Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: Rozmiary awatarów na prywatnych profilach i na forum
komnata: Komnaty Smoczych Władców

Szaman PW
11 listopada 2016, 19:31
Choć ostateczne słowo tutaj należy do admina, ale czy nie jest przesadą usuwanie awatarów z prywatnych profili? Nikt nie jest zobligowany na wchodzenie na moje konto i patrzenie co tam mam, wybór jest z czystej ciekawości.

Awatary na forum i tak są redukowane do sensownych rozmiarów.

Dobry pomysłem byłoby zmienić te zasadę, bo ja tam zawsze uważam "duże jest piękne":P No i pozwolicie mi się delektować moim awatarem (mam słaby wzrok).

Te 80 × 80 wydaje mi się trochę przesadzone, jak ludzie i tak linkują obrazki na forum, które są wielokrotnie większe, niż nasze awatary.

Dlatego proszę administracje, zezwólcie na większe awatary, o ile nie zmuszają użytkownika forum do przewijania w prawo i lewo by przeczytać wiadomości na forum.

W dobie komputerów gdzie najmniejsza dostępność pamięci ram wynosi 4gb to nawet ładowanie stron zapchany obrazkami nie stanowi aż takiej bariery. No i czasem niektóre komentarze są 10x większe niż nawet "przesadzone" awki.

Irhak PW
11 listopada 2016, 20:08
Cytat:
Awatary na forum i tak są redukowane do sensownych rozmiarów.
Ale ich waga nie. To nadal te same grafiki ważące tyle samo co w pełnym rozmiarze.

Cytat:
Te 80 × 80 wydaje mi się trochę przesadzone, jak ludzie i tak linkują obrazki na forum, które są wielokrotnie większe, niż nasze awatary.
I to chyba sensowny jedyny argument za powiększeniem.

Cytat:
W dobie komputerów gdzie najmniejsza dostępność pamięci ram wynosi 4gb
Pamiętaj, że nie tylko na komputerach możesz przeglądać internet. Teraz są tablety i smartfony. Co prawda mój smartfon ma te 4gb, ale tylko 700MB jest wolne. Samo jądro zabiera mi prawie połowę pamięci. Wiem także, że istnieją smartfony z mniejszą ilością pamięci RAM.

Ponadto, o czym możesz nie wiedzieć, mieszkańcy mają możliwość ustawienia sobie różnej ilości postów na stronę. Od standardowych 20 po maksymalne 100, które ja mam. Te 100 postów na obecnym silniku rzeczywiście jest napakowane. Każdy znak to 1 bajt i te moje 700 MB bardzo szybko przy długich wątkach jest trawione. Nie liczę już nawet grafik towarzyszących postom.

Dopóki istnieją systemy zżerające dobre 1.6GB pamięci, rośnie popularność systemów mobilnych oraz tworzy się strony ukierunkowane na te systemy dopóty proszę się stosować do wytycznych w profilu. Może wraz ze zmianą w systemie forum nadeszłyby zmiany dotyczące avatarów. Jednakże obecnie, przy obecnych limitach technologicznych, nie widziałbym sytuacji, gdzie pojawiłoby się na forum 80 awatarów o rozmiarach większych niż 80x80 (rozumiem do 150x150, ale raczej nie aż tak wielkie jakie był twoje) i dodatkowo masa tekstu i dodatkowe zdjęcia ważące kilka MB każde i żeby to jeszcze udźwignęły komórki. Obecnie forum nie jest przystosowane w pełni do komórek i przez to też ustawienia dla PC są takie a nie inne.

Jedną z możliwości ograniczenia wagi obrazków byłoby wgrywanie lokalnie zamiast linkowanie i używanie skryptu zmieniającego rozmiar pliku na 80px wg dłuższego boku.

tl;dr komórki stają się ważniejsze, a nie wszystkie smartfony mogą udźwignąć każde ustawienie forum. 80x80 to raczej standardowe obostrzenie rozmiaru avataru w Internecie.

Szaman PW
12 listopada 2016, 02:33
No dobra... więc te 80x80 to tylko jest przez wzgląd ich wagi? Czy jeśli zrobię awatar taki jaki miałem poprzedni z tym samym rozmiarem ALE z wagą jaki by miał na 80x80 to ujdzie na tej stronie? (biorąc pod uwagę że awatary na forum i tak są redukowane).

Trochę jestem uparty i chciał bym mieć trochę podłużny awatar:) Jeśli to tylko kwestia wagi to mogę to rozwiązać, ale nie chce samowolnie eksperymentować, bo admini tutaj pomyślą że idę w uparte:)

PS: Czy taki kompromis może być? Co prawda rozmiarowo nie jest 80x80 ale waży 9kb.

Ursus PW
12 listopada 2016, 08:44
Czyli rozmiar avatara nie ma znaczenia, tylko jego waga? Bo chcę wstawić sobie za avatar obrazek który ma wymiary 256x256, ale waży ok. 72 kb.

Nitj'sefni PW
12 listopada 2016, 09:00
@Ursus: Ilość pikseli można zmniejszyć w większości programów graficznych. Chociażby w paintcie.

Irhak PW
12 listopada 2016, 09:28
Cytat:
No dobra... więc te 80x80 to tylko jest przez wzgląd ich wagi?
Tak i nie. 80x80 rzeczywiście waży mniej niż 400x1200, ale również pozostaje sprawa dopasowania graficznego do forum i pozostałych miejsc w Grocie (spójrz na post Nitj'sefniego powyżej) ;) Chociaż teraz to drugie ma mniejsze znaczenie.

Cytat:
Czy jeśli zrobię awatar taki jaki miałem poprzedni z tym samym rozmiarem ALE z wagą jaki by miał na 80x80 to ujdzie na tej stronie?
Jestem ciekaw który format pozwala zachować przezroczystość i przy tak dużej różnicy rozmiaru zachowując oryginalny rozmiar png zmniejszyć wagę do tego 80x80 png.

Cytat:
Czyli rozmiar avatara nie ma znaczenia, tylko jego waga?
Waga ma większe znaczenie niż jego rozmiar. Jednak wbrew obiegowej opinii rozmiar MA znaczenie :P

Ursus PW
12 listopada 2016, 09:51
@Nitj'sefni Niby można, tylko po zmniejszeniu to wygląda nieciekawie :/

Nitj'sefni PW
12 listopada 2016, 09:54
Jeśli ustawisz sobie ten obrazek na awatar, to automatycznie zostanie zmniejszony do (mniej więcej) takiego właśnie rozmiaru. Więc będzie wyglądał nieciekawie.

Belegor PW
12 listopada 2016, 11:53
To lepiej samemu przerobić avatar by przy wym. wielkości zachował swoją jakość. Warto popracować w gimpie przy tym.

Szaman PW
12 listopada 2016, 16:01
Cytat:
...pozostaje sprawa dopasowania graficznego do forum...
I tutaj będzie zgrzyt. Jaka jest definicja "dopasowania graficznego"? W moim odczuciu to będzie "coś", co nie będzie zmuszać użytkownika do przewijania strony na tablecie czy smartphonie na prawo i lewo lub jak komentarz będzie krótki, że połowa postu będzie zajmowała pusta przestrzeń, ale z tego co widzę, że tutaj jednozdaniowe komentarze tutaj to rzadkość. Więc odrobinę podłużne awatary. Jaki miałem za "drugim razem", mógł ujść.

Nie ważył zbyt wiele i nie zmusza użytkowników (PC czy android na tabletach/smartphonach). Do machania palcem w górę/dół/prawo/lewo.

Cytat:
Jestem ciekaw który format pozwala zachować przezroczystość i przy tak dużej różnicy rozmiaru zachowując oryginalny rozmiar png zmniejszyć wagę do tego 80x80 png.

Photoshop :) ale oczywiście jakość MEGA obrywa, ale zmniejszenie ich do małych rozmiarów częściowo niweluje efekt wizualny.

Cytat:
...rozmiar MA znaczenie :P
O ile ten rozmiar nie jest dokuczliwy czy ciężki, to może ujść...

Dlatego proszę tutaj Głównego Admina o poluzowanie prawa w kwestii rozmiarów awatarów :) albo przyjemniej dawać dyspensy osobą, które mają niedyspozycje wzrokowe :).

PS: Teraz mam wymiarowy awatar, ALE z wagą około 300 kB. Więc trochę teraz mijam się z celem.

Darth Ponda PW
1 stycznia 2018, 17:55
Nie wiem czy avek nie za duży, ale mogę chociaz dostać wiadomość z dokładnym uzasadnieniem powodu ewentualnego usunięcia? I jakiś hosting gdzie będę mógł wrzucić poprawioną wersję bez obaw, że po miesiącu mi zniknie. Dziękuję.

Kammer PW
1 stycznia 2018, 18:08
Ponda, 612×792px to trochę więcej niż 80x80px, o których pisze przy dodawaniu avka.

I polecam imgura, trzyma bardzo długo.

Darth Ponda PW
2 stycznia 2018, 15:31
Nie sprawdzałem rozmiaru, myślałem że jakby co będzie blokada. :D
Swoją drogą gdzieś miałem znacznie mniejszą wersję, myślałem że to ta. I dzięki, spróbuję z Imgurem.
Edit: może mieć 100 wysokości?
temat: Rozmiary awatarów na prywatnych profilach i na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel