Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Program do instalowania własnych defów
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Szaman PW
19 listopada 2016, 16:37
Czy istnieje jakiś program do instalowania defów? I nie chodzi mi o defmakera itp... bo tam się "robi" defy, a nie instaluje w grze. Na chwilę obecną potrafię tylko podmieniać z istniejącymi. Czy jest jakiś program, który pozwoli mi moje zrobione defy zainstalować do gry? Tak, żeby były odczytane w edytorze i samej grze?

Drugie moje pytanie, czy też jest jakiś program, w którym bym mógł zrobić np: swój własny bank stworów? np: XYZ stwory — nagroda XYZ artefakt/surowiec/jednostki.

Kammer PW
19 listopada 2016, 17:01
Nie rozumiem. :P

Defy instalujesz do gry w ten sposób, że podmieniasz oryginał w odpowiednim *.lodzie. To działa we wszystkim - SoD, WoG, ERA II, VCMI, HotA, pewnie MoP też.

Jeżeli chcesz, by istniejąca jednostka miała inny def niż oryginał, to w ERA II możesz się pobawić skryptami i to naprawić - tu radziłbym przestudiować jak podmieniono defy halabardnika i orka, zaś w VCMI wystarczy skleić odpowiedniego *jsona, który edytowałby własność istniejącej jednostki.

Szaman PW
19 listopada 2016, 17:29
Cytat:
Nie rozumiem. :P

Na przykładzie wyjaśnię. Powiedzmy, że w grze jest 500 defów... dotychczas, żeby mieć "nowy def" musiałem coś podmienić z tych 500. Więc np. podmieniłbym błękitnego smoka na inny def. To bym nie mógłbym mieć błękitnego i jednocześnie swego nowego defa.

Mówiąc Podmienić nie mam na myśli "nadpisać" w lodzie tylko spakować do pcx i wrzucić do folderu mods (chodzi o ERE2).

Kammer PW
19 listopada 2016, 17:56
OK, teraz już bardziej rozumiem.

Niestety, nie wiem, co Ci poradzić, bo w ERA II, to ja jedynie gram, nie wgłębiałem się w ERM i tak dalej.
Najwyżej mogę powiedzieć, byś się pobawił programami z folderu Tools - tam jest ogrom narzędzi (o czym mało kto wie), jest niezerowa szansa, że coś zadziała.
Inna kwestia - wiesz, jak skorzystać z dodanego defa? Dodać odwołanie, by dany obiekt korzystał z niego i tak dalej?

Szaman PW
20 listopada 2016, 15:37
Cytat:
Inna kwestia - wiesz, jak skorzystać z dodanego defa? Dodać odwołanie, by dany obiekt korzystał z niego i tak dalej?

Ojej... Czarna magia xD Kwestie dodawania defów chyba sobie odpuszczę. Zbyt skomplikowane, co najwyżej potrafię to jakieś tam podstawy ERM. Pobrałem sobie mod z setkami defów, najwyżej je będę używał jako bazę do swoich defów.

Teraz kwestia mojego drugiego zapytania, czy na Bazie ERM można stworzyć własne banki stworów? np: 50 krasnoludów i 5 kościanych smoków?

temat: Program do instalowania własnych defów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel