Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 103 - 104 - 105 ... 116 - 117 - 118

ryannMistrz PW
28 grudnia 2016, 21:16
Ogarnąłem. Wystarczyło skopiować to: http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=273

Dauneth PW
20 stycznia 2017, 17:24
Grałem sobie w mapke xl middleearth

i wyskoczył mi w mniej więcej pod koniec gry taki oto błąd:

ERM syntax Error.
File: monsters
Line: 5522
Reason:
ERROR! Attempt to use "!!BU" in non-human battle
(use flag 1000 for checking).

Save all ERM vars to WOGERMLOG.TXT (may take
time)?

Tak / Nie

co bym nie klikał i tak zapętla się komunikat.
Dzieje się tak za każdy razem pod tury przeciwnika,
w tym samym momencie.

Mam Herosek III + sod z płyty, nie pirat
WoG z tej strony 58f. + zamek Gaj + dodatkowe pola bitwy.


Ktoś ma jakiś pomysł?

Szaman PW
21 stycznia 2017, 00:32
Źle uruchamiający się skrypt, który powinien się uruchomić dla gracza nie postaci komputerowej. O ile znasz się skryptach, to możesz naprawić problem... ale w 90% rozwala to kompletnie mapę... Więc kicha...

Sam WoG jest znany ze swej niestabilności...

-Usuń Heroes 3
-Zainstaluj Heroes 3 z Sodem (nie masz AB? To też może być przyczyną).
-Zrób kopie zainstalowanego Herosa 3.
-Pobierz ERE2
-Zainstaluj ERE2 na skopiowanym Heroes 3
-Zainstaluj swoją mapkę, w którą grasz.
-Koniec...

Ewentualnie możesz pobrać swoje mody i zainstalować pod ERE. Jest szansa, że na Erze ci gra nie będzie wywalać błędów.

Dauneth PW
21 stycznia 2017, 00:44
Jest szansa, że może będzie działać... no fajne te mody..

Ok, zrobię jak opisałeś, może się uda.

Dauneth PW
21 stycznia 2017, 16:20
p.s. szukałem mapek do era+wog
Na stronie maps4heroes, znalazłem tylko jedną na multiplayer (rozmiar L+)
Czy jest jakaś inna strona gdzie jest więcej mapek?
Mapki z (can be human: 1), mnie nie interesują, bo lubię grać z bratem/braćmi, więc szukam mapek gdzie graczy ludzkich może być 2+

Ktokolwiek widział/ktokolwiek wie?

avatar PW
21 stycznia 2017, 16:49
Każda mapka Wog jest automatycznie także pod Erę. Również mapki RoE, AB i SoD ERA obsługuje bez problemów.

Dauneth PW
21 stycznia 2017, 17:06
Niby tak, ale czy po tzw. wogifikacji mapy np. sod, czy beda na mapie np. itemki dla leadera?

avatar PW
21 stycznia 2017, 17:19
Jeśli zaznaczysz w opcjach WoG, że część standardowych obiektów będzie zastąpiona obiektami WoG - to powinny być.

Abyss PW
1 maja 2017, 00:56
Witam, otóż podaję moje kłopoty na temat WoG'a:
- Ulepszenia miast (opcja z ulepszaniem skarbca by zyskiwać więcej złota)
Działa tylko inaczej niż pamiętam, odnośnie kosztuje to 7000 złota i 2 myrhrili
Problem polega na tym że, pamiętam iż każde kolejne ulepszenie kosztowało tyle samo (i na opcji tak pisze) ale, problem w tym że kolejne koszta są większe (9000 złota i 4 sztabki mythrilu) czego już nie pisze w informacji na tej opcji, i z bliższa patrząc na tą opcję to zupełnie się jej nie opłaca uaktywniać.
- Uniwersalne stworzenia, hmmmm w ogóle nie działa (można napotkać na mapie lecz nie mogę kupić budowli pozwalającej na ulepszanie jednostek)

I na koniec jakieś nietypowe zdarzenie, mianowicie jest opcja nie pamiętam jak się zwała ale, pozwalała na pomoc bohatera w neutralnych armiach. Problem w tym że opcja jest wyłączona a dalej działa (może błąd w skrypcie albo u mnie coś się popierniczyło)


Z góry dziękuję za pomoc Braci WoG'owiczów :D

Każdą radę wykorzystam by sprawdzić problem i go załatać, gdyby jednak coś poszło nie tak (mianowicie coś uległo zmianie jednakże coś innego pierdykło) zgłoszę się ponownie (i w między czasie pogłówkuję nad tym samodzielnie).

Szaman PW
1 maja 2017, 01:33
Z tej perspektywy trudno powiedzieć, najlepiej zrób screenshoty opcji wog (wszystkie zakładki!) i pokaż nam. Instalowałeś jakieś inne skrypty? Może coś się nawzajem nadpisuje i stąd takie kwiatki.

Możesz też nam przysłać skrypt odpowiedzialny za ulepszone ratusze. Skrypt znajduje się w WoG\Data\s\33 wog - castle upgrading.ERM

Kammer PW
1 maja 2017, 10:10
Co do błędu z bohaterami - czy to nie było tak, że zacząłeś mapkę A z tym skryptem, potem go zgasiles i dalej grałeś na tej mapce?

Jeżeli tak, to wszystko gra. Te opcje tyczą się tylko nowozaczętych mapek.
Czy w przypadku odpalenia nowej mapki z wyłączonym tym skryptem bohaterowie nadal pomagają neutralom?

Abyss PW
1 maja 2017, 13:33
Czy instalowałem inne skrypty? Tylko: WoG 3.58F full install, Latka polonizująca WoGa 3.58f, Script Update PL, Polskie Czcionki, tyle ze skryptów, jednakże instalowałem także te mody: Nowe Ulepszenia (Wog 3.58f), Four Upgrades 2 (Wog 3.58f), Nowi Dowódcy (Wog 3.58f)to wszystko.

Problem z losowymi bohaterami po stronie neutralnych jednostek załatwiony. Mianowicie opcja nie była załączona i także była to nowa mapka, jak problem zniknął, otóż nie nadpisałem zmian (głupi ja nie zamiast dać zapisz dałem wczytaj XD) coż, zdarza się.

Jeden problem, nie mogę znaleźć skryptu odpowiadającego ulepszeniom ratuszy i nie mogę odnaleźć się jak przesłać ss, mianowicie jest opcja na podanie linku ale nic nie ma na temad dodaj plik.

Kammer PW
1 maja 2017, 13:57
Wrzuć screena via Imgur.

Abyss PW
1 maja 2017, 14:28
Czy tutaj jest jakieś specjalne traktowanie tych plików czy ja jestem umysłowo nie teges.
Wrzucałem zdjęcia do internetu i kopiowałem adres url by go dodać jako link przenoszący do zdjęć. nie działa, chodzi o to że wyświetla link ale nie przenosi na stronkę z zdjęciami.
Tak samo opcja ta sama by zdjęcia były generowane prosto z mojego dysku, linke przenosi, ale na google z treścią pliki są niedostępne.

tutaj są ss

Szaman PW
1 maja 2017, 15:04
Wyłącz skrypt "Bank" w zakładce "Zasady i Ulepszenia Rozgrywki". O ile dobrze pamiętam w bankach mogłeś brać kasę, ale wszystko drożało o X procent. Może to ma wpływ.

Co do pliku "S" masz tylko przysłać plik o nazwie 33 wog - castle upgrading.ERM


Np:tutaj możesz wrzucić i dać nam linka do pobrania http://www.tinyupload.com/




Abyss PW
1 maja 2017, 15:36
To tutaj załączam link do tego skryptu jeżeli o ten chodzi bo to jedyny który udało mi się znaleźć pod taką nazwą.

tutaj link


A co do opcji z bankiem to jest wyłączona i problem z ulepszanie się nie rozwiązał(dalej muszę płacić wyższe kwoty za kolejne ulepszanie).

Szaman PW
1 maja 2017, 16:40
Trudno mi ci pomóc z tej strony. OPCJE WOG wyglądają w porządku.

Też nie wiem jak wygląda Folder że skryptami do WOG3.58f. Od kiedy odkryłem ERE to tylko jego używam.

Przyjrzy wszystkie skrypty i znajdź ten odpowiadający za ratusze. Przy każdym ERM powinien być plik ERT. Wtedy mi przyślij.

Mogę ci przysłać swój skrypt z ratuszami ale nie jestem pewien czy to zadziała czy nawet nie rozwali ci gry:P

Albo...

Wykop Woga3.58f i pobierze ERE2

Jest to samo co WOG + możesz włączać/wyłączać mody kiedy chcesz, bez permanentnego ich instalowania.

Jak się zdecydujesz to:
1. Sprawdź czy masz czystą wersja Heroes 3 Complete/złota edycja/Ekstra Klasyka/Byle jaką byle by miała w sobie AB/SOD.
2. Usuń Heroes3 którego obecnie masz (za pomocą Deinstalotora, nie ręcznie!)
3. Wyczyść resztki z rejestru (polecam CCleaner)
4. Zainstaluj od nowa Heroes 3
5. Po zainstalowaniu zrób kopie gry (normalne kopiuj-wklej).
6. Kopie nazwij np: Heroes 3 ERA/WOG/Jak ci pasuje.
7. Pobierz ERE2
8. Zainstaluj ERE2 na kopii herosa3
9. Uruchom i baw się w nowym, lepszym Wogiem:)
10. Nie wiem czy twoje mody są pod ERE2 ale jak ich niema to daj mi linki do tych pod 3.58f stworzę je pod ERE2 dla ciebie.

Abyss PW
1 maja 2017, 19:37
Coż, myślę że przerzucę się na erę, ale jak na razie pogłówkuję z opcjami które mam.

Dziękuję za wszelką okazaną pomoc.

Zrobię jak mówisz, odinstaluje wszystko i spróbuję jeszcze raz, jeżeli nie wyjdzie zacznę zabawę z ERĄ.

P.S Wersja to Heroes Complete :D

Tilogour PW
4 maja 2017, 08:41
Zainstalowałem jakiś dodatek do edytora map i teraz obiekty użytkowe (drzewka do expa jeziorka etc) dla bohaterów, oraz dekoracje mam w języku angielskim.
Co zrobić, żeby z powrotem mieć wszystko po polsku?

Reinstalacja nie wchodzi w grę - podejrzewam, że trzeba podmienić jakiś mały plik, który z powrotem zmienia nazwy obiektów i to powinno rozwiązać sprawę, tylko nie wiem który to plik.

Nazwy wszystkich stworzeń są po polsku.

Szaman PW
4 maja 2017, 14:13
Daj linka do tego "dodatku" zobaczę co da się zrobić.
strona: 1 - 2 - 3 ... 103 - 104 - 105 ... 116 - 117 - 118
temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel