Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 70 - 71 - 72 ... 84 - 85 - 86

Nicolai PW
26 marca 2017, 14:20
Ogólnie zaszpanowałem ulubionym kanałem lingwistycznym na Czacie i stwierdziłem, że może podlinkuję tutaj... może ktoś jeszcze dowie się czegoś ciekawego :P



No i jeszcze wrzucę Langfocusa, by nie było mu smutno ;)


Tarnoob PW
27 marca 2017, 00:16
Langfocusa śledzę gdzieś od tego lata i jest spoko. Polecam allegrowicza.

Przede wszystkim dzięki Langfocusowi – i wcześniejszemu interesowaniu się fonetyką – zacząłem inaczej patrzeć na j. niemiecki. Tzw. górnoniemieckie przesunięcie spółgłoskowe porządkuje mnóstwo słówek. Nawet pomaga prze­­widywać, jaki brzmi angielski odpowiednik jakiegoś niemieckiego słówka i odwrotnie. Udało mi się tak raz zga­d­­nąć, że niem. Teich (staw) ma odpowiednik w ang. dyke (grobel).

Alamar PW
29 marca 2017, 13:02
Kastore:
Cóż, tym razem to jednak nie wina tłumaczy. Filmy poza granicami USA (choćby w Wielkiej Brytanii) ma tytuł "Salazar's Revenge". Tak, kretyństwo, ale tym razem bez udziału naszego podwórka. :P

Nicolai PW
29 marca 2017, 14:38
Cóż... Disney ma regionalną politykę nazewnictwa. Dlatego jak okazało się, że w kilku państwach europejskich nazwa "Moana" jest zaklepana to cały kontynent dostał Vaianę :P


Alamar PW
29 marca 2017, 16:26
Z tego co pamiętam, wiązało to się z tym, iż w Europie już jakaś tam Moana była wcześniej, więc zmieniono imię/tytuł, by się nikomu nic nie pomyliło (no i z powodu ewentualnych pozwów o znak handlowy :P).

EDIT:
O, mam XD

Nicolai PW
29 marca 2017, 16:48
Jakiż Ty ciekawski xD. Specjalnie nie pisałem, kto zaklepał Moanę, bo tu są dzieci, a ten wziął i wygrzebał. ;)

Hayven PW
29 marca 2017, 16:58
Andrut był pierwszy, tylko się ulotnił.

Nitj'sefni PW
1 kwietnia 2017, 19:09
Po roku czekania, wreszcie wychodzi nowy odcinek. Niestety wiele wskazuje na to, że to już ostatni.

Yaaqob PW
1 kwietnia 2017, 21:37
Pierwszy odcinek pojawił się 23 grudnia 2013 r. Minęło więc 3,5 roku! :)

Kiedyś długo starałem się rozgryźć o co w tym chodzi... I udało mi się. :D ;) Słowo klucz to: hauntologia. Wielu stara się doszukać w Poradnikach Uśmiechu logicznego sensu, a tym czasem chodzi o wieloznaczność.

Najbardziej,, demaskujący" jest ten artykuł z artystycznego periodyku,, Szum".


Sam autor to najprawdopodobniej Wiktor Kołowiecki z UMCS w Lublinie... ;)
To, że autorem PU jest Wiktor Kołowiecki również zostało opublikowane w ,,Szumie".

Nitj'sefni PW
1 kwietnia 2017, 23:01
Yaaqob:
Pierwszy odcinek pojawił się 23 grudnia 2013 r. Minęło więc 3,5 roku! :)
Od ostatniego odcinka minął rok.

Tarnoob PW
7 kwietnia 2017, 14:05
Czy ktoś wie może, gdzie są zakopane grafiki od Alamara z pierwszego wydania Heroes III RoE od Mirage Me­dia? Szukałem w newsach z 10-lecia (2009), z 15-lecia (2014) i z premiery H3 HD (2015), ale nic nie zna­laz­łem. :‑(

Szkoda, bo tam były perełki jak np. tłumaczenie „Tower” dosłownie jako „Wieża”, przynajmniej w instrukcji.

Andruids PW
7 kwietnia 2017, 14:23
Szukaj na więcej razy "Restauracji Erathii". To dość chwytliwy tytuł i google bez problemów znajdują odpowiednią stronę. Ewentualnie jest też czytelnia.
http://www.acidcave.net/restauracja_w_erathii_1.html

Tarnoob PW
7 kwietnia 2017, 21:05
Kocham Cię za to. :‑) Tak to się kończy, jak news nie ma przypisanej kategorii. -_- Może teraz po fakcie to się da poprawić.

Drwal PW
17 kwietnia 2017, 22:01
Kupie stół do ping ponga (tenisa stołowego ;P). Wiem, że często takie rzeczy ludzie mają poupychane po strychach, więc może jakimś cudem ktoś tutaj też ma. :)
BychuBychuA ja sprzedam Opla.

Kuririn PW
18 kwietnia 2017, 15:43
@Drwal:
https://www.olx.pl/oferty/q-st%C3%B3%C5%82-do-pinponga/

BychuBychu A kupca na Opla mi znajdziesz? :P

EDIT: Nie "Opla"ca się kupować.

Eternal PW
19 kwietnia 2017, 19:28
No, to tradycyjnie najlepsze życzenia dla Acid Dragona i Wolfhearta z okazji naszych urodzin. :-P
(Zamawia trzy kufle kwasu chlebowego. Dla siebie z lodem.)

Kastore PW
19 kwietnia 2017, 19:35
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Grotowiczów-jubilatów w dniu dzisiejszym, czyli dla Acida Dragona i Wolfhearta! ^^

Acid Dragon PW
19 kwietnia 2017, 20:34
kumulacja :>
Ja do tego dołożę jeszcze Rabicana, który urodziny miał wczoraj :).

Współsolenizantom wszystkiego dobrego!

Belegor PW
19 kwietnia 2017, 22:39
No to wszystkiego Najlepszego Acid, aby dzieciaki Cię tak nie dołowały w pracy. No i byś miał czas dla siebie i relaksu.
No i pozostałym solenizantom życzę dużo fajnych wydarzeń i licznych promocji na McDonaldzie.

Godzilla PW
19 kwietnia 2017, 22:44
Wszystkiego najlepszego Acid, życzę ci dużo pieniędzy i dzieci.
strona: 1 - 2 - 3 ... 70 - 71 - 72 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel