Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [przyklejony] MM - problemy i porady
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 83 - 84 - 85 - 86 - 87

Alamar PW
20 sierpnia 2016, 09:26
Cytat:
Czy pobyt w pace niesie za sobą jakieś groźne, daleko idące skutki w przyszłości?
Pobyt w "apartamentach" zamkowych oznacza stratę 1 roku w grze. Do tego musisz zapłacić grzywnę, którą byłeś winien.
Dlatego lepiej przed wizytą w jakiejkolwiek sali tronowej odwiedzić dowolny ratusz i tam zapłacić grzywnę. Dzięki temu unikniesz rocznych "wakacji".

Cytat:
czy trzymanie pieniędzy w banku ma jakikolwiek sens, są z tego jakieś korzyści?
Korzyść z tego jest jedna, nie tracisz złota podczas śmierci drużyny... czyli w praktyce nie ma żadnych korzyści. Na dodatek bank może zostać okradziony, jeśli przyjąłeś od pana Malwicka różdżkę ognia na Szmaragdowej Wyspie i nie wykonałeś później zadania dla Nilesa Stanlaya.

Paulusinski PW
20 sierpnia 2016, 20:18
Nurtuje mnie jedna rzecz. Spotkałem się z opinią, że Druid w M&M6 to najlepszy alchemik. Czemu? Z tego co pamiętam w tej części nie było umiejętności "alchemia", którą można było rozwijać. Czy tylko druidzi mogą tworzyć tam czarne eliksiry? Generalnie jeśli chodzi o umiejętności to każda z klas mogła ulepszać dostępną dla siebie pulę umiejętności do maksymalnego poziomu? To znaczy, że np. druid, mag czy łucznik mogli wyuczyć magię każdego z żywiołów do poziomu mistrza. Dobrze pamiętam?

Alamar PW
20 sierpnia 2016, 21:47
Druid to najlepszy mag w MM6, ponieważ potrafi nauczyć się mistrzostwa (najwyższy poziom) w 7 szkołach magii. Jedyną słabością druida jest brak znajomości szkół światła i ciemności.
Alchemię zna każda postać, niezależnie od klasy.

Paulusinski PW
20 sierpnia 2016, 23:33
Dzięki za odpowiedź. W takim razie komuś się pomyliło albo pomylił MM6 z MM7 gdzie faktycznie druid jako jedyny może być arcymistrzem alchemii. Mam jeszcze jedno pytanie - czy paladyn może być mistrzem walki mieczem czy mógł nim być tylko rycerz/kawaler? Bo z tego co wyczytałem trzeba ukończyć quest promujący rycerza na kawalera aby wyuczyć się walki mieczem na poziomie mistrzowskim? To samo ze zbroją płytową/kolczugą - wymaksować mógł je tylko paladyn lub jego późniejsze rozwinięcia?

Hayven PW
21 sierpnia 2016, 11:54
Nie, każdy może, tylko wymagane jest zaliczenie awansu (jak widać, Honorowy Kawaler pozostaje Kawalerem :P).

Paulusinski PW
22 sierpnia 2016, 02:58
Wybaczcie, że tak zawracam głowę, ale mam jeszcze dwa pytania :). Może mi ktoś powiedzieć gdzie nauczę się podstaw magii ciemności? Przeszedłem przemianę w lisza, a magii ciemności w stopniu biegłym jak nie miałem, tak nie mam. Druga sprawa - czy może mi ktoś dać linka do rozpiski (albo samemu powiedzieć) gdzie są ulokowane najlepsze gildie poszczególnych magii? Mam na myśli magie żywiołów oraz magie jaźni. Wiem, że najlepsza gildia wody jest na pustyni Braca, ziemi bodajże w Kamiennym Mieście, ognia w Nighonie, a powietrza? Co z pozostałymi?

Kastore PW
22 sierpnia 2016, 14:45
Zapraszam i polecam!

Azon PW
23 sierpnia 2016, 23:09
Kastore:
Zapraszam i polecam!
Domyślam się, że Paulusinski pytał o MM7.

Paulusinski:
Może mi ktoś powiedzieć gdzie nauczę się podstaw magii ciemności?
Dowolna gildia ciemności, np. w Deyi lub Czeluści.

Paulusinski:
Wiem, że najlepsza gildia wody jest na pustyni Braca, ziemi bodajże w Kamiennym Mieście, ognia w Nighonie, a powietrza? Co z pozostałymi?

Ogień - Nighon
Woda - Wyspy Evenmorn
Powietrze - Celeste
Ziemia - Czeluść
Umysł - Avlee
Ciało - Avlee
Duch - Erathia
Światło - Celeste
Ciemność - Czeluść

Polecam:
http://mightandmagic.heroes.net.pl/mm7/
http://www.the-spoiler.com/RPG/New.World.Computing/might.and.magic7.2/MM7.HTM

Cedorn PW
27 września 2016, 02:15
Szanowni, mam problem.

W MM7 zrabowałem (na niewidzialności) z zamku w Erathii obrazy. Sprawdziłem specjalnie, czy po tym strażnicy nie będą mnie atakować - poczekałem godzinkę, wszedłem już normalnie, było ok. Posunąłem się w fabule, wybrałem ciemność, mój zamek jest pod rządami Lady Katarzyny, wchodzę do niej do zamku i... NPCe mnie atakują.

O co chodzi? Jak to powstrzymać?

Hellburn PW
27 września 2016, 06:40
To jest efekt wyboru ciemnej strony mocy, podobnie jak wrogość golemów w Bracadzie oraz łuczników w Tatalii.

Cedorn PW
27 września 2016, 07:12
Heh, golemy rozumiem, ale żeby własna królowa? A ja jej ufałem od czasów Herosów 3. Suka :<

Cedorn PW
27 września 2016, 10:46
Dobra. Mam jakiś błąd chyba...

Otóż, zdobyłem naczynia Lisza w MM7 za pierwszym podejściem ze Ścian Mgły, mam je w ekwipunku i kiedy jestem w Czeluści nie mogę aktywować ukończonego zadania. To znaczy klikam "Lisz" i gościu mi mówi, że muszę przynieść naczynia. A ja mam naczynia ze sobą -.-

EDIT: spanikowałem, wybaczcie. Dopiero po 15 minutach mi przyszło do głowy, że każdy z drużyny powinien mieć JEDNO naczynie lisza przy sobie w ekwipunku. Rany. Uff. No, moja czarodziejka jest teraz jeszcze piękniejsza :)

Cletus PW
30 września 2016, 17:36
Siemka
Mam problem z Might & Magic X Legacy.
MOja druzyna ma 12 poziom, sprzęt raczej kiepski, szkolenie kilka statysów ekspert. Problem polega na tym ze dopiero co skonczyłem 1 akt dotarłem do Morskiej przystani i generalnie nie wiem co dalej bo zadan robić nie moge gdyż jest za ciężko. Np w Przeklętych Ruinach pierwsza grupa mobów nim zabije jednego to reszta ubija mi drużyne. Próbowałem nawet trainera i dodałem sobie punktów sporo do atrybutów ale to nic nie pomogło więc wróciłem do starych sejwów.
Gdzie by tu expić bo gdzie nie pójde to padam.
Gdzie jakiś sensowny sprzęt kupić ?

Alamar PW
30 września 2016, 17:50
Kolejne kroki powinieneś skierować do Zaginionego Miasta, a dokładnie na poziomy 1-2. Wejście masz w Morskiej Przystanie oraz w lesie na północ od miasta.
Jeśli jednak masz problemy na tym etapie, to prawdopodobnie źle rozwinąłeś drużynę i nie wiem, czy będziesz w stanie nią dalej grać.

Cletus PW
30 września 2016, 18:15
Z Morskiej Przystani poszedłem na Półwysep, mam kilka zadań od ludzi z Przystani. Poza miastem póki co idzie gładko. Na razie problemy problem miałem tylko w Przeklętych Ruinach ale widocznie one jeszcze za mocne dla mnie.
W drużynie mam Krzyżowca, Tancerza ostrzy, Szamana i Maga

Alamar PW
30 września 2016, 18:32
Przeklęte Ruiny jak i trzeci poziom Zaginionego Miasta są przeznaczone dla doświadczonej już drużyny (najlepiej w akcie III, choć w II też się da). Nic więc dziwnego, że masz tam problemy.

Cletus PW
30 września 2016, 23:31
Kurde nie wiem jak w Kuźni żywiołów otworzyć drzwi by dostać sie do żywiołaków wody

Cletus PW
9 października 2016, 09:04
Zagląda ktoś tu?
W MMX mam problem z ułożeniem płyt w Kuźni Żywiołów w sali powietrza. Tam jest pięć płyt na podłodze, jedna przy wejściu na którą wchodzimy wchodząc do sali i następne cztery które ponoć odpowiadają za ułożenie tych lewitujących talerzy. Jak je ułożyć by dojsc do bossa i otrzymac błogosławienstwo?
W poradfniku wyczytałem ze: lewa 3x srodkowa 2 prawa 1 tylna 4 tylko jak je liczyc, z której strony? Próbowałem kilku możliwych ustawien i nic.

Druga sprawa, czy jest ghdzies do sciągnięcia poradnik? Ale w normalnej wersji pdf a nie epub?

Alamar PW
9 października 2016, 11:56
1. Łamigłówki

2. Wprawdzie nie jest to wersja do ściągnięcia, ale poradnik do MMX masz w Grocie.

Cletus PW
12 października 2016, 08:22
Jestem na końcówce MMX ale robie przerwe na niedokonczone questy. Zawidziony jestem troszke tą częścią, za mało rozgrywki, za mało expa mozna zdobyc ( mimo dwóch NPCów co razem dają 20% więcej expa ). Jak uda mi sie zrobic arcymistrzostwo w jednym dla kazdej postaci to bedzie dobrze.

Szkoda ze trainer ma błąd i kiedy chcemy dac sobie super expa to dostajemy zonka takiego ze postaci zostaną na aktualnym poziomie bo do next trzeba 999999 pkt expa a powinno byc chyba odwrotnie, no ale to jakis błąd twórców trainera

Aż dobie zainstalowałem znowu MM6 choć ta grafika teraz na dużym monitorze razi strasznie
strona: 1 - 2 - 3 ... 83 - 84 - 85 - 86 - 87
temat: [przyklejony] MM - problemy i porady

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel