Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 58 - 59 - 60 ... 84 - 85 - 86

Nicolai PW
7 lipca 2016, 21:25
@Up: Fuzja Roshiego z Chi Chi? Umm... Chichoshi (Cycoszi)? Zdolność bojowa spadłaby do zera, bo fuzja byłaby zbyt zajęta bawieniem się swoimi ugh...

Złączone

A może tak zaprosić Kubę na Konwent?

Scalone

Taki tam test wiedzy podstawowej. Trochę nieścisłości, trochę głupot jak to zwykle w testach bywa, ale nawet OK ;)

Tarnoob PW
7 lipca 2016, 23:17
121/130, co daje 93%.

Byki m.in. w niejednoznacznych pytaniach, np.:
– „ludzie i przedmioty unoszą się w próżni” – nie wiadomo, czy chodzi o bezpośrednie sąsiedztwo (atmosfera), czy jakiekolwiek, czy graniczne (np. przestrzeń kosmiczna).
– W innym pytaniu – o ciemną stronę Księżyca – jest chyba błąd, bo utarło się, że ciemna to ta, która nigdy nie jest widoczna z Ziemi – a nie nieoświetlona.
– Pytanie o to, czy obrót Ziemi trwa dokładnie 24 h też jest niejednoznaczne, bo to zależy od przyjętej definicji se­kundy. Przez długi czas definiowano sekundę właśnie przez dobę – a nawet w XX w., kiedy odkryto rozbieżności, definiowano sekundę jako ułamek doby w roku 1900. Dopiero gdzieś od połowy XX w. weszła definicja przez nad­sub­telne przejścia cezu.
– Tokio jako najludniejsze miasto świata – znowu niejednoznaczne. Wydawało mi się, że Meksyk – ale to wszys­t­ko zależy od granic.
– Nil jednak nie jest najdłuższą rzeką świata; wahałem się z Amazonką.
– Rysy faktycznie są najwyższe tylko po polskiej stronie Tatr.
– Płetwal błękitny jednak największy w całej historii Ziemi? O proszę.
– Jednak podczas burzy nie powinno się mówić przez stacjonarny; pewnie chodzi o zasilanie z sieci.
– O proszę, jednak nitrogliceryna jest lekiem.

Podsumowując: gdybym skutecznie apelował, to miałbym nawet 125/130, czyli 96%. ;-)

Nicolai PW
7 lipca 2016, 23:23
Cytat:
"ludzie i przedmioty unoszą się w próżni" - nie wiadomo, czy chodzi o bezpośrednie sąsiedztwo (atmosfera), czy jakiekolwiek, czy graniczne (np. przestrzeń kosmiczna).
Utożsamiasz próżnię z przestrzenią kosmiczną... A przecież ją można spotkać chociażby na Księżycu, a tam jak to ludzie zię nie unoszą...

Tarnoob PW
7 lipca 2016, 23:38
To dwuznaczność słowa „unosić się”. Może oznaczać ogólną właściwość – czyli unoszenie się przy samym braku atmosfery, analogicznie jak „drewno pływa” (unosi się na wodzie, jeśli jest do niej wrzucone) albo „Janusz pływa” (umie pływać). Może też oznaczać obecny stan – tak jak „janusz pływa” (obecnie się kąpie). Przyjąłem to drugie znaczenie, ale widocznie chodziło im o pierwsze.

Podobo język lożban, który miał być idealnie logiczny, rozbiega się z naturalnymi m.in. w znaczeniu takich słów jak „pływa” itp.

Nitj'sefni PW
11 lipca 2016, 15:57
Zdjęcia z UniConu w 2015 roku:


Kiedyś była mowa o cosplayach, więc wrzucam tutaj.

Andruids PW
20 lipca 2016, 17:10
Kickstarcior gry karcianej o krasnalach w tarapatach hula od wczoraj. Zachęcam do zrzucenia się, bo gra jest lekka, bardzo fajna i można, przez udział w akcji crowdfundingowej, zamówić ją sobie w przystępnej cenie.

Mimo tego, że gracze wcielają się w krasnoludy uciekające przed gniewem ognistej furii, uspokajam wszelkich fanów ogromnych gadów. W każdej rozgrywce co najmniej jeden pokurcz zostaje zjedzony, a przeżywa tylko ten, komu uda się pozbyć całego (albo lwiej części) skradzionego złota. Więc smok syty i skarb cały.

https://www.kickstarter.com/projects/hexgames/dwarves-in-trouble?ref=checkout_rewards_page


Tarnoob PW
24 lipca 2016, 15:35
Gramatyczny nazizm to za mało. Ostatnio uruchomił mi się nazizm typograficzny.

Zaczęło się od używania akapitów w komentarzach na fb (shift+enter). Skończyło się na:
– używaniu myślników krótkich (– alt+0150) i długich (— alt+151) (mają numerki jak najpotężniejsze pokemony) zamiast nadużywania łącznika (-).
– używaniu twardych spacji (alt+255), które o dziwo znajdują się już w rozszerzonym ASCII (jako ostatni znak), a nie tylko w Unicode (jak powyższe). Niestety fb twardych spacji nie uznaje, nawet je wpisywać innym sposobem (alt+0160).

Chciałem tylko podziękować Acidowi i Qui, że być może nieświadomie umożliwili wpisywanie i wyświetlanie tego. Już dawno korzystam też z dobrodziejstw programiku „polski międzynarodowy” do wpisywania obcych i rzadkich znaków. Być może ktoś na to zwróci uwagę i będzie tym upiększać swoje posty. Szkoda tylko, że dowiedziałem się tego tak późno. Ech, tysiące postów napisanych bez tego…

Ursus PW
24 lipca 2016, 16:51
Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale mam pytanie. We wrześniu 2013 kupiłem sobie H6:Complete Edition i gram tak do dziś i dopiero dzisiaj zauważyłem, że mam grę w wersji 2.0. Czy powinienem ściągnąć patch 2.1?

Nicolai PW
24 lipca 2016, 17:20
Po to robią te patche, by je ściągać :P A tak na poważnie to krzywdy nie zrobi, a za to usprawni kilka rzeczy, więc co to za pytanie w ogóle?

Ursus PW
24 lipca 2016, 18:30
@Nicolai Dobra, już zainstalowałem :P.

Nicolai PW
25 lipca 2016, 16:45
Kammer:
PS. Nie, nie jestem Alamarem, nie dajcie się zwieść avkowi.
Gowther, Kozi Grzech Pożądania? Ale czy to do Ciebie pasuje? Hmm... jeśli wziąć pod uwagę kryteria Twojej oceny szlagierów studia Accantus to... w sumie tak :P Aczkolwiek teraz to będziesz się z Alamarem mylić, naprawdę tego chcesz? :P A i dla pytających "ale o czym on pisze?", link do cytowanej wypowiedzi.

Andruids PW
25 lipca 2016, 16:54
Jakiś nijaki, różowy, sztampowy moe-blob, do tego jeszcze niedokładnie wykadrowany.
Shamefur dispray, Kammer-san.

Nicolai PW
25 lipca 2016, 16:57
Właśnie! Tutaj masz znacznie lepiej wykadrowanego i mniej moeblobowego Gowthera:

A to tak naprawdę Alamar xD

Garett PW
25 lipca 2016, 17:44
W dodatku trap.

Kammer PW
25 lipca 2016, 17:56
Odezwał się Smoczy Grzech Gniewu, Nikolas. -L-

Anyway - mam jeszcze nowszego avka, mam nadzieję, że ten się przynajmniej spodoba...

Nicolai PW
25 lipca 2016, 17:59
Wolę Bana*, poza tym... poprzedni avek był lepszy :P



*W sumie to każdy woli Bana ;)

Kammer PW
25 lipca 2016, 18:03
Jednakże Gniew u Ciebie przeważa nad Chciwością.

AlamarAlamarŻadnych animacji.

Nicolai PW
26 lipca 2016, 16:20
@Up: Chyba Ty :P Poza tym do Ciebie najbardziej pasuje Escanor xD

Zlutowane

Swoją droga słucham sobie co też Ichabod ma ciekawego (hehe) do powiedzenia o Ghostbusters i trafiłem na tę perełkę na tema TFA:
IHBD:
O Przebudzeniu Mocy można mieć różne zdanie, ale ten film zrobił wszystko, by z jednej strony zrobić swoje, a z drugiej sprawić, by fani od razu poczuli się jak w domu.
Ja tam nie wiem, ale chyba byłem na innym seansie, bo jakoś nie zauważyłem, by TFA zrobiło wszystko, by zrobić swoje.

A co do samej recenzji to podszedł do sprawy genderswapu jak do jeża. Trzeba powiedzieć wprost, przerobienie ekipy Pogromców Duchów było zbędne, na siłę i nie stanowiło żadną wartość dodaną. No chyba, że jesteś SJW i dla Ciebie odsetek kobiet/czarnych/gejów/Grotowiczów we filmie jest ważniejszy od samego filmu. No, ale pal sześć to ile jest ról kobiecych, dużo gorszy był casting do nich. Nie wiem jak im się to udało, ale zapełnili obsadę żeńskimi Adamami Sandlerami, cobyś już po zwiastunie wiedział, że to nie ma prawa się udać... w sumie to miło z ich strony :P

I jeszcze jedno, żadnego rasizmu nie było. Ot niejaki Milo Yiannopoulos, że postać Leslie Jones była płaska i zachowywała się jak stereotypowy czarny koleś, co jest prawdą i nawet sam Ichabod stwierdził, że charakterologicznie postacie składają się z pojedynczych klisz. No i w każdym razie co zrobiła z tym aktorka? Ano strzeliła focha, wyszła z Twittera i zaczęła robić z siebie ofiarę seksizmu/rasizmu. Co zabawne, ktoś dopowiedział to w pierwszym komentarzu, ale IHBD z jakiegoś powodu stwierdził, że to niczego nie zmienia. Ugh... whatever :P

Kammer PW
31 lipca 2016, 22:42
Najlepsza laurka urodzinowa evah:

By Acid Dragon

Nicolai PW
1 sierpnia 2016, 16:05
Że się tak spytam... "Ichabod" coś znaczy? Bo to dziwne, że jakiegoś psiaka z komiksów nazwano tą samą zbitką sylab jak najwięksiejszego tubera w historii najwięksiejszych tuberów.

strona: 1 - 2 - 3 ... 58 - 59 - 60 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel