosekundowym build upem:

Yaaqob PW
14 maja 2017, 09:42
@Kammer
Dla porównania:
Lacrimosa Mozarta

@Kastore
Grasslands theme z H2 - klawesyn! Jeej! :D ;)

Dorzucę na razie jeszcze tyle:
Heroes 3 - Rampart theme
Heroes 3 - Stronghold theme
Heroes 4 - Stronghold (Might) theme

desmond PW
14 maja 2017, 11:21
Jako ciekawostkę wrzucam muzykę z bety Heroes V:
motyw Przystani (to samo co w ostatecznej wersji, ale wokal angielski)
motyw Nekropolis (zupełnie inny utwór, niestety link do pliku, a nie do bezpośredniego odsłuchania)
A moje ulubione utwory są z drugiej części, w szczególności:
- motyw morski
- motyw śnieżny

Kastore PW
14 maja 2017, 15:00
Yaaqob:
Dla porównania:
Lacrimosa Mozarta
Nie jest tajemnicą, że Romero bardzo dużo zapożyczał w swojej twórczości z dorobku innych artystów.
Yaaqob:
@Kastore
Grasslands theme z H2 - klawesyn! Jeej! :D ;)
Akurat klawesyn to wręcz instrument wiodący w H1-3.

Yaaqob PW
14 maja 2017, 20:30
Kastore:
Nie jest tajemnicą, że Romero bardzo dużo zapożyczał w swojej twórczości z dorobku innych artystów.
Sic, ale tę, ,Lacrimosa" to, zdaje się, żywcem skopiował od Mozarta i przerobił. ;)

Kastore:
Akurat klawesyn to wręcz instrument wiodący w H1-3.
Wiem. Ale jestem fanem tegoż instrumentu i stąd moje emocjonalne, ,jeej!" ;D

Mirr Skulblodh PW
14 maja 2017, 20:59
Moim zdaniem Heroes III posiada najlepszy soundtrack, którego charakter (soundtracku i gry) oddaje przywołany wcześniej Rampart Theme i Grass Theme.

Yaaqob PW
15 maja 2017, 10:19
Niezapomniany Knight town theme z Heroes 1. :) ;)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Muzyka w serii HoMM i MM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel