Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23

Kradziej PW
31 października 2016, 17:33
Witam mam taki problem, próbuję zagrać z kolegą przez internet używamy programu GameRanger, wszystko idzie ładnie do momentu włączenia gry. Po odpalenie gry hostowi pojawia się normalny heroes z możliwością włączenia gry, ale drugi gracz pomimo odpalenia Hirołsów widzi tylko tło bez ikon i nic nie może zrobić. Uprzedzając pytanie gramy na wersji Complete. Zna ktoś rozwiązanie?

IrhakIrhakPrzenoszę do tematu o problemach technicznych dot. dowolnej części H1-H4 ;)

krasnolud99 PW
30 grudnia 2016, 16:09
Nie jestem pewien gdzie powinienem zwrócić się z tym problemem. Mój problem polega na działaniu HoMM3. Jeżeli gram normalnie, gra czasami przestaje odpowiadać, a jak próbuję włączyć ją na nowo i wczytać autozapis, to znowu program przestaje odpowiadać. Natomiast jeżeli ustawiam zgodność z windows 8 to po krótkiej chwili program się zawiesza i nic nie mogę zrobić, jedyną możliwością jest restart komputera. Z góry dziękuję za pomoc

avatar PW
30 grudnia 2016, 16:24
W takich przypadkach polecam wersję z gog.com.

krasnolud99 PW
30 grudnia 2016, 16:32
Ale czy ta wersja jest po polsku? Na tym także mi zależy.

Godzilla PW
30 grudnia 2016, 17:26
A próbowałeś za pomocą administratora?

avatar PW
30 grudnia 2016, 17:35
Heroes 3 Complete jest po angielsku, ale jest też spolszczenie:
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2153

Górski Krasnolud PW
30 grudnia 2016, 17:55
Przecież Ci tłumaczyłem na FB co i jak w takiej sytuacji robić. xd

Crystal Dragon PW
21 marca 2017, 22:04
Cóż, to ja wyskoczę z dość nietypowym problemem. Otóż H3 nie chce odpalić na kompie... Z Windowsem 95 :P

A zatem od początku:

Kolega posiada stary komputer z Win95. Postanowiliśmy spróbować go odpalić i zagrać na nim w stare dobre H3. I tu pojawia się problem. Otóż dla H3 Windows 95 jest za stary mimo że spełnia wymagania systemowe.

Ktoś wie co na to poradzić? W zasadzie jedyne wymaganie którego nie spełnia komputer to brakujące 16mb RAM.

pzw72364 PW
22 marca 2017, 00:23
Windows 95 to nie problem. Skoro masz 16MB RAM-u, drugie tyle brakuje ci do wymaganej ilości (32MB), a aż trzykrotnie więcej do zalecanej (64MB) - nie licz, że grę uda ci się odpalić (a nawet jeśliby jakoś ruszyła - to o komfortowej rozgrywce możesz tym bardziej zapomnieć).

Jeśli ci bardzo zależy - dokup sobie retrokostkę z RAM-em, jeśli rzeczywiście reszta wymagań jest spełniona, wszystko powinno ruszyć, będziesz mógł się cieszyć starym kompem z Herosem, i wesoło katować oczy CRT-kiem.

Crystal Dragon PW
22 marca 2017, 12:25
Też spodziewam się że to dlatego, jednak przy próbie odpalenia wyskakuje właśnie taki komunikat :/ Sprawdzę jeszcze directX, może się okazać, iż nie ma siódemki.

Serd PW
22 marca 2017, 18:11
Witam. Mam problem z przejściem misji "Obrona Corlagona" - przedostatniej misji kampanii Rolanda. Jednym z warunków tej misji jest zasada iż przegram, jeśli stracę Rolanda. Tyle że Rolanda nie ma na mapie. Jedyni moi bohaterowie w tym scenariuszu (jestem graczem niebieskim) to czarodziejka Astra, rycerz Lord Haart oraz czarownik Halon. Roland powinien być bohaterem gracza żółtego, a tymczasem jest nim rycerz Lord Halton. W każdym razie, obojętnie co bym nie zrobił, to już po pierwszej turze wyświetla mi się komunikat:
"Roland został pojmamy! Wszystko jest stracone!", i przegrywam misję. I tak za każdym razem.
O co tu chodzi? Pomóżcie, proszę.

Szaman PW
22 marca 2017, 20:07
Podstawowe pytanie, skąd masz swoją kopie H2.

Serd PW
22 marca 2017, 22:07
Heroes... I-IV Complete od UbijSoftu z okładką z podstawowego H4 tylko w białym kolorze zamiast żółtym.

uhm PW
22 marca 2017, 23:07
Wrzuć do folderu "maps" i zobacz czy pójdzie:

9 kampania

Serd PW
22 marca 2017, 23:40
Dzięki, działa! Mogę spytać co i jakim programem tam zmieniłeś?

Hayven PW
23 marca 2017, 00:05
Zapewne po prostu wysłał swoją wersję tej mapy :P

A jak chcesz sam coś pozmieniać, to można chyba zmienić rozszerzenie bodajże na .mx2, otworzyć w Edytorze Map H2, dokonać modyfikacji, zapisać, i z powrotem zmienić rozszerzenie. Ale nie obiecuję, że to zadziała.

uhm PW
23 marca 2017, 00:20
Nic nie musiałem zmieniać ;) Błąd musiał być w twojej mapie, wrzuciłem po prostu działającą prawidłowo. Na szczęście w H2 mapy kampanijne są w oddzielnych plikach, w H3 musiałbyś wszystko zaczynać od nowa :P

Kastore PW
18 kwietnia 2017, 19:37
Wpisz go jeszcze raz.

omaakaan PW
18 czerwca 2017, 13:11
Witam wszystkich (nowy jestem) i proszę o pomoc.
Pewnie już było na forum, ale chyba mam problem ze słowami kluczowymi w wyszukiwarce, bo nijak znaleźć nie mogę.

Mam HoMM 3 Complete gog + HotA - wersja anglojęzyczna, ale chciałbym mieć polskie czcionki w mapach. Jak to zrobić? Przy WoGu używałem patcha.
Przez tą niedogodność omijam polskie mapki (i np. rosyjskie z cyrylicą też), a byłoby miło popodziwiać rodzime fantazje kartograficzne.

Z góry dzięki za pomoc.

Kastore PW
18 czerwca 2017, 13:18
Instrukcja
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel