Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Porównanie uniwersów
komnata: Podziemna Tawerna
Które uniwersum bardziej lubicie?
Stare unwersum (26)
 
 50%
Nowe uniwersum (8)
 
 15%
Lubię oba (18)
 
 35%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3

Nicolai PW
24 listopada 2016, 19:16
Kastore:
To nie jest kwesta preferencji. To kwestia zwykłego braku wiedzy i jakiegokolwiek krytycznego podejścia do sprawy.
I vice versa? Bądźmy szczerzy, Stare Uniwersum żadnym arcydziełem nie jest, zwłaszcza jeśli mowa o HoMM i innych spinoffach. "Przyśnił mi się miecz ostatecznej rozwałki i chcę go zrobić w realu" to raczej antyteza dobrego wykreowania. Oczywiście, w MM jest dużo lepiej, ale czy deklasuje H6, MMX czy nawet H7? Miałbym tutaj poważne obiekcje.

W każdym razie śmianie się z fanów Ashanu skwitowałbym stwierdzeniem "przyganiał kocioł garnkowi". Po tym jak dopuścili Marzhina do fabuły to naprawdę fabuła się wyrobiła.

Godzilla:
(...) lepszą fabułę(nie licząc H6).
Technicznie rzecz biorąc H6 miało najlepszą fabułę :P

Rabican PW
24 listopada 2016, 19:32
Cytat:
Technicznie rzecz biorąc H6 miało najlepszą fabułę :P
Zwroty akcji były przyzwoite, ale nie rozumiem, dlaczego autorzy uparli się, by protagonistą każdej kampanii uczynić kogoś z licznego potomstwa księcia Sławoja. Czułem się, jakbym grał w Dynasty: The Game, nie w Heroes :P

Alamar PW
24 listopada 2016, 19:37
Ponieważ Gra o Tron/Saga Ognia i Lodu. :P

Nicolai PW
24 listopada 2016, 19:44
Jakby nie patrzeć silenia się na nawiązania do PLiO jest więcej. Spójrzcie na opis Wojny Dziesiecioletniej. Momentami kubek w kubek :P

Alamar PW
24 listopada 2016, 19:47
Przecież sami autorzy się chwalili, że fabuła nawiązywała do Gry o Tron czy do Królów przeklętych. To żadna tajemnica.

Kastore PW
24 listopada 2016, 20:12
Napisałem piękny, długi post, ale ktoś przeniósł temat i przepadł.

RabicanRabicanNie ma za co.


Więc oto brzydsza, skrócona wersja:
Nicolai:
I vice versa? Bądźmy szczerzy, Stare Uniwersum żadnym arcydziełem nie jest, zwłaszcza jeśli mowa o HoMM i innych spinoffach.
Stare uniwersum to pastisz archetypicznych motywów z szeroko rozumianej klasycznej fantastyki, takiej jak choćby mity (jak wspomniane przez Ciebie wizje), połączony z Dungeons and Dragons i paradoksalnie spójnymi w obrębie całości elementami sci-fi, dodającymi nutkę intrygującej tajemniczości. To naprawdę nie jest pierwsze, lepszy fikcyjny świat. Tu rzeczywiście widać, że ktoś obeznany w temacie wziął co lepsze (lub gorsze, ale jak wspomniałem - pastisz, słowem kluczem) elementy i stworzył na ich podstawie coś wyjątkowego.

Dalej miałem fantastyczne podsumowanie tego wszystkiego, połączone z analizą obu uniwersów, gdzie nawet przytoczyłem cytat Garetta na temat Ashanu, no ale cóż.

Nicolai PW
24 listopada 2016, 20:30
Kastore:
Stare uniwersum to pastisz archetypicznych motywów (...)
Ale pastisz sam w sobie nie ma żadnej wartości. Zwłaszcza jeśli nie był zamiarem twórców, a figurą retoryczną fana, który nie chce przyznać, że ta fabuła to nic wielkiego.

Kastore PW
24 listopada 2016, 21:36
Nicolai:
Ale pastisz sam w sobie nie ma żadnej wartości.
Nie, natomiast jest jednym z elementów języka wykorzystanego do budowy uniwersum... co jest oczywiste... chyba, bo mówiąc:
Nicolai:
"Przyśnił mi się miecz ostatecznej rozwałki i chcę go zrobić w realu" to raczej antyteza dobrego wykreowania.
czepiasz się motywacji, która sama w sobie nie jest zbyt odkrywcza, ale jednocześnie spójna i konsekwentnie poprowadzona, więc nie widzę problemu.
Nicolai:
Zwłaszcza jeśli nie był zamiarem twórców
Naprawdę?
Ja wychodzę z założenia, że skoro tak wygląda rzecz to tak chciał jej autor. Zresztą sama Jennifer Bullard mówiła, że korzystali z utartych schematów jak raj czy motyw wybrańca, także ten... r u sure? ;P
Nicolai:
fana, który nie chce przyznać, że ta fabuła to nic wielkiego.
Skumulowanie fantastyki w całej swojej rozciągłości w jednym uniwersum tak, żeby do siebie pasowały jest czymś wielkim.

Nicolai PW
26 listopada 2016, 20:19
Kastore:
Nie, natomiast jest jednym z elementów języka wykorzystanego do budowy uniwersum... co jest oczywiste... chyba, bo mówiąc (...)
Szkoda, że nie doczytałeś tamtego postu do końca:
Nicolai:
Zwłaszcza jeśli nie był zamiarem twórców, a figurą retoryczną fana, który nie chce przyznać, że ta fabuła to nic wielkiego.
Kiepska fabuła jest kiepską fabułą, niezależnie od tego co sobie do niej dopowiesz. Także daruj sobie "logikę" "jak Ubi napisało kiepską fabułę to napisało kiepską fabułę, a jak NWC napisze kiepską fabułę to miał ku temu głębokie i inteligenckie pobudki". Naprawdę, przyjmij do wiadomości, że nie ma tu żadnego, drugiego dna, a te całe pastisze to Twoje urojenia :P

Kastore PW
26 listopada 2016, 20:27
Szkoda, że sam nie doczytałeś.
A pastisz nie stanowi całokształtu.

Nicolai PW
26 listopada 2016, 20:34
Doczytałem i nie widziałem nic mądrego... Bullard przyznała się do używania utartych schematów i to ma świadczyć, że z założenia to był pastisz? Jak na osobę chorobliwie walczącą z brakiem logiki, sam przejawiasz spore jej niedobory :P

Kastore PW
26 listopada 2016, 21:04
Spodziewałeś się, że autorzy wypiszą Ci na marginesie wszystkie środki stylistyczne, których użyli? Przy analizie tekstów sam musisz wykazać się pewną inwencją.

Fandor PW
27 listopada 2016, 15:05
Co autor miał na myśli... Naprawdę chcecie się teraz bawić w to, kto byłby lepszym stereotypowym polonistą? :v

Kurek PW
30 listopada 2016, 00:01
Jestem bardziej za Ashanem. Chore? Ale mam do tego prawo! :D

Wolfheart PW
30 listopada 2016, 19:02
@Fandor Byłem wtedy młodszy i znacznie głupszy. Aktualnie uważam że stare uniwersum było lepsze.

Sir Galuf PW
24 marca 2017, 17:08
Ja osobiście wolę chyba stare uniwersum. Dla mnie jest znacznie bardziej ciekawe i intrygujące niż Ashan. Przede wszystkim te elementy Since-fiction, nie szablonowość światów i fabuły oraz świetni antagoniści starego uniwersum: Sandro, Archiwald i Sheltem Rządzą!!! Myślę, że z łatwością zniszczyli by antagonistów Ashanu. I choć Nowy świat ma kilka swoich plusów ( bardziej realistyczne frakcje, pokazani fanom bogowie ... ) to jednak myślę, że stare uniwersum jest lepsze. ( Jedyna gra osadzona w Ashanie, która mnie wciągnęła [ Wręcz podbiła moje serce :3 ] to Heroes 5 )

diabełek412 PW
19 lipca 2017, 20:55
Ja wybrałem uniwersum NWC. CZEMU? A to temu że Ubisoft zniszczyło tę piękną serię (świeczki i kwiaty dla serii MM i HOMM [Czyli heroes of might and magic]), a poza tym w starym uniwersum zawsze są ciekawsze rzeczy (chyba?).

Sobieski PW
19 lipca 2017, 21:54
diabełek412:
Ja wybrałem uniwersum NWC. CZEMU? A to temu że Ubisoft zniszczyło tę piękną serię (...)
Bardziej wolisz uniwersum "Enroth" od uniwersum "Ashan", bo Ubisoft zniszczył serię? W pełni Cię rozumiem, ja też bardziej wolę schabowego od mielonego, bo zupa była za słona.

diabełek412:
(...) w starym uniwersum zawsze są ciekawsze rzeczy (chyba?).
Właściwie zjadłem i schabowego i mielonego, ale nie wiem co było bardziej przyprawione. Chyba schabowy, a może mielony.

Zachari PW
20 lipca 2017, 13:14
W moim odczuciu Uniwersum NWC jest poprostu "łatwiejsze" lepiej przedstawione i zawsze zostaje powiew tajemnicy, miejsce na teorie. Ubisoft zrobił coś w stylu Tolkienowskiej sagi uniwersum złożone, z własnymi bogami kosmologią itp. a Każde stworzenie ma własną historię (moniejsze duchy żywiołów, smocze żyły). Co nie jest do końca wadą, ale wprowadza udziwnienie przynajmniej w moim rozumieniu.

ewerlordxp PW
20 lipca 2017, 14:35
Uniwersum (k)Ashanu jest zbyt Epickie/High Fantasy od starego dobrego Enroth i spółki.
Dawniej fakcje miały jednostki lepsze i gorsze, teraz (Heroes 6/7 ) każda fakcja ma "najlepsze z najlepszych sir" jednostki i w dodatku każda jest jakoś unikalna.
A jeśli wszystkie są unikalne to wszystkie nie są unikalne bo nie mają skali porównania.
Tak samo ekrany miast.
W Heroes 1/2/3/4 dałoby radę uwierzyć że daliby radę zbudować każde miasto z tym samym wyglądem w kilku miejscach.
W Heroes 5/6/7 budynki oraz same struktury miast w większości są tak absurdalnie przekombinowane że cud byłby jakby to samo 2 razy nawet lekko podobne zbudowali.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Porównanie uniwersów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel