Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Easter eggi w innych grach odnośnie do świata Mocy i Magi
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Dren PW
23 grudnia 2015, 02:30
Nigdzie nie zauważyłem podobnego tematu to po pierwsze. Po drugie nie jestem pewien czy dobrze go umiejscowiłem wybierając tawernę (ale jeżeli źle wybrałem to mam nadzieję że strażnicy mi to wybaczą). Po trzecie temat ma być tym co pisze w jego nazwie a więc o Easter eggach występujących w różnych grach odnośnie serii Might & Magic które kto wie być może złożą się na komnatę lub rozbudują pozostałe. Po czwarte by nie być goło słownym podaję pierwszego Easter egga/jajo wielkanocne (choć nie jest on zbyt subtelny :p) otóż w grze Two Worlds II występują istoty pod nazwą Varn co ciekawe stworzenia te są szakalo/kojoto ludźmi zamieszkującymi pustynię (czy kogoś/ czegoś wam ten opis nieprzypomina?)

Acid Dragon PW
24 grudnia 2015, 01:43
Jakiś screenshot byłby mile widziany :).

Osobiście nie spotkałem się z niczym w innych grach, co byłoby odniesieniem do Might & Magic. Wiele podobieństw, owszem, ale nic wskazującego wyraźnie w stronę M&M. Z chęcią zobaczyłbym takie przykłady.

Eggyslav PW
24 grudnia 2015, 10:58
Powiedzmy sobie szczerze, Mimo że gry z naszej ukochanej serii Might and Magic są świetne, to jednak nie są zbyt popularne, zwłaszcza na zachodzie, gdzie bardziej królują takie tytuły jak "Halo", "Final Fantasy", "Legend of Zelda" (i inne tytuły ze stajni Nintendo, zwłaszcza Super Smash Bros.), "Sonic the Hedghog" i inne, nie mówiąc już o tym, że w Ameryce i Japonii, czyli tam gdzie rynek gier wideo jest największy, gracze raczej wolą konsole niż gry na peceta i twórcy gier tam raczej nie nawiązują do Heroesów czy M&M...

Alamar PW
24 grudnia 2015, 11:11
Cytat:
Jakiś screenshot byłby mile widziany :).
Use the Google, Luke :P

Dark Dragon PW
24 grudnia 2015, 11:53
W grze Kingdom Rush po wybudowaniu (rozbudowaniu chyba też) wieży czarodzieja możemy (szansa jak 1 do 3) usłyszeć jak ten wypowiada słowa "Might and Magic!".

J. M. Sower PW
24 grudnia 2015, 13:24
Może trzeba jeszcze poczekać, aż trafi się jakiś twórca gier na pecety z sentymentem do tej serii. ;)

Nitj'sefni PW
24 grudnia 2016, 23:39
Znalazłem coś ciekawego, ale trochę nie na temat, bo dotyczy książki, a nie gry.
Otóż Heroes of Might & Magic zostało wspomniane w powieści polskiego autora Jakuba Ćwieka.
Kłamca, tom 4., strona 319:
Tak, gdyby chciał, mógłby to wszystko zdobyć bez zamieszania, aktywowania mitycznych, zabijania piekielnych książąt. Mógłby, ale to było jak z grą "Heroes of Might and Magic". Nie po to kisisz gigantyczną armię, by z niej nie skorzystać. Nie po to zdobywasz wszystko, by się z tym ukrywać. Gdy jesteś niepokonany, ruszasz z pełną siłą i nawet nie przestajesz, gdy widzisz wroga.

Irhak PW
25 grudnia 2016, 01:02
Cytat:
Otóż Heroes of Might & Magic zostało wspomniane w powieści polskiego autora Jakuba Ćwieka.
A ja dodam, że narrator w tym miejscu odnosi się do armii... Lucyfera (Tak, tego wielkiego, złego Lucka) z czasów Apokalipsy ;)

magius123123 PW
25 grudnia 2016, 10:23
Trzeba jednak zwrócić uwagę na to jak bardzo niezrównoważony jest rynek gier na świecie... W Niemczech, Francji i UK wyraźnie króluje Nintendo które jest w ogóle nieobecne w Polsce, u nas na wschodzie Europy króluje wyraźnie PlayStation z Xboxem zaraz na drugim na drugim miejscu, chociaż obecni są również pecetowcy. Ponad pół świata o grach Mocy i Magii nawet nie słyszało tak jak my (niczym jaskiniowcy) nie możemy doświadczyć gier typu Legend of Zelda, które zaraz za zachodnią granicą podbijają świat ;P przez to właśnie brak jakichkolwiek easter eggów i świecie Mocy i Magii w grach

jbnp5 PW
27 grudnia 2016, 14:46
W grze Gwint opis karty róg dowódcy brzmi:
"plus jeden do morale, minus trzy do słuchu"

Alamar PW
10 stycznia 2017, 15:10
Pamiętacie budynek z Heroes 1 i 2, w którym mieszka "stary rycerz rozdający doświadczenie za darmo"?
W Majesty 1 mamy nawiązanie do tego, gdzie doświadczeni bohaterowie (i mnisi) często spędzają w nim swój wolny czas.


darnok PW
5 lutego 2018, 15:50
Co prawda, jest to wątek o easter eggach w grach, ale ostatnio znalazłem takie jajeczko w filmiku z pokemonami.

https://www.youtube.com/watch?v=MkNx361xwlA (pod koniec pojawia się stworzenie z h2)

Hayven PW
7 lutego 2018, 12:50
... bo Deszcz Meteorytów pojawia się tylko w HoMM, aha.

Dark Dragon PW
1 czerwca 2019, 23:18


Wiedźmińskie Opowieści: Wojna Krwi.

Kastore PW
1 czerwca 2019, 23:30
Ale fajne.

Hellburn PW
2 czerwca 2019, 11:57
Late for the party, eh?

Topork PW
6 czerwca 2019, 17:39
https://www.wykop.pl/link/4988525/countryballs-heroes-nowe-wcielenie-heroesow/



To nie easter egg.To coś dużo lepszego 😁

Hayven PW
6 czerwca 2019, 20:14
To jest bezbek, i to bardzo nieśmieszny, a komentarze pod zwiastunem na YT to rakfest. Countryballe umarły jakoś ze trzy lata temu, dlaczego ludzie jeszcze to ciągną?

marchewsz PW
7 czerwca 2019, 20:26
Mi tam się nawet podoba, bardzo ładna grafika. Sama koncepcja fabularno-stylistyczna z przymrużeniem oka, ale może być nawet zabawna.
Co do śmierci mema 3 lata temu, film z typem przewracającym się na rowerze święcił triumfy X lat temu, a teraz znowu bawi kolejne pokolenia ludzi. Uważam więc Twój argument za głupi bo ze wszystkiego można się śmiać i każdy ma inne upodobania. Masa ludzi jara się kabaretami i disco-polo i drugie tyle nimi gardzi, co nie znaczy że któreś nie ma sensu.

Jeżeli znajdą się chętni na taką grę to jak najbardziej należy im kibicować. A biorąc pod uwagę poruszenie w komentarzach pod filmikiem i na wykopie, istnieje zapotrzebowanie na taki humor.

Uważam, że jeśli zostanie to wykonane porządnie z ciekawymi mechanikami to będzie o wiele bardziej grywalne niż 90% modów które powstają/ły do HoMM3.

Pozdrawiam

Hayven PW
7 czerwca 2019, 21:57
Cytat:
Uważam więc Twój argument za głupi bo ze wszystkiego można się śmiać i każdy ma inne upodobania. Masa ludzi jara się kabaretami i disco-polo i drugie tyle nimi gardzi, co nie znaczy że któreś nie ma sensu.

Oczywiście, mają one tyle sensu, ile popytu wygenerują i ilu ludziom się spodobają. Krytykuję raczej niski poziom tych żartów i bezmyślne oraz szkodliwe skojarzenia, które countryballe i inne memy (lub memopodobna twórczość) polityczne/historyczne generują. To, że cały [internetowo-memowy] świat kojarzy Polskę i Polaków z wódką i słowem na k (względnie Kampanią Wrześniową, względnie, okej, ale bez przesady, husarią) uważam za przykre. Jednowymiarowe patrzenie na Brytanię w kontekście utraconego imperializmu, Francję jako kraj, który poddał się Niemcom w II WŚ czy wreszcie Niemcy jako śpiącego tygrysa Europy albo Związek Radziecki jako śmieszny kraj ze śmiesznym ustrojem, gdzie Stalin wesoło wsadza ludzi do łagrów (gułag to nie łagier, meh), jest szkodliwe właśnie przez trywializację prawdziwych wydarzeń historycznych. I nie mówię, że w ogóle nie wolno, ale zachowajmy umiar i świadomość.

Tekst ze zwiastuna o "używaniu stereotypów dla własnych korzyści" wskazuje na samoświadomość, i bardzo dobrze. Gorzej, że te stereotypy wydają się być po części wykreowane właśnie przez memy z kulkami.

Cebula w Warszawie? Czy akurat to za granicą jest znane? Cebula zalatuje mi ojkofobią, a nie znanym stereotypem. No ale ok, whatever.

Muzyka w zwiastunie jest straszna, podobnie jak te pomruki (i dialogi same w sobie).

Ale gra sama w sobie nie jest pomysłem bardzo tragicznym. Brakuje mi tylko dojrzałości samej koncepcji, bo choć widać, że potencjał jest, to wciąż twórcy znajdują się o kilka (ale tylko kilka) kroków od sensownego poziomu, na którym można by powiedzieć, że gra jest zrobiona z poczuciem humoru, zabawna, odstresowująca, ale nie żenująca. Choć może nawet i to jest tylko kwestią prezentacji w zwiastunie i tych nieszczęsnych dialogów.

W sekwencjach pokazujących walki nie widzę liczników jednostek w stackach, więc nie wiem, czy to jest faktyczny podgląd gameplayu.

A, i... eee... Estonia się znalazła na Łotwie xd
strona: 1 - 2
temat: Easter eggi w innych grach odnośnie do świata Mocy i Magi

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel