Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 111 - 112 - 113 ... 200 - 201 - 202

Fandor PW
2 stycznia 2017, 16:04
Przez The Game'a przyszedł mi do głowy zwariowany pomysł, otóż ulepszeniem mógłby być Lodowy Czart, tak żeby zróżnicować trochę miasto, pomysł strasznie od czapy ale może jednak?
Kammer, w tej chwili jest tylko pytanie, czy dostosowujemy jednostkę do tego co daje VCMI czy nie. Jeżeli uznajemy że wystarczą nam rozwiązania, które już były w grze to faktycznie możemy wybrać coś z dostępnych umiejętności i pod to zrobić jednostkę. Z drugiej strony skrypty kiedyś się pojawią, i fajnie byłoby móc jednostce "wszczepić" jednak coś wyjątkowego, a wtedy w granicach zdrowego rozsądku lepiej jest stworzyć super jednostkę i potem dostosować do niej umiejętności, decyzja należy do Kuririna.

Kastore PW
2 stycznia 2017, 16:06
Lodowy czart nie będzie pasował do reszty jednostek.

Kammer PW
2 stycznia 2017, 16:24
Idziesz sobie przez miasteczko demonów, mijasz jeziorko lawy, przechodzisz nad rzeczką lawy, zasłaniasz sobie twarz przełażąc pod chmurami siarki, salutujesz bóstwu ognia, pozdrawiasz kumpla z bractwa ognia, a potem idziesz do przedsionku lodowego piekła i kupujesz pół tuzina lodowych czarów.
No nie wiem, mi tam coś tu nie gra. :P

W H4 się to jeszcze jako-tako trzymało kupy, bo to diabły przywoływały te lodowe demony, a i samo miasto nie wyglądało, jakby było wyciągnięte ze zbocza czynnego wulkanu.


A skryptami będziemy się martwić, gdy one wyjdą. Ewentualnie zawsze można opóźniać premierę moda w oczekiwaniu na wyjście systemu skryptów jak Oaza i edytor map, ale mam wrażenie, że to jest nieco... nieefektywne.

Magiellan PW
2 stycznia 2017, 16:25
Fandor

Lodowy czart powiadasz... No całkiem ciekawy pomysł, ale chyba bardziej na nową jednostkę neutralną niż na ulepszenie do Inferno...

Kastore

A co w tym przywołaniu demonów niby takiego super ? Zazwyczaj zanim czart zdąży przyzwać demonów to sam już dawno zostanie zniszczony. Natomiast te demony które pojawiają się same ( przynajmniej w WOGu ) tak naprawdę nic nie dają bo, żeby ich była jakaś sensowna ilość to samych czartów musi być dużo. A, że grając tym zamkiem komputer zwykle się właśnie na nich znęca ( i na ifrytach ) to to też dużo nie daje...

Kastore PW
2 stycznia 2017, 16:52
The Game:
A co w tym przywołaniu demonów niby takiego super ? Zazwyczaj...
Bo nie umiesz i tyle. :P
Kilkadziesiąt dodatkowych demonów po pierwszym miesiącu to standard.

Magiellan PW
2 stycznia 2017, 17:06
Kastore

Tak i też w sumie może być... W ogóle mam taki problem, skrzywienie zawodowe czy jakkolwiek to inaczej nazwać, że nie mogę wytrzymać jak w moim najbliższym otoczeniu jest coś czego nie zdobyłem, czy nie zaznaczyłem... Problem jest szczególnie dotkliwy gdy w grę wchodzą siedliska jednostek 3 poziomu... Często gram mapy losowe i przecież komputer nie patrzy czy to siedlisko drakolicza, błękitnego smoka czy jeszcze co... Dla niego takie siedliska, to jak drzewo wiedzy, czy kopalnia. I tak często mi się zdarza, że mam takie siedlisko na głównym terenie i zamiast je odpuścić i poczekać, aż bohater będzie nie co silniejszy i miał trochę więcej armii, to ja atakuje i co będzie to będzie tracąc połowę armii...

Mistrz PW
11 stycznia 2017, 00:59
Jak już pisałem wcześniej mój przyjaciel zajął się kolorowaniem moich prac. Oto pierwsze efekty:



Pradawny Troglodyta

szkic: Mistrz

kolor: Jako_M

Kuririn PW
11 stycznia 2017, 06:59
Brawo! Bardzo dobrze się spisaliście! Obawiam się, że będzie trzeba zrezygnować z dużej ilości pasków na nogach(intuicja), ale to się zobaczy.

avatar PW
11 stycznia 2017, 09:07
Pradawny w kolorach wzbudził we mnie najwyższe uznanie!

Drwal PW
11 stycznia 2017, 15:11
Na temat meduzy:

Wygląda jakby miała dredy. ;) Już zresztą pisałem Ci na priv. Model jest świetny, ale tekstury niezbyt dobrze dopasowane. Jednostka nie wygląda na pierwsze ulepszenie, a co dopiero drugie. Nic tylko eksperymentować.

Na temat czarta:

Katasrofa. xD Jak na Ciebie, to bardzo słabo. Tekstury zbyt plastikowe i ostre, nie widać wcale detali. Taki efekt się osiąga przy przemalowaniu zbyt mocno jednostki w Gimpie. Skrzydła pasują tu jak włosy do pachy (nie ogólnie, ale akurat te). Potrzeba więcej detali, jakiś szczegółów na korpusie, nie wiem, śladów od bicza na ciele czy czegoś tam.

Na temat troglodyty:

Bardzo dobry art, aczkolwiek paski zbyt świecące. Ta jednostka jest ślepa, więc na co jej światło? Może nadać jej krecich kolorów?

Mistrz PW
11 stycznia 2017, 17:00
Dziękujemy za uznanie!

@Drwal

Kolory są rozwinięciem tych u Piekielnego Troglodyty. Tak jak w pierwotnym opisie, Troglodyta ma światełka by wabić ofiary, jak ryby głębinowe.

Zachari PW
11 stycznia 2017, 17:20
Ładny ale... Paski na łydkach rękach i ogonie nie są potrzemne (moim zdaniem) :)

Kastore PW
11 stycznia 2017, 17:43
Obrazek trylobity bardzo ładny, jednakże przy tworzeniu modelu należy zwrócić uwagę, iż w grze stoi w innej pozycji, bardziej wyprostowanej. Narząd świetlny w grze będzie wyglądał idiotycznie, kolor rąk od łokcia do dłoni oraz nóg zostawiłbym jak u oryginałów, barwy reszty ciała też bym jakoś zmienił, bo obecnie jest to po prostu piekielny trylobita, ze świecącymi zielonymi częściami. Może jakby zamienić zieleń na lekko pomarańczową żółć? Kolczasta grzywa i lepsza włócznia są bardzo ładne. Inna sprawa czy owa ulepszona włócznia będzie jakkolwiek widoczna w grze...

Mistrz PW
11 stycznia 2017, 18:14


Narząd świetlny bedzie w tym samym miejscu co na koncepcie. Idiotyczne czy nie, to kwestja gustu. Schemat kolorystycznym ma być ewolucyjny w stosunku do poprzedniej wersji, nie rewolucyjny bo to upgrade.

Drwal PW
11 stycznia 2017, 18:17
Tylko pamiętaj o jednym. Kolory muszą być naturalne. To nie Forge, że jednostki święcą neonami.

Mistrz PW
11 stycznia 2017, 18:27
Ok.Ja rozumiem. Wzorowałem się na rybach głebinowych o naturalnej bioluminescencji, no i historia jednostki jest taka, że poluje ona w najgłębszych korytarzach wabiąc ofiary za pomocą światła. Broń Boże nie mam zamiaru wykorzystywać świecących elementów w innych projektach.

Kastore PW
11 stycznia 2017, 18:28
Mistrz:
Schemat kolorystycznym ma być ewolucyjny w stosunku do poprzedniej wersji, nie rewolucyjny bo to upgrade.
Czytaj:
"Schemat kolorystycznie ma być ewolucyjny w stosunku do poprzedniej wersji, nie rewolucyjny w stosunku do poprzedniej wersji."
Mistrzu, ucz mnie!!!

I tak swoją drogą, nie wiem do czego pijesz. Nie jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że to co przedstawiłeś kolorystycznie nie różni się praktycznie niczym od piekielnego trylobity?

Mistrz PW
11 stycznia 2017, 18:49
Podstawowy kolor jest zdecydowanie ciemniejszy, a pasy neonowo-zielone i świecące. Przywodzi na myśl PT i jednocześnie jest wystarczająco inny. Taki był zamysł.

Zamiast starać się być nieprzyjemnym, opisz dokładnie co proponujesz?

Kastore PW
11 stycznia 2017, 19:30
Mistrz:
Zamiast starać się być nieprzyjemnym...
Przepraszam.
Mistrz:
...opisz dokładnie co proponujesz?
Już to zrobiłem.

Aayren PW
11 stycznia 2017, 19:41
Bardzo mi się ten troglodyta nie podoba. Bardzo oczojebne te paski, chociaż nawet rozumiem o co chodzi... Ja bym zostawił tylko te świecące pizdrełko na czole, a ze świecących pasków zrezygnował. IMHO
strona: 1 - 2 - 3 ... 111 - 112 - 113 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel