Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 97 - 98 - 99 ... 128 - 129 - 130

Andruids PW
8 stycznia 2017, 10:51
Called it.

http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=119485

MinosKing PW
8 stycznia 2017, 13:28
Widzę że Zeryss na upartego mknie z tymi modami do przodu. :D Szkoda że niewiele osób ma tyle zapału co on. :3

Kuririn PW
8 stycznia 2017, 15:50
Ale owe mody nie 3mają klimatu (graficznego) heroes 3.

Warmonger PW
8 stycznia 2017, 16:37
Cytat:
Warmonger this is bad?
Untextured models leave something to be desired :v
Cytat:
Ale owe mody nie 3mają klimatu (graficznego) heroes 3.
Nie mają żadnego klimatu, bo to grafiki robione dla jaj albo zupełnie przypadkowe odpadki.

WhiteKaiser PW
18 stycznia 2017, 22:35
Mam pytanie do programistów VCMI. Czy dodanie armat z HoTy do VCMI jest bardzo problematyczne i czy powstanie opcja dodawania własnych maszyn w modach?

Warmonger PW
19 stycznia 2017, 09:01
Nie jest aż tak bardzo problematyczne, ale KTOŚ musi to przemyśleć i wykonać.

val-gaav PW
8 lutego 2017, 14:11
Tak by pokazać możliwości VCMI :



Większe ekrany miast są możliwe. Również budynki poza oryginalnym obszarem działają. Minusem jest złączenie interfejsu z głównym ekranem miasta więc trzeba by się pożegnać z kolorami graczy w tym menu.

Kuririn PW
8 lutego 2017, 16:08
Tylko po co to? Wszystkie mody robione są w oryginalnych rozdziałkach... a grafiki z hd są obrzydliwe...

Zachari PW
8 lutego 2017, 16:13
Nooo, grafiki w SD wydają się byćtrójwymiarowe, a te z (Oficjalnego!) HD wyglądają jak jakieś rozmyte naklejki :)

Drwal PW
8 lutego 2017, 16:22
W tym momencie to tylko ciekawostka, ale kto wie co będzie w przyszłości. Pamiętam czasy (z 10 lat temu pewnie), gdy avatar jako pierwszy pokazał mapy większe niż XL w Wogu. Zawierało to sporo błędów, mini-mapa była nieczytelna, wszytsko chodziło tylko w określonych warunkach. Większość osób komentowała podobnie wtedy: a po co to, jak i tak nie ma edytora pod takie mapy? Przecież są limity obiektów na mapie... i mnóstwo podobnych. Czas pokazał, że mapy G, H to teraz standard.

Być może będą kiedyś lepsze narzędzia do zrobienia czegokolwiek, by oryginalne ekrany były większe i przy tym tak samo wyglądały. Dlatego doceniam pomysł i pionierów tym się zajmujących. :)

val-gaav PW
8 lutego 2017, 17:44
@Kuririn. Dla mnie :). Planuje niedługo dopracować ekrany miast mojego projektu a oryginalna rodzielczość strasznie mnie ogranicza. Musiałem więc sprawdzić co jak działa i co da się osiągnąć w Vcmi.

Wspominam zaś o tym tu bo pamiętam, że ktoś z MDT narzekał na problemy z dopasowaniem budynków alternatyw. Być może ktoś inny będzie chciał dodać nowe budynki do istniejących miast itp. Możliwości do czego wykorzystać poszerzenie oryginalnych miast jest wiele. Taki ekran jest też w formacie 16:9 co wygląda znacznie lepiej niż 4:3 na dzisiejszych ekranach.

Aha i to nie ma nic wspólnego z wersją Hd. To raczej poszerzenie istniejących miast Sd i budynki zachowują proporcje. Po prostu tła trzeba dorysować. Co nie jest aż tak trudne do realizacji.

Fandor PW
11 lutego 2017, 17:45
Dziwi mnie, że właśnie Kuririn krytykuję projekt, ponieważ on sam robi jeden z najbardziej czasochłonnych graficznie projektów (od nowa robienie każdej jednostki w sumie). Tutaj jest masa pracy ponieważ będzie trzeba to zrobić z budynkami. Opcje są dwie albo zmieniać wymiary budynków tak żeby wyglądały dobrze i zapełniły cały ekran, albo rozsunięcie budynków na krańce ekranu i zapełnienie środka jakimiś domkami, dodatkami itd. Projekt bardzo fajny, bo skoro niedługo wszystko będzie można poprawić graficznie (będzie silnik łatwy w edycji i modele 3D z których będzie można renderować w wyższej jakości) to i ekrany miasta muszą być gotowe na zmianę, trzymam kciuki, żeby Ci się udało. Powodzenia.
PS: Tak wiem, że do tego co wymieniłem wyżej jeszcze wiele musi zostać zrobione, ale myślę, że kiedyś tego doczekamy. :)

val-gaav PW
11 lutego 2017, 19:18
@Fandor: Ale ja nie zamierzam poszerzać miast w h3. To znaczy jest to kuszące, ale już i tak mam co robić. Pracuję nad niezależną grą tbs na silniku Vcmi, klonem h3, grą "herosopodobną" czy jak tam by to jeszcze nazwać. Wykorzystuję istniejące open source'owe grafiki, modele 3d itp. i staram się to połączyć w spójną całość.

Temat z screenami mojego projektu na forum VCMI http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?t=485
Ekrany miast w moim projekcie nie będą ograniczone do 800x374, to już jest pewne, właśnie po testach które zrobiłem :)

Fandor PW
11 lutego 2017, 19:23
Val, życzę powodzenia przy grze, chociaż zdecydowanie wolałbym żebyś zajął się Hirkami. :D Grafików mało, a trening na H3 pozwoliłby Ci w przyszłości tworzyć samodzielnie grafikę twojej gry. :)

Fandor PW
17 lutego 2017, 14:26
Feniks niby VCMI w 1.0 też chciałbym jak najszybciej, ale ludzi jest dużo więc lepiej przerzuć się na grafikę. :D

KammerKammerPierwotnie odpowiedź na to.

FeniksFire PW
17 lutego 2017, 14:31
@Fandor ludzi nie jest dużo, ostatnio tylko ja i dydzio, dwóch to dużo? Vcmi ma tak słabą sytuację z kodem, że równie dobrze można by go pisać od nowa, i to nie są tylko moje słowa. Nie ma w kodzie prawie testow jednostkowych, prawie kazdy plik nadaje sie do refactoringu. Nikt z tym nic nie robi tylko dalej piszą kod, naprawiają bugi tworząc nowe, tak sie dzieje z powodu braku testow ;/. Oczywiście uda się to jakoś uporządkować tylko trzeba czasu i ludzi. Chce przez to wszystko powiedzieć że wcale nie jest tak różowo jak można myśleć że jest.

val-gaav PW
17 lutego 2017, 15:07
Raczej nie porzucę 5 lat prac by "modować" h3, zwłaszcza, że dawno temu już to robiłem. Praca nad własną wersją gry daje zdecydowanie więcej swobody niż "modowanie" już istniejącej.

Co do zaś własnych grafik to też je tworzę (2d). Tworzenie wszystkiego od zera to jednak robota dla dużego zespołu a wszystkie takie próby jak dotąd tak naprawdę ledwo co zaczęły a już skończyły, albo raczej zawiesiły prace.

Fandor PW
17 lutego 2017, 17:02
Nie wiedziałem, że tak słabo to wygląda, trzymam kciuki, żeby znaleźli się z czasem kolejni chętni programiści i udało się uporządkować kod.

Warmonger PW
19 lutego 2017, 14:06
Niniejszym informuję, że AI już potrafi budować dodatkowe budynki z dodatkowymi ulepszeniami itp. Dydzio wykonuje dobrą robotę :)

Drwal PW
19 lutego 2017, 14:09
I ponoć naprawił błąd z restartowaniem gry w VCMI, który zgłosiłem chyba 3 lata temu. :>
strona: 1 - 2 - 3 ... 97 - 98 - 99 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel