Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Wiedźmin oraz gry pochodne
komnata: Podziemna Tawerna

Matheo PW
17 czerwca 2016, 22:39
Ruszyła beta Gwinta. To było do przewidzenia ta kanciarka jest zbyt dobra, żal nie wykorzystać jej potencjału.

Nicolai PW
18 czerwca 2016, 20:43
Potencjał jest, ale jest też dużo do zrobienia, bo bądźmy szczerzy... balans leży. Nilfgaard z ręką pełną szpiegów ma niezdrową przewagę, a Scoia'tael jest ogólnie do bani. W single playerze to może jeszcze przejść, ale w multi już nie :P Swoją drogą miło ze strony RED-ów, że śmieszki ich nie opuszczają:



W sumie to nawet mocna karta z tej Płotki :P

PS. W Gwincie Online będą tylko te talie, które były w Dzikim Gonie czy może coś dodadzą? Pytam się, bo okropnie mi żal braku Toussaint ;)

Garett PW
18 czerwca 2016, 20:50
@Nicolai Zapewne będą rozwijać grę i z czasem dodadzą kolejne frakcje.

Co do balansu, to o ile zgodzę się w sprawie Scoia'tael, to szpiedzy Nilfgaardu wcale nie byli tacy OP, a to ze względu na chore ilości punktów jakie dawali przeciwnikowi, w tym wypadku o wiele lepiej wychodziła Północ. Moim zdaniem prawdziwie OP były Potwory, chociaż nie czuć tego jeśli komputer nimi gra, bo zwyczajnie zbyt łatwo jest go podpuścić by wyrzucił wszystkie karty z ręki w czasie jednej rundy. ;P

Nicolai PW
18 czerwca 2016, 21:15
No ja Północą bardzo długo grałem i wygrywałem chyba we wszystkich możliwych wariantach (Nicolai chwalipięta :D), ale mimo wszystko najwięcej krwi napsuł mi Nilfgaard, bo z tego, że pierwszą rundę wygram jak w drugiej będą mieć dwa razy więcej kart niż ja? Acz bardzo możliwe, że z Potworami jest tak jak mówiłeś. Wystarczy podpuścić gracza komputerowego, by w pierwszej rundzie pozbył się swoich kart, a potem jest już z górki. Nie ma czym spamować i w efekcie przegrywa... Człowiek tak łatwo nie pozwoli się podejść. Niemniej i tak Potwory są podatne na Pomór/Zarazę czy jak się zwie ta karta ubijające najsilniejszych graczy na stole.

Obecnie przerzuciłem się na Skellige, bo gra mnie przymusiła i powiem, że całkiem przyjemnie się gra. Jest to bardziej uniwersalna i trochę silniejsza talia od KP, ale nie nazwałbym ją OP. Przyjemna talia ;)

Matheo PW
18 czerwca 2016, 21:32
Na potwory może wystarczyć "Trzaskający mróz". Większość tych kart to "piechota"? Nie ma innej strategi niż nabijanie mnóstwa punktów pierwsza linią. Scoia'tael ma dużo kart wskrzeszających. Jeśli ktoś umie to wykorzystać, to żaden przeciwnik nie straszny. Nilfgard faktycznie jest silny. W każdej linii można znaleźć coś konkretnego. Szpiedzy faktycznie mogą napsuć dużo krwi. Z Nilfgardem najlepiej grać na trzy tury. Północ mi najbardziej pasuje. Duża różnorodność. Jak się odrzuci bezsensowne karty, to raczej nie ma mocnych. Skellige jeszcze nie grałem, acz widać od razu że mają wiele ciekawych zdolności.

Ja słyszałem o koncepcji dodania talii postaci z ballad i legend.

Nicolai PW
18 czerwca 2016, 21:54
Nie, Potwory mają stworki do każdego rzędu... Niemniej oczywiście, osłabienie jednego rzędu to jedna z możliwych strategii, ale i tak najprościej jest podłożyć się w pierwszej turze, przynajmniej przeciwko komputerowi.

W jakim sensie chcesz grać na trzy tury przeciwko Nilfgaardowi? Jeśli użyje szpiegów w pierwszej turze to z miejsca ją wygrywasz. Jeśli szybko spasujesz to jego przewaga w liczbie kart nie będzie taka dużo, zwłaszcza jeśli grasz Królestwami Północy lub Skellige. Przeciwko komputerowi jak najbardziej do wygrania, ale w multi nie będzie tak kolorowo.

Co do Wiewiór to co z tego, że mają karty wskrzeszające jak w pierwszej turze mają pusty cmentarz? Jeśli się gra Skellige to i w drugiej... wtedy to jest pozamiatane. Poza tym co z tego, że mogą wskrzeszać skoro do wskrzeszania są same słabe karty? No, a przeciwnicy bez grzebania w cmentarzu mają silniejszą armię :P

Garett PW
19 czerwca 2016, 11:46
Potwory rzeczywiście koncentrują się na pierwszym rzędzie i mróz może je bardzo osłabić, ale jednak każdy ludzki gracz tej talii dobierze sobie dostatecznie dużo słoneczek, że żadna pogoda nie będzie mu straszna. I jasne, są podatne na pomór, a i Borch Trzy Kawki (Villentretenmerth) może nimi zdrowo potrząsnąć, lecz tutaj przychodzi umiejka Eredina do przyzywania rogu wojennego na pierwszy rząd, dzięki czemu możemy sobie odbić straty w punktach.

Matheo PW
19 czerwca 2016, 19:15
Cytat:
W jakim sensie chcesz grać na trzy tury przeciwko Nilfgaardowi? Jeśli użyje szpiegów w pierwszej turze to z miejsca ją wygrywasz. Jeśli szybko spasujesz to jego przewaga w liczbie kart nie będzie taka dużo, zwłaszcza jeśli grasz Królestwami Północy lub Skellige. Przeciwko komputerowi jak najbardziej do wygrania, ale w multi nie będzie tak kolorowo.
W pierwszej rundzie należy się spinać tylko gdy grasz Północą, ponieważ dostaniesz za to kartę. W pierwszej rundzie przeciwnik wyrzuca praktycznie samych szpiegów, więc łatwo to wygrać. W drugiej należy sprawić by przeciwnik pozbył się większości kart, zostawiając sobie przysłowiowego asa na trzecią.

Cytat:
Co do Wiewiór to co z tego, że mają karty wskrzeszające jak w pierwszej turze mają pusty cmentarz? Jeśli się gra Skellige to i w drugiej... wtedy to jest pozamiatane. Poza tym co z tego, że mogą wskrzeszać skoro do wskrzeszania są same słabe karty? No, a przeciwnicy bez grzebania w cmentarzu mają silniejszą armię :P
Karty wskrzeszające są na finał. W pierwszej rundzie używasz wszystkich najsilniejszych kart. Następnie używasz ich jeszcze raz w następnej rundzie. Jak się doda do tali manekiny, to można pół tali wskrzesić.

Nitj'sefni PW
22 stycznia 2017, 23:21
Jutro (23.01.2017) w Warszawie odbędzie się spotkanie Youtuberów, nagrywających gameplaye z Gwinta, z twórcami, na którym zaprezentowana im zostanie talia Nilfgaardu. Patch dodający do gry nową talię zbliża się wielkimi krokami, a tym, którzy chcieliby poznać kilka nowych kart przed premierą patcha polecam zaglądać na YouTube.

Matheo PW
23 stycznia 2017, 15:13
Ogólnie kto gra? Bo chętnie Was ogram :)

Nitj'sefni PW
23 stycznia 2017, 17:06
Pierwsze przecieki. Polecam zacząć zbierać beczki.
@Up
Ja grywam. Jakbyś chciał zagrać, to nie ma problemu, ale ostrzegam, że łatwo nie będzie.
Nick: Nitjs

Nitj'sefni PW
2 lutego 2017, 20:27
https://playgwent.com/pl/news#4570

Zachari PW
18 maja 2017, 00:00
Widzieliście prezentacje patcha do gwinta? Nie wiem czy dam się teraz radę połapać...

Nitj'sefni PW
23 maja 2017, 06:51
Darmowy Wiedźmin 2 dla testerów zamkniętej bety Gwinta. Polecam sprawdzić mail. ;)

Ursus PW
5 czerwca 2017, 16:31
Mam pytanie do Grotowiczów, którzy grywają w Gwinta, a mianowicie jakie obecnie są dostępne tryby gry (np. multi lub single) oraz która w waszych odczuciach frakcja jest najlepsza? Pytam, bo sam przymierzam się do zagrania.

Nitj'sefni PW
5 czerwca 2017, 17:23
Tryby gry
1.multi:
- potyczka (Pojedynek z losowym przeciwnikiem. Za pojedyncze zwycięstwa dostajesz drobne ilości złota, fragmentów lub pyłu meteorytowego albo brązową kartę, a za ukończenie serii zwycięstw - pewną ilość złota. Przegrywając nic nie tracisz.)
- rozgrywka rankingowa (Pojedynek z losowym przeciwnikiem. Za wygraną otrzymujesz to samo, co w potyczce + punkty rankingowe. Za przegraną tracisz punkty rankingowe. Za zebranie odpowiedniej ilości punktów rankingowych otrzymujesz następną rangę i dodatkowe nagrody.)
- gra z przyjacielem (Pojedynek ze znajomym z GOGa. Bez żadnych nagród.)
2.single:
- trening (Gra przeciwko komputerowi. Przydaje się np. kiedy chcesz wypróbować nową talię w warunkach bojowych.)
- wyzwania (Serie trzech wymagających pojedynków z komputerem. Za przejście każdej serii dostajesz trochę złota i konkretną kartę dowódcy.)

Co do frakcji, to ciężko powiedzieć, bo każda ma inne style gry (każda frakcja ma 3 archetypy, ale nie trzeba się ich trzymać). Na początek polecam talię potworów pod dziki gon i mróz, bo jest silna, nieskomplikowana i w miarę tania (tutaj talia tego typu mojego autorstwa).
Gdybyś szukał dobrych talii, to polecam stronę (szczególnie talie Swima).

Ursus PW
5 czerwca 2017, 17:47
Wielkie dzięki.

Nitj'sefni PW
12 grudnia 2017, 21:43
Szykuje się świąteczna aktualizacja w Gwincie, jedna z największych dotychczas. W grze znajdzie się ponad 100 nowych kart, ponadto wiele mechanik ulegnie zmianie. Po aktualizacji to już z pewnością nie będzie ta sama gra. Dotychczas ujawnione karty (w tym dwóch nowych dowódców) można obejrzeć tutaj.

Na szczególną uwagę zasługuje Sklep.

Zachari PW
12 grudnia 2017, 23:27
Też czekam bardzo. Nie wiedziałem że ujawnili Sklepa.
temat: Wiedźmin oraz gry pochodne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel