Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Modowanie Heroes VII
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 - 10

Nicolai PW
7 kwietnia 2017, 09:35
A w sumie po co Unreal Engine? Przecież istnieją narzędzia, takie jak Noesis, które pozwalają na konwersję animacji między typami.

dvoytek PW
7 kwietnia 2017, 12:01
@J. M. Sower
Edytor eksportuje do FBX, Umodel do .psa. Eksportując przez Umodel masz oteksturowany model ze szkieletem i animacje. Tak jak mówił Nicolai, Noesis się przydaje. Musiałem go użyć do koralowych kapłanek, żeby zamienić model w FBX na psk, bo z tego co pamiętam jak wrzucałem FBX do edytora, to na modelu były okropne "szwy". W importowanym PSK dobrze wyglądały.

Edit: Tak teraz patrzę, że UDK chyba już jest niedostępny :/ W internecie nie zginął na pewno, ale oficjalnie pobrać nie można. Za to UE4 jest za darmo. Co do tego importowania psk, to chyba jeszcze bardziej coś kombinowałem. Tu opisywałem

W tym temacie ktoś wrzucił linki do UDK, jakbyś chciał jednak pobrać. Nie te z pierwszego posta, tylko niżej na dysk google ktoś dał.

J. M. Sower PW
7 kwietnia 2017, 23:08
No właśnie zauważyłem, że UDK zniknęło z oficjalnej strony. No cóż, będę próbował dalej. Boję się, że w dziedzinie animowania będę się musiał przerzucić na 3ds Maxa. Ma on niestety całkiem inny interfejs niż Blender, więc muszę się uczyć niemal od zera. No chyba, że jest jakiś sposób na użycie animacji Blendera. Oby.

dvoytek PW
8 kwietnia 2017, 00:59
Jakie są przeszkody w przygotowaniu animacji w Blenderze?

UDK zniknęło z oficjalnej strony, ale linki z tamtego forum działają. A przynajmniej wersja z lutego 2015, bo dzisiaj ją pobrałem i zainstalowałem.

J. M. Sower PW
8 kwietnia 2017, 15:05
Dobra bo trochę się pogubiłem. Mam teraz UDK, Umodel i Noesis. UDK nie daje możliwości edycji animacji, ale zawsze jest bardziej rozbudowane niż edytor H7. Jak to jest z tym Umodel? Wyeksportowałem niby model Wilka do psk, importuję go do UDK i pojawia się jedynie SkeletalMesh z nałożonym place holderem zamiast tekstur, które muszę dodać oddzielnie i nie wiem jak je połączyć z modelem. ;P Wszelkie animacje muszę najpierw wyeksportować w edytorze H7 do FBX i dopiero wpakować do UDK. Dalej nie wiem jak dobrać się do animacji.

Ps. Eureka! Mam właśnie przed sobą poruszający się szkielet w 3ds Maxie! No to pozostaje mi znaleźć sposób na przesyłanie animacji na drodze Blender/3ds Max, albo po prostu muszę się nauczyć animować w 3ds Max. Da się wrzucić ową animację do UDK także działa.

Ps2. Mam obecnie mały problem. W prostych słowach - gdy otworzę animację w 3ds Max, wyeksportuję do FBX i wrzucę do UDK to szkielet wykonuje odpowiednie ruchy, ale ta odległość modelu od punktu zerowego (co widać jako różową kreskę) robi się jakaś dziwnie krótka i przez to model wyświetla się za nisko i gdy np. skacze do przodu, to na zbyt małą odległość. Tak jakby przemieszczenia szkieletu były osłabione. :/ Nie wiem, czy po prostu nie ustawiam czegoś źle w ustawieniach exportu w 3ds Maxie.


Edit. Znalazłem rozwiązanie. Przy eksporcie należało zmienić jednostkę miary z cali na centymetry. ;P Teraz działa poprawnie.

J. M. Sower PW
8 kwietnia 2017, 16:52
Na razie znalazłem jedynie coś takiego odnośnie przesyłu animacji z Blendera do 3ds Maxa.
https://vimeo.com/28146883

Ps. Jak to było z potworami z Szóstki? Dało się wydobyć modele i jakieś dziwne szkielety, tak? Bo jeśli zacznę naukę 3ds Maxa, to mógłbym na początek próbować odtworzyć szkielety i animacje do tych stworów.

Antalyan PW
14 kwietnia 2017, 17:29
After some time, I should probably spread some news about our Wryn Pendragon: Umbramancer project. I'm saying rather "project" instead of "mod" because it will be more likely sth. like a fan add-on instead of a modification.

Except our Original Project Page WOH, I invite you to also join our WPU Steam Group. For more information, check the links above.

You can also ask any questions right here, even in Polish if you wish, only if you don't mind my answer will be in English :)
Anyway, check our FAQ on the Steam page first.




Asderuki PW
25 kwietnia 2017, 15:11
Hej moi drodzy nie miałam póki co czasu zabrać się dalej za interfejs, ale może znajdę kogoś do pomocy w utrzymaniu estetyki i przejrzystości. Przy okazji tego jednak natrafiłam na ten screen menu do H7:



Jak dobrze znalazłam jest to menu jeszcze z bety gry, ale w moim odczuciu (poza przyciskami) prezentuje się znacznie ciekawiej niż to co ostatecznie dostaliśmy.

To już z czystej ciekawości, ale czy ktoś z was widział w plikach gry może pozostałości po tym? Ja jeszcze porządnie nie wkopałam się w bebechy, bo póki co szukam pomysłu w jakim klimacie zrobić całe UI.

Mam kilka pomysłów, ale bez szklicy to mogę wam opowiadać, a każdy i tak będzie miał własne wyobrażenie :D

Andruids PW
25 kwietnia 2017, 15:30
Tak wyglądało menu główne przed wydaniem dodatku z krasnoludami. Pewnie można by się do tego dostać po ściągnięciu pir-... ekhm, morsko-elfiej wersji.

Asderuki PW
25 kwietnia 2017, 15:34
Och... no to smutek... :/

Hmm... ciekawe czy jakbym odinstalowała grę i starała się zainstalować nową to od razu poleci mi z patchami. Mam cyfrową wersję, to pewnie jest taka szansa...

:
Pewnie można by się do tego dostać po ściągnięciu pir-... ekhm, morsko-elfiej wersji.

Hah... :D niecnie.

dvoytek PW
25 kwietnia 2017, 17:35
Gra pobierze się od razu w najnowszej wersji.
Mógłbym spróbować z pudełkową, ale może potem. bo musiałbym usuwać obecną wersję, a później znowu ściągać. Jak przełączę Uplay w tryb offline, to powinno się dać zainstalować wersję 1.0 z płytki i uniknąć aktualizacji.

Kammer PW
25 kwietnia 2017, 18:02
A nie prościej byłoby znaleźć kogoś, kto miał zainstalowaną betę H7? Na przykład ja mam, tylko musiałbym wiedzieć, który plik Wam przekazać... (acz CookedPC\GUI brzmi... obiecująco).

Asderuki PW
25 kwietnia 2017, 19:55
Kammer:
A nie prościej byłoby znaleźć kogoś, kto miał zainstalowaną betę H7? Na przykład ja mam, tylko musiałbym wiedzieć, który plik Wam przekazać... (acz CookedPC\GUI brzmi... obiecująco).

Ja tam nawet nie myślałam aby o to pytać. Za dużo razy czytałam "zrób sam" na tym forum aby proponować aby cokolwiek ktoś inny niż ja zrobił w tym temacie :D

Kammer PW
25 kwietnia 2017, 20:03



Anyway - masz jakieś podejrzenie, gdzie te grafiki mogą siedzieć?

J. M. Sower PW
25 kwietnia 2017, 22:22
Aż tak źle tu chyba nie jest. ;P Sam bym się zgłosił z chęcią pomocy gdyby nie to, że usunąłem pliki po Becie ledwie kilkanaście dni temu. ;P

Darth Ponda PW
26 kwietnia 2017, 13:34
Jakby co ja też powinienem je mieć.

Asderuki PW
29 kwietnia 2017, 01:11
W plikach gry MMH7Game> CookedPC> GUI> H7TextutureGUI tam powinno być 1 albo 2. Ale nie jestem pewna. To są pliki .upk

Ja używam umodel do wypakowania tych plików. To powinny być pliki .targa po eksporcie. Na pewno da się je podejrzeć w photoshopie, możliwe że w gimpie. Są chyba też inne proglramy, ale pewna nie jestem.

@J. M. Sower chyba nie. ALe nie powiem, bo ja się do tej pory po prostu nie pytałąm i rzucałam inicjatyw, bo widziałam kilka przypadków jak ktoś rzucał pomysł i zostawał zakrzyczany, że nie powinien na innych zrzucać roboty... No albo, że sam powinien zacząć jak taki mądry ;)

Zostawmy to jednak, bo widzę kilku chętnych do pomocy ^^

rad19dym PW
12 października 2017, 22:06
Czy były jakieś próby przeniesienia jednostek Inferno lub Sanktuarium z "szóstki" do "siódemki"?

Kurek PW
12 października 2017, 22:53
Tak, były próby przeniesienia Kirina przez kogoś na Heroes Community, nie udało się, bo kości modelu i animacje są w HVI zupełnie nie do przekonwertowania na HVII. Trochę średnio to wygląda.

tellur PW
23 października 2017, 21:17
Czy jest szansa gdzieś jeszcze dostać skrypt do Noesis do importu z H6 ?
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 - 10
temat: Modowanie Heroes VII

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel