Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Sport
komnata: Podziemna Tawerna
Grupa MŚ 2018 - czy Polacy wyjdą z grupy?
Tak, z pierwszego miejsca (10)
 
 59%
Drugie miejsce będzie nasze (3)
 
 18%
Skompromitujemy się i zajmiemy czwarte miejsce (4)
 
 24%
Nie, skończymy trzeci (0)
 
 0%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23

Matheo PW
21 sierpnia 2016, 19:40
No i po igrzyskach. Słabo wyszło. Medale zdobyli jeszcze: Wiktor Nowicki w rzucie młotem - brąz, Maja Włoszczowska w kolarstwie górskim - srebro. Razem 11, aż o 1 więcej niż 4, 8, 12 lat temu, gdzie medali było po 10. Czyli nadal przeciętnie. Zdecydowana przewaga pań zdobyły niemal 75% wszystkich naszych medali. Tego jeszcze nie było.

Drwal PW
21 sierpnia 2016, 19:54
Jeśli porównamy do poprzednich IO, to niby jest lepiej (1 medal więcej), ale z drugiej strony tylko 2 złote - te najcenniejsze. Oczekiwania były znacznie większe, ja obstawiałem nawet 20 medali. Szkoda, bo wg mnie mieliśmy bardzo mocną ekipę, a duża część zawodników nie trafiła z formą.
Najbardziej zawiodło pływanie i podniesienie ciężarów. W przypadku tego pierwszego, naprawdę była szansa na medale. Świat w teorii aż tak nam nie uciekł jak w Pekinie czy Londynie, tymczasem wyszła katastrofa. Ani jednego finału, gdy mamy 3 medalistów MŚ, to jakiś ogromny błąd w przygotowaniach. Mam nadzieje, że wyciągnięte zostaną konsekwencje i czekają nas zmiany.
Podnoszenie ciężarów było słabsze niż zwykle i tak, a do tego doszła afera dopingowa z udziałem naszego najlepszego zawodnika. Do tego słabe wyniki panów i pań i wracamy bez medalu. Dramat, że kraj mający takie tradycje w tym sporcie tak się kompromituje.

Sporty łodziowe (tak je pół żartem nazywam) to nasz konik i fajnie, że wyszło. Niestety jakoś nie widziałem finałów panów, już nie mówiąc o medalach. Wcale nie jest tak różowo.

Inne niepowodzenia? Sporty walki oczywiście. Gdzie są nasze zapasy, boks, szermierka (nie do końca sport walki)? Szkoda, że tak łatwo odcinamy się od tradycji.

Lekkoatletyka oczywiście nie zawiodła, ale też mogło być lepiej. Najbardziej szkoda mi Ksztota i Fajdka. Lubię tych facetów bardzo, kibicuje im od dawna i niestety nie poszło. Szkoda, że w przypadku Fajdka nie wyciągneły zostały wnioski po ostatnich IO. Plus, że w tej lekkiej mamy ogromne talenty i musi być jeszcze lepiej.

Sporty drużynowe to lekkie rozczarowanie. Siatkarze ewidentnie byli pod formą, piłkarze ręczni byli niestabilni.

Matheo PW
21 sierpnia 2016, 20:02
Nic dodać nic ująć. Jeśli można wyróżnić jakieś dyscypliny, to chyba taekwondo ( w końcu walka o brąz była), tenis stołowy (mało brakło do zwycięstwa nad Japonią) i badminton (mieliśmy najlepszy mikst z Europy).

TopFunny525 PW
22 sierpnia 2016, 10:51
@Matheo

Jeżeli chodzi o igrzyska, to cóż podsumuję biegi na 800 m kobiet tym oto obrazkiem :



A tutaj bonus czyli jak wyglądają "zawodniczki" z bliska

I tutaj oburzone są wszystkie zawodniczki łącznie z Jóźwik która mówiła : "Też sobie wstrzyknę trochę testosteronu i będę tak szybko biegać". Warto dodać że Semenya w ogóle nie miała występować ale po 6 latach stwierdzono = "Meh, poziom testosteronu jest ok, idź biegaj kobieto!". Fajnie jest startować z większymi o kilkadziesiąt centymetrów zawodnikami... Co do reszty jest ok, chociaż to prawda że były szanse na medale w innych konkurencjach ale nie wyszło.

Drwal PW
23 sierpnia 2016, 23:14
Legia w Lidzie Mistrzów. Po 20 latach polski klub znajdzie się w tych elitarnych rozgrywkach. Szczęścia w tym roku było za wszystkie pechowe lata. Trochę paradoks, że jeden z najsłabszych mistrzów Polski w ostatniej dekadzie będzie grać w LM, a tak genialna swego czasu Wisła nie.
Nie będę jednak narzekać, trzeba się cieszyć. I na koniec coś śmiesznego:




Nicolai PW
23 sierpnia 2016, 23:42
Macie szczęście, że Hobbe nie wchodzi do Sportu, bo zrobiłby Wam intifadę :P

Matheo PW
24 sierpnia 2016, 14:37
Cytat:
I tutaj oburzone są wszystkie zawodniczki łącznie z Jóźwik która mówiła : "Też sobie wstrzyknę trochę testosteronu i będę tak szybko biegać".
Nie przypominam sobie tej wypowiedzi. Na pewno była podirytowana, ale czy użyła takich słów. Ta sytuacja jest poniżej jakiegokolwiek poziomu logiki. Nie wiem, jak można to skomentować. Jedna z tych istot ma wewnętrzne jądra i biega z kobietami.

Takich absurdów jest więcej. Oto rywalka Justyny Kowalczyk Marit Bjoergen:



Biedaczka choruje na astmę. Jej koleżanka też zaczęła chorować, co skomentowała Justyna Kowalczyk.


Nie rozumiem. Po to jest paraolimpiada, by ludzie chorzy mieli równe szanse i mogli startować między sobą.

Cytat:
Legia w Lidzie Mistrzów. Po 20 latach polski klub znajdzie się w tych elitarnych rozgrywkach.
Niech wypowie się ekspert


Cytat:
Macie szczęście, że Hobbe nie wchodzi do Sportu, bo zrobiłby Wam intifadę :P
Już chyba raz próbował i zrobiono mu osobny temat :)

TopFunny525 PW
24 sierpnia 2016, 19:40
Matheo:
Nie przypominam sobie tej wypowiedzi. Na pewno była podirytowana, ale czy użyła takich słów. Ta sytuacja jest poniżej jakiegokolwiek poziomu logiki. Nie wiem, jak można to skomentować. Jedna z tych istot ma wewnętrzne jądra i biega z kobietami.

Caster Semenya (czy jak to się pisze) ma ten problem, w dodatku z tego co wiem chwali się tym że ma żonę co już w ogóle jest wg. mnie absurdalne. A co do tej wypowiedzi, znalazłem ją na przeglądzie sportowym i gdzieś jeszcze gdzie została tak zacytowana.

Tutaj

Jedyna nadzieja w tym że zbojkotują to albo teraz, albo za 4 lata w Japonii. Jeśli tego nie zrobią to coś czuję że mamy nominowane 3 pierwsze miejsce w biegach na 800 m. Jóźwik mówiła że potrzebowała 3 kroków to przekroczenia pewnego małego dystansu, a z kolei ta trójka potrzebowała już tylko jednego. Duża ilość testosteronu pozwala im osiągać niesamowite wyniki co jest niesprawiedliwe w stosunku to innych zawodniczek.

Drwal PW
25 sierpnia 2016, 19:03
Legia trafiła do jednej z najtrudniejszych grup z Realem, Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona. Każdy punkt będzie więc sensacją, ale miło będzie przyjąć te zespoły u siebie. Już widzę te ceny biletów na mecz z Realem.

Matheo PW
25 sierpnia 2016, 20:46
Jesteśmy chyba najsłabszym klubem w stawce. Każdy by się cieszył, że gra z nami. Jeśli ktoś się nastawiał na jakikolwiek sukces, to musi miec bujną wyobraźnię ;) To będzie walka tylko o honor.

Matheo PW
31 października 2016, 21:54
-ciach-

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2016-10-28/boniek-ponownie-wygral-wybory-na-prezesa-pzpn/

Dobrze/źle?

Matheo PW
3 listopada 2016, 16:18
Jak wrażenia po wczorajszym meczu? Piłkarze Legii zremisowali z Realem i mówili o niedosycie...

Nicolai PW
3 listopada 2016, 16:59
I co więcej żadnych rac na trybunach i bójek pod stadionem :P

Bychu PW
3 listopada 2016, 17:10
Mnie się bardzo podobała ta kartoniada z napisem "LEGIA" na trybunach, szacunek, że kibice przez cały mecz utrzymali ją idealnie. ;)

Nicolai PW
3 listopada 2016, 20:09
Prawda, z takim dopingiem to można grać. Kibice dodali im skrzydeł i stąd tak piękny wynik :P

Bychu PW
29 listopada 2016, 20:48
Cóż, wydaje mi się, że warto wspomnieć o tragedii jaka dotknęła Associaçăo Chapecoense de Futebol, klub piłkarski z Brazylii. Samolot którym lecieli na mecz finałowy turnieju będącego odpowiednikiem naszej Ligii Europy rozbił się. Przeżyło trzech zawodników, z czego jeden zmarł w szpitalu. Mimo, że klub kojarzyłem jedynie z loga, jak oglądam filmiki związane z ich graczami czuję, jakby to był ktoś mi bliski.
Budująca jest postawa niemalże wszystkich klubów z całego świata. Kondolencje napływają natychmiastowo. Drużyna, z którą mieli grać w finale poprosiła federację, aby przyznać pośmiertnie tytuł zawodnikom Chape. Drużyny z Brazylijskiej Serie A, głównie te czołowe już zapowiedziały, iż jeśli tylko klub wyrazi chęć mogą wypożyczyć zawodników, aby Ci mogli odbudować choć trochę struktury. Podobną pomoc zaoferowała Benfica. Paris Saint Germain ogłosiło, iż wspomogą brazylijski klub kwotą 40 milionów euro. Wystosowano nawet prośbę, aby Chape miało zagwarantowany byt w najwyższej klasie rozgrywkowej przez okres 3 lat, niezależnie od wyników. Reakcja całego piłkarskiego świata jest świetna. Pokazuje, że Piłka łączy, nie dzieli. Gdyby kogoś interesowało coś więcej, niż ja tutaj napisałem:
Klik
Klik2
Klik3

Felag PW
1 grudnia 2016, 22:16
Wczoraj zakończył się mecz o mistrzostwo świata pomiędzy Siergiejem Kariakinem, a Magnusem Carlsenem. Walka była bardzo zacięta i wyrównana, a zakończyła się po prawie miesiącu, 16 rozegranych, bardzo emocjonujących partiach. Emocje były ogromne do samego końca, a szachową koronę zatrzymał MC. Walka zaczęła się od serii 7 remisów. W 3 i 4 MC uzyskał przewagę, a nawet wygraną pozycję. Jednak na skutek kilku niedokładności i stalowych nerwów Siergieja, udało się zachować status quo. Partie 5-7 obyły się bez dramaturgii.
W decydującą fazę mecz wkroczył w 8 partii. MC posiadał drobną przewagę, niestety w kluczowym momencie zagrał nienaturalnie, po czym nie mógł stanąć już lepiej. Następnie mógł już brać remis, jednak postanowił zagrać na wygraną... i przegrał. Rosjanin wysunął się na prowadzenie.
W 9 partii MC ponownie popełnił błędy, źle rozgrywając debiut. Karjakin łatwo uzyskał przewagę i w kluczowym momencie mógł wygrać posunięciem. 39.Qb3. Zamiast tego zagrał gorsze 39. Bxf7+ i doprowadził do remisu.
W 10 partii do Norweg przejął inicjatywę. Zaskoczył przeciwnika w debiucie, dzięki czemu szybko przeszedł do końcówki z drobną przewagą pozycyjną. Siergiej miał motyw remisowy, który niestety przeoczył, a następnie nie obronił końcówki. Magnus Carlsen wyrównał!
11 i 12 partia znowu obyła się bez historii i zakończyła szybkim remisem.
Wraz z remisem po regulaminowych 12 partiach, konieczne było rozegranie dogrywki, w postaci 4 partii szybkich.
Pierwsza z nich szybko zakończyła się remisem.
W drugiej z nich MC uzyskał wygraną końcówkę, jednak nie wykorzystał szansy i dał Karjakinowi uciec.
Kolejnym razem nie popełnił tego błędu i zwyciężył w 15 partii.
Siergiej musiał wygrać ostatnią partię, aby móc grać dalej. Zagrał ryzykowną obronę sycylijską. Niestety nie popłaciło się ryzyko, i to Carlsen w wspaniałym stylu zakończył mecz, wygrywając w dogrywce 3-1.
Tym samym został znowu mistrzem świata.
Dla zainteresowanych polecam poczytać artykuły na Chess24 i obejrzeć ich filmy. Dla mających mniej czasu, proponuję skróty meczu:
1-4
5-8
9-10
11
12

Magiellan PW
31 grudnia 2016, 12:21
Tak naprawdę chyba mój ulubiony temat. ;) ;) Jak wspomniałem (w dziale jesteś tu nowy) moim konikiem, a wręcz pasją jest piłka nożna. Moim ulubionym/ukochanym klubem jest Jagiellonia, natomiast zagranicznym Manchester United. Niemniej poza tradycyjną piłką nożną śledzę także rozgrywki futsalu. Ze względu na Pudziana zdarza mi się też luknąć KSW (choć tu to akurat częściej dla beki). Niemniej pod względem piłkarskim bardzo szkoda, iż rok 2016 się kończy. Nie oszukujmy się w piłce nożnej był to dla nas najlepszy rok od dekad... niemniej nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W końcu koniec roku dla fanów piłkarskich oznacza otwarcie zimowego okienka transferowego. W prawdzie zimą nie ma raczej co liczyć na jakieś nie wiadomo jak ciekawe transakcje, ale powinno być ciekawie (oby tylko nie ze względu na Chiny...)

Yaaqob PW
31 grudnia 2016, 13:59
...No i w skokach narciarskich zaczął się dobry sezon. :) Wczorajszy konkurs w Oberstdorfie był niezwykle udany dla naszej kadry. :) Liczę, że zarówno Kamil Stoch, Maciej Kot, jak i Piotr Żyła mogą jeszcze niejedno pokazać podczas Turnieju Czterech Skoczni. B-)

Magiellan PW
5 stycznia 2017, 11:23
Tottenham - Chelsea = 2:0, uuuuu słabo... A miało być tak pięknie, a miał być rekord Premier League ( choć niektóre źródła podają, że i tak został wyrównany ), a tak jest zmniejszenie przewagi nad grupą pościgową...

Aktualna tabela:

1) Chelsea 49 pkt
2) Liverpool 44 pkt
3) Tottenham 42 pkt
4) Man City 42 pkt
5) Arseanal 41 pkt
6) Man Utd 39 pkt

Czyli po 20 kolejkach między pierwszą a 6 drużyną jest tylko 10 pkt, a mamy jeszcze 18 kolejek. Jeszcze będzie ciekawie :) :)

Ps: Pozdrowienia Bychu ;) ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23
temat: Sport

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel