Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: Sąd Najwyższy
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 ... 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47

Matheo PW
26 kwietnia 2016, 19:30
Cytat:
Użytkownik ten przez cały czas kasuję mi posty na forum oraz komentarze pod niusami oraz zbanował mnie na czacie z powodu niewinnego żartu.
Od tego są Strażnicy. Jeśli 10 osób zwraca się uwagę, że postępujesz niewłaściwie. To może spróbuj zachowywać się inaczej i sprawdź efekt.

Godzilla B PW
26 kwietnia 2016, 19:34
Jak mi wyjaśnisz to:
Jestem na forum o Żywiołakach w H7.
Piszę jak można by nazwać Żywiołaki Umysłu oraz Magii.
Potem wracam na forum a postu brak.
Pisze to samo, tylko skrócone, potem znowu wracam na forum a ten post też został skasowany.

Przed chwilą było to samo na forum o Dodatku o H7.

Andruids PW
26 kwietnia 2016, 19:37
Posty tego typu:



nadają się do kasacji. W razie wątpliwości skonsultuj się z Konstytucją, czy nie ma tam czasem reguły, która brzmi np.
Acid Dragon:
"b) Post winien być dłuższy niż jedno zdanie, chyba, że jest to krótkie, acz treściwe pytanie lub odpowiedź na nie."
I nie, większość pytań twoich pytań nie jest treściwa.

Nie wydaje mi się też, że otwarte zaczepianie i pogróżki w stronę moderatora w stylu "SKASUJEMY CIEBIE", dają jakiekolwiek podstawy do sądzenia się.

Matheo PW
26 kwietnia 2016, 19:38
@Godzilla Nie mogę nic powiedzieć, bo nie widziałem Twojego posta.


Tutaj wychodzi wada usuwania czegokolwiek bez wyjaśniania co było źle. Skoro autor posta nie wie co było źle. To za jakiś czas zrobi ten sam błąd.

Godzilla B PW
26 kwietnia 2016, 19:39
Nie o to mi chodzi, Matheo napisał post, ,Nie po to Ubisoft tworzył tak znakomite narzędzia moderskie, by utrudniać graczom modding. Pewnie zdradzą jak się do tego dobrać. Ktoś w w ogóle próbował wysłać do nich e-mail z zapytaniem o to?''
To mu odpowiedziałem, potem odpowiedział mi Drwal, ale gdy odpowiedział to posta już nie było.

Acid Dragon PW
26 kwietnia 2016, 19:54
Przywróciłem do istnienia dwa wspomniane wyżej posty.

Jednocześnie zaznaczam, że forum to nie czat i tego typu jednozdaniowe komentarze niewiele (jeśli cokolwiek) wnoszą do dyskusji. Staraj się pisać dłuższe posty oraz dbać o pisownię. Wiem o co najmniej o jednym twoim poście, który był tak źle napisany, że już naprawdę nie było wiadomo o co Ci chodziło (chyba ten o żywiołakach umysłu/magii właśnie).

Nie wymagamy idealnej polszczyzny, ale jeśli w co trzecim słowie jest błąd, a zdania są niegramatyczne, to niestety nie można takiego postu zrozumieć.

Fandor PW
26 kwietnia 2016, 23:46
Jeżeli mogę, posty użytkownika Godzilla są irytujące, wiem że sam nie jestem ideałem, jednak Godzilla często pyta o oczywiste rzeczy, potrafi po otrzymaniu odpowiedzi co chwila zadawać kolejne pytania, przez co wątki, w których się udziela stają się uciążliwe w czytaniu.
EDIT: Nicolai, częściowo luźne przemyślenie, ale jednocześnie obrona Alamara, wg mnie słuszne jest usuwanie postów tego użytkownika jeżeli utrudniają innym korzystanie z forum.

Nicolai PW
26 kwietnia 2016, 23:51
@fandor510: Przepraszam, ale czy to jest luźne przemyślenie czy zarzut? Jeśli to pierwsze to Sąd nie jest miejscem na to, jeśli to drugie to wybacz, ale nikt nie będzie prowadził rozprawy, bo jakiś użytkownik jest zbyt dociekliwy.

Acid Dragon PW
27 kwietnia 2016, 00:32
Sąd nie jest od stwierdzania, czy coś jest irytujące czy nie, ale czy złamano prawo.

W tym wypadku:
- Uznałem za zasadne przywrócenie dwóch postów, jako - mimo wszystko - spełniających wymogi Konstytucji (krótkie pytanie i odpowiedź na nie).
- Uznałem, że należy utrzymać w mocy decyzje Strażnika o usunięciu innych postów jako niespełniających zasad.
- Jednocześnie nie uznałem, że Strażnik dopuścił się nadużycia uprawnień.

Sprawę uznaję za zamkniętą.

AmiDaDeer PW
1 maja 2016, 01:30
Zgłaszam nadużywanie uprawnień moderatorskich przez bliżej nieokreślonego użytkownika bądź użytkowników.

1. Dnia 29 kwietnia w tematach dotyczących H7 (również w Bibliotece Legend), poza porozumieniem z resztą Strażników (Kammer i Nicolai), kasowane i przesuwane były posty z różnych tematów (tych najbardziej aktualnych), co kończyło się chaosem z braku jakichkolwiek informacji zarówno dla szeregowych użytkowników (którzy akurat w tych tematach pisali), jak i innych Strażników. Wpłynęło to negatywnie na przejrzystość postów i było niezgodne z Konstytucją, która jasno mówi, że pierwszeństwo w decydowaniu o kształty komnaty mają przydzieleni Strażnicy, nie zaś moderatorzy ogólni.
2. Tego samego dnia post znajdujący się pod linkowanym postem Warmongera, napisany przeze mnie, został usunięty bez podania jakiejkolwiek przyczyny, mimo że był zgodny z tematem. Z tego, o czym mnie poinformował Qui, posta skasował Alamar.
3. Tego samego dnia został skasowany ten post, później jednak, po mojej interwencji, został przywrócony - na dole postu jednak pojawił się napis: "zdezintegrowane". Usuwałem ten napis wielokrotnie dla przejrzystości forum - zdając sobie sprawę z tego, czemu ten fragment został zdezintegrowany (niezgodność z tematem) - ale, mimo to, któryś z moderatorów ogólnych (Nicolai zaprzeczył by miał cokolwiek z tym wspólnego) z uporem maniaka przywracał napis, zupełnie tak, jakby próbował na siłę zaznaczyć, że początkowo ten post był błędny i symbol tego ma pozostać na wieki.

Problemy powyższe poruszyłem w temacie na forum zamkniętym dla Akolitów wzwyż. Odzew był jedynie ze strony Kammera i Nicolaia. Mimo że Starożytni byli dnia wczorajszego dostępni przez długi okres czasu na forum, nie skomentowali tego w żaden sposób.

Z racji tego, że poszlaki wskazują na Alamara, w razie jeżeli to on okazałby się być sprawcą tego zamieszania, postuluję permanentne odebranie mu uprawnień moderatora ogólnego. Jako uzasadnienie podam niezdolność do porozumiewania się z innymi Strażnikami i traktowanie nieswoich komnat jak własne, co jest niezgodne z Konstytucją i może być również odebrane jako działanie na szkodę Groty. Z racji jednak tego, że prawdopodobnie sprawcą mogły kierować się słuszne pobudki, karanie go jak użytkownika działającego naumyślnie na szkodę Groty byłoby niesłuszne - stąd moja propozycja polegająca na odebraniu uprawnień, które ani nie są konieczne, ani - jak widać - efektywne.

Acid Dragon PW
1 maja 2016, 02:03
Alamar - anything to say?

Ad.2 - sprawdziłem. Post został przeniesiony do tego dziwnego tematu, po czym usunięty przez Alamara. Jego treść to "Nie w Ashanie, gdzie bóstwa są bezpośrednio związane z żywiołami."

EDIT: Alamar poinformował mnie o swojej dwudniowej nieobecności, wznowienie sprawy odbędzie się jak wróci.

Alamar PW
6 maja 2016, 21:59
Na początek przepraszam za tak długą nieobecność, ale miałem na głowie inne sprawy.

Teraz w kwestii formalnej:

1. Tak, chaos wynikł z mojej winy. Trwał on jednak dosłownie 5 minut, a nie 15 czy pół godziny. Spowodowany on został tym, że na raz trzech Strażników zaczęło przenosić posty z tematu w komnacie o H7 (gdzie też jestem Strażnikiem), do innego, stworzonego wcześniej przez Kammera, który potem (lub w trakcie przenoszenia) znalazł się w Bibliotece. Przy czym nie byłem w stanie stwierdzić, czy kto inny zabrał się w tym samym momencie za "sprzątanie", dopóki nie przeniosłem z połowy postów (temat powstał wcześniej) - stąd wynikły problemy Kammera i Nicolaia ze "znikającymi" postami, za które przepraszam.
Zanim zacząłem nic na to nie wskazywało, jak skończyłem to Nicolai dopiero dodał odpowiedni dopisek w nowoutworzonym temacie (o demonach), którego już nie ruszałem.
Mogłem skontaktować się z Kammerem (bo Nicolai nawet nie przyszedł mi na myśl), ale uznałem, iż szybciej zejdzie mi dokończenie sprzątania, niż szukanie Kammera i napisanie odpowiedniej wiadomości... co też okazało się prawdą.

Podczas przenoszenia postów, nikt nie napisał żadnego nowego tym bardziej, że odpowiedni temat w dziale H7 na ten czas zamknąłem (z tego właśnie powodu) i otworzyłem po zakończeniu sprawy. Nie widzę, by ktokolwiek o tym wspomniał, więc przypuszczam, iż nawet tego nie zauważono.

Cytat:
pierwszeństwo w decydowaniu o kształty komnaty mają przydzieleni Strażnicy, nie zaś moderatorzy ogólni.
A kto jest też Strażnikiem komnaty H7, skąd wszystkie posty były przenoszone?
Poza tym to nie jest prawda:
Cytat:
W kwestii działań moderatorskich następuje hierarchia ważności (od poziomu najniższego do najwyższego):
- działania Starożytnych z uprawnieniami do globalnej moderacji
- działania Strażników wynikające z Konstytucji
(...)
Nie pierwszeństwo, ale ważność i decydujący głos.

I na koniec:
Kammer:
A tu nagle posty są tam, gdzie miały być

Tak, wynikł chaos z mojej strony, za co jeszcze raz przepraszam, jednocześnie wszystkie posty trafiły tam, gdzie miały trafić.



2. Post został usunięty gdyż:
a) znajdował się pierwotnie w komnacie H7 (czyli gdzie jestem Strażnikiem)
b) był odpowiedzią na post Godzilli, który to nic nie wnosił do dyskusji i miał też zostać usunięty, ale Kammer w tym samym czasie przeniósł oba posty do stworzonego przez siebie tematu na śmieci, gdzie nie było potrzeby go usuwać. Widocznie zapomniałem go przywrócić.


No i teraz przechodzimy do meritum sprawy:
3.
Cytat:
Tego samego dnia został skasowany ten post, później jednak, po mojej interwencji, został przywrócony - na dole postu jednak pojawił się napis: "zdezintegrowane". Usuwałem ten napis wielokrotnie dla przejrzystości forum - zdając sobie sprawę z tego, czemu ten fragment został zdezintegrowany (niezgodność z tematem)

Wpierw kilka słów przypomnienia:
Konstytucja:
2. Strażnik jednej (lub więcej) komnat forum ma również prawo do:
a) uzasadnionego usuwania i zmieniania postów innych istot bez konieczności uprzedniego ostrzeżenia autora;

(...)

2. Moderowanie:
a) Strażnik ma obowiązek usuwać/cenzurować posty niezgodne z powyższymi zasadami. Nie ma obowiązku przy tym informować o tym autora, ale na jego wyraźne życzenie lub wątpliwości wyrażone drogą prywatnego kontaktu, Strażnik powinien (również prywatnie) krótko uzasadnić swe działanie.

Jak sam Hobbit przyznał:
Cytat:
zdając sobie sprawę z tego, czemu ten fragment został zdezintegrowany (niezgodność z tematem)
...więc co do usunięcia tego fragmentu, nie ma żadnych zastrzeżeń.

O co więc chodzi?
O to, że Hobbit napisał fragment nie tylko niezgodny z tematem, ale też będący zaczątkiem ewentualnego flejmu i po prostu obraźliwy w stosunku do innego mieszkańca. Dlatego dopisek moderatorski informujący, że w poście znajdowała się dalsza część, ale została usunięta, a którą Hobbit uparcie usiłuje wymazać, nie jest "dbałością o przejrzystość forum", ale próbą zatarcia własnych błędów przed innymi mieszkańcami.
Na dodatek Hobbit nie skontaktował się ze mną drogą prywatną, choć jak widać po tym wniosku doskonale zdawał sobie sprawę, kto mógł mu niezgodny post usunąć bądź ocenzurować. Zamiast tego uparcie wklejał post z treścią (mniej więcej): "tu był mój post, którego nie chce mi się jeszcze raz pisać". Zamiast napisać ponownie, tym razem bez obraźliwej treści, wolał spamować, za co powinien dostać klątwę.
Przywróciłem ów post, po usunięciu danej części, choć wcale nie musiałem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego dalsze zachowaniu w tamtym temacie.

Dziwne jest też, że zamiast zgłosić sprawę nt. "chaosu" 29 kwietnia, czyli od razu po wynikłej sytuacji, sprawę zgłosił 1 maja, czyli po kilkukrotnym przywracaniu usuwanego przez niego dopisku moderatorskiego.

Acid Dragon PW
7 maja 2016, 00:28
W tej sytuacji kieruję pytanie do Hobbita, czy przyjmuje te wyjaśnienia i czy modyfikuje to jakoś jego stanowisko?

Godzilla B PW
13 maja 2016, 21:04
Dostałem klątwę za nic! :O

Masonia is coming!

Za co kasują mi posty?

Czemu mnie nie lubicie?

Acid Dragon PW
13 maja 2016, 21:36
Dostałeś klątwę za spamowanie na czacie.
Nikt nie lubi ludzi, którzy spamują na czacie.

Godzilla B PW
13 maja 2016, 21:38
Masoniskie brednie, ******* iluminaci zhakowali ci mózg!

Drwal PW
13 maja 2016, 21:42
Dobra odpiszę, chociaż pewnie po raz kolejny będziesz błaznować.

Kara nawet w mojej opinii jest surowa, ale według mnie w pełni na nią zasłużyłeś. Tu nawet nie chodzi o to, że nie możesz się wpasować w klimat Groty, Ty po prostu tego nie chcesz. Odkąd wszedłem (godzina 16.30) non stop spamujesz wypowiedziami typu "lol", "Żallll mi wasss", "Muahaha", "lubisz mnie?" i podobne. Oczywiście w ogromnej ilości i w zasadzie non stop.

Ja nie jestem fanem banowania, dawania klątw, dlatego próbowałem z Tobą pogadać i na spokojnie poprosić byś przestał. I też nie robiłem tego raz, a kilka razy. Dostawałeś też kilak ostrzeżeń od innych - kilkuminutowe i dłuższe bany w dużych ilościach. Nie działało to jednak w żaden sposób, ty w najlepsze wysyłałeś swoje lole na przemian z "żal mi was".

Ja osobiście czuję się bardzo zawiedziony Twoją postawą, potrafiłeś coś wnieść do czatu, jak Tylko nie wyłączało Ci się racjonalne zachowanie. Mam wrażenie, że sprawia Ci przyjemność gdy robisz z siebie pajaca, albo też zwyczajnie trollujesz. Nie wiem jakie masz zamiary, czy po prostu taki jesteś, ale po raz kolejny chciałbym byś zachowywał się w miarę normalnie. Z mojej strony mogę zapewnić, że jeżeli przez tydzień nie będzie już skandali z Twoim aktywnym udziałem, zaczniesz w sposób akceptowalny dyskutować, to jestem w stanie usunąć klątwę.

Godzilla B PW
13 maja 2016, 21:43
Żallllll

Irhak PW
13 maja 2016, 21:48
Za zachowanie w Sądzie nakładam klątwę. A że okazała się być trzecią w przeciągu dwóch tygodni, Godzilla wylądował za blokadą.

Dren PW
15 maja 2016, 20:05
Mam takie pytanie. Jest możliwe ażeby dostać więcej niż 3 klątwy? Bo z tego co zauważyłem Godzilla ma ich aż 6! Nie wiem czy to jakiś błąd ale w przyszłości może bardzo negatywnie wpłynąć na grotę (sami pomyślcie macie drugą klątwę ale sam się wam jakoś zwielokrotniła i masz ich 4 i co wtedy? Ban?).
strona: 1 - 2 - 3 ... 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47
temat: Sąd Najwyższy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel