Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Aparaty fotograficzne
komnata: Podziemna Tawerna

Alistair PW
27 sierpnia 2016, 18:29
Witam! Czy są tu specjaliści od fotografii? :) Poszukuję aparatu kompaktowego, który będzie robił w miarę dobre zdjęcia nie tylko w "idealnym" oświetleniu, ale i w ciemnych pomieszczeniach czy w nocy, zwłaszcza na koncertach. Szykuję się do kupna takowego, na razie mój wybór sprowadza się do Nikona 9100 i Canona PowerShot 230 HS. Problem niestety polega na tym, że na optyczne.pl są co prawda testy tych aparatów, ale brakuje zdjęć w złym oświetleniu. A na nich bardziej mi zależy. Uważam, że w dobrym oświetleniu dziennym większość aparatów zrobi dobre zdjęcia. Nie jestem zapalonym fotografem, ale też nie jestem osobą, której zależy tylko na dużej ilości zdjęć.

Hubertus PW
4 września 2016, 19:07
Tak naprawdę dobre zdjęcia w warunkach koncertu i nocnych, czy generalnie w słabym oświetleniu, zrobisz tylko lustrzanką, aparaty kompaktowe tu zbytnio nie poradzą. Powodem tego są dość słabe obiektywy typu ultra zoom zastosowane w takich modelach. Dobre foty nocne czy koncertowe zrobisz obiektywem ze światłem f co najmniej 2.0, a najlepiej 1.4 lub 1.2, oraz na matrycy generującej niskie szumy w ISO 1600 lub 3200, chodzi tu o czas ekspozycji, który powoduje powstanie szumów.


Ale jeśli nie planujesz jednak kupowania lustrzanki (to dość spory wydatek, plus do tego trzeba obiektyw inny niż standardowy) to parametry kompaktu które powinieneś brać pod uwagę to:

- światło obiektywu, im mniejsze f tym lepiej, poniżej 3.0 to minimum

- jak największa wielkość matrycy np 1/1.8"

- rozdzielczość matrycy możliwie mała

wiodące marki to oczywiście Nikon lub Canon, polecam bardziej Nikona, zdjęcia są lepsze technicznie, z kolei Canon ma lepsze odwzorowanie kolorów, ale to się da poprawić programem graficznym, natomiast techniczne parametry zdjęcia już niezbyt.
Dobre aparaty tez oferuje Olympus oraz Panasonic w serii Lumix
temat: Aparaty fotograficzne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel