Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Starożytni
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

Tarnoob PW
27 stycznia 2016, 21:50
Przepraszam, jeśli odkrywam koło. Alamar ponoć jest też fanem Star Wars i mógłby się jakoś ustosunkować.

http://starwars.wikia.com/wiki/Celestial

Alamar PW
27 stycznia 2016, 21:58

Tarnoob PW
27 stycznia 2016, 22:01
Czyli Starożytni z MM mogli być powiązani i z tymi ze Star Wars, i z tymi z Marvela?

Nicolai PW
27 stycznia 2016, 23:26
Don't forget Avatar ;)


Acid Dragon PW
28 stycznia 2016, 00:20
Najwyraźniej każde uniwersum potrzebuje rasy kosmicznych istot kształtujących wszechświat...

Andruids PW
28 stycznia 2016, 00:32
Na pewno każde uniwersum potrzebuje kogoś, kto je wymyśli i przeleje na papier (czy też ekran, tudzież ścianę jaskini).

Kammer PW
28 stycznia 2016, 00:34
Przychylam się do opinii, że każde uniwersum potrzebuje spójnej koncepcji świata, które łączyłoby jego elementy w całość.

Qui PW
28 stycznia 2016, 01:06
Sugeruję nie mieszać uniwersów. Ostatni co mieszał tak sfiksował, że trafił do izolatki a potem wyleciał :P.

Andruids PW
28 stycznia 2016, 02:10
Jeśli chodzi Ci o orodretha, to nie był on ani pierwszy, ani zapewne ostatni. Niemniej fakt, skutki takich między-uniwersowych wojaży mogą być tragiczne w skutkach.

Nicolai PW
28 stycznia 2016, 02:42
@Up: Ostatni nie był oro, a Śnieżny vel Górski... Nigdy nie zapomnimy [*]

Qui PW
28 stycznia 2016, 03:57
Filmik z jeleniem redukującym ciśnienie wewnętrzne aż tak zapadł w pamięć?

Tarnoob PW
28 stycznia 2016, 11:33
Spoko, nie chcę mieszać uniwersów, tylko pytam, czy ewentualnie JVC i spółka inspirowali się innymi światami (op­rócz Star Treka) – albo odwrotnie, czy ktoś się inspirował nimi. Chyba kiedy powstawała koncepcja Sta­ro­żyt­nych (najpóźniej MM3 pewnie), to ze Star Wars były chyba tylko pierwsze filmy i koncepcja „Niebian” pewnie nie by­ła nikomu znana. Za to inspirowanie się niszowym MM przez mainstreamowe SW wydaje się mało praw­do­po­dob­ne. Widocznie albo wymyślono te koncepcje niezależnie, albo pochodzą ze wspólnego źródła (może Star Trek?).

Xelacient na X Konwencie (2013) opowiadał, że jego nick miał wyglądać najpierw Xel-Ancient – bo w świecie Star Crafta jest rasa Xel-Naar podobna do Starożytnych. Mieliśmy plany zrobić wielką „mapę” wpływów między róż­ny­mi światami – ale na planach się skończyło. Może coś wie o tym wątku.

Ech, przyszły czasy, kiedy brakuje trochę facebookowych summonów i lajków (które były swojego czasu pro­po­nowane).

Katarn PW
28 stycznia 2016, 18:29
Żeby trochę podkręcić powyższe teorie spiskowe, dodam jeszcze, że Celestialowie są podejrzewani o zbudowanie gromady gwiezdnej zwanej Cron ;).

Alamar PW
28 stycznia 2016, 19:30
...a także Otchłani, całego układu Korelii, Ryftu Kathol i innych cudów w galaktyce. I co ciekawe Celestianie/Architekci to ogólna nazwa dla wielu ras istniejących przed Starą Republiką (jak Gree, Kwa, Kathol, Sithowie), a nie dla jednaj konkretnej... choć prawdziwi twórcy powyższych cudów nigdy nie zostali zidentyfikowani i ostatecznie to ich nazwano Celestianami, a pozostałe rasy Architektami.

@Tarnoob
O Celestianach wspomniano po raz pierwszy chyba na początku lat 90. przy okazji wydawania RPG w świecie Gwiezdnych Wojen. Ich nazwa jak i ogólna charakterystyka jest odniesieniem do Celestian z uniwersum Marvela.
Zresztą masz to wyjaśnione na obrazku powyżej. :P

A owa rasa Xel'Naga ze Stracrafta okazała się czymś... no niezbyt imponującym. Pojawia się zresztą w Starcrafcie II.


PS
Wookieepedia strasznie okroiła swoje artykuły. :P

Xelacient PW
1 lutego 2016, 00:25
Z tym moim nickiem była taka historia, że w gimnazjum przeżyłem zafascynowanie Starożytnymi i Xel'Naga. Już pomijając całościowy opis to interesujące dla mnie było to, że choć obie rasy "zasiewały życie na planetach" to obie nacje robiły to w inny sposób. Starożytni stworzyli wielkie "imperium", gdzie wszytki rasy żyły wspólnie pod ich nadzorem, zaś Xel'naga latała od planety do planety i przyspieszała rozwój danej rasy zapewniając jej przy tym olbrzymią autonomiczność.

Konflikt idei przy potencjalnym kontakcie był oczywisty, więc mi się zrodziła teoria, że tajemniczymi "Kreatorami", którzy stworzyli Kreegan do "zniszczenia" Starożytnych, była właśnie Xel'Naga. Xel'Naga zachwycona sukcesem Kreegan postanowiła powtórzyć projekt w "doskonalszej formie" tworząc przy tym Zergów z Nadświadomością... co skończyło się dla nich źle.

Tak wiem... kiepski crossover, miałem sporo takich pomysłów, łącznie z kiepskimi projektami miast. Na szczęście te wymysły zachowałem dla siebie i nimi nie spamowałem, aż w końcu mi przeszło.

Niemniej nick został. Miał być połączeniem nazw obu ras. Tyle tylko, że przekręciłem "ancient" na "acient".

Jadame PW
3 sierpnia 2016, 18:20
Ja mam pytanie, ponieważ tworze kampanię o Sandro w Jadame (H3) i nie potrafię sobie przypomnieć czy Sandro miał świadomość istnienia starożytnych w tym sensie, że byli oni zaawansowaną technologicznie rasą. Sandro urodził się gdzieś przed I wojną o sukcesję, więc starożytni w tym czasie istnieli już tylko w sferze legend i tylko nieliczni wiedzieli o co z nimi chodzi. Z nekromantów to chyba tylko Archibald poznał ich prawdziwe oblicze.

Alamar PW
3 sierpnia 2016, 18:30
Nic nie wskazuje na to, że o nich wiedział.

Jadame PW
3 sierpnia 2016, 18:35
Ok, wielkie dzięki za odpowiedź. Też tak uważałem, ale nie byłem pewien : )

O, tak, wiem że Sandro występował w MM8
strona: 1 - 2
temat: Starożytni

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel