Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/miasto/żart] Szklarnia
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10

Kuririn PW
21 kwietnia 2016, 22:38
Tawerna, jak dość dobrze pamiętam.

Drwal PW
24 kwietnia 2016, 14:42
Wiosna idzie, trzeba przygotowywać ogródek:

Kuźnia:


Budynek konewka:



thunderlord PW
25 kwietnia 2016, 02:03
Nic dziwnego, że autor projektu postanowił‚ zamieszczać‡ szkice na HC skoro sam przyznał‚, że tworzy mod z myślą… o zarobku finansowym, co niejako jest sprzeczne z ideą… moddingu, przynajmniej moim zdaniem, no ale przecież to wolny kraj i chyba każdy ma do tego prawo. Ale może do rzeczy.

Drwal zamieścił‚ niedawno grafikę beczki, która jako budowla jest łudząco podobna do dwellingu neutralnych satyrów z Hoty - 'wineyard'.






W zwią…zku z tym, że nie znam szczegółów uważam, że osoba bardziej kompetentna ode mnie i mają…ca wiedzę™ w tego typu sprawach, powinna się w tej kwestii wypowiedzieć‡.

EDIT: poprawiłem kodowanie polskich znaków

Kammer PW
25 kwietnia 2016, 08:10
A ta beczka z HotA jest łudząco podobna do tej... z Preserve Hei-rega;!


Warmonger PW
25 kwietnia 2016, 08:45
...to tylko potwierdza tezę, że nie chcemy wszystkich stworzeń w VCMI zakwaterować w beczkach. Inna sprawa, że miasto Hi-Rega proponowało w tejże beczce również umieścić Satyrów, więc i tak duplikuje hotę.

Andruids PW
25 kwietnia 2016, 11:23
Hota nie jest częścią oryginalnego Heroes. Zawsze można grać bez tej modyfikacji, ale wydaje mi się, że osobie, która zainstaluje Szklarnię Mad Hattera i tak nie będzie przeszkadzać druga beczka.

Drwal PW
25 kwietnia 2016, 11:32
War:
miasto Hi-Rega proponowało w tejże beczce również umieścić Satyrów, więc i tak duplikuje hotę.

Wydaje mi się, że Hei zaproponował takie rozwiązanie dużo wcześniej niż HotA (ale mogę się mylić). Nie zmienia to oczywiście faktu, że to rosyjski dodatek dodał to do gry i nie można mówić tu o żadnym duplikowaniu, a co najwyżej (jeśli w ogóle) o zainspirowaniu.

Matheo PW
25 kwietnia 2016, 13:58
Dla ścisłości, takie rozwiązanie zaproponował Hobbit.

AmiDaDeer PW
25 kwietnia 2016, 14:40
Dla ścisłości to ta beczka jest siedliskiem Satyra z H4. :P

Drwal PW
25 kwietnia 2016, 20:35
thundder:
yznał, że tworzy mod z myślą o zarobku finansowym, co niejako jest sprzeczne z ideą moddingu, przynajmniej moim zdaniem, no ale przecież to wolny kraj i każdy ma do tego prawo. Ale może do rzeczy.

Do formy: o zgrozo, co to za kodowanie znaków?

Do treści: pytanie też na ile to legalne. Do oryginalnego Heroes 3 nie było wątpliwości i był wyraźny odzew właścicieli gry (pozdrowienia dla modyfikacji Rekvizyt). Tu sytuacja powinna być w teorii podobna, ale nie jestem w tej kwestii specjalistą.

avatar PW
27 kwietnia 2016, 19:22
Byłem na urlopie i być może mnie to ominęło, ale... w którym miejscu Mad Hatter napisał, że chce za to pieniądze?

Drwal PW
27 kwietnia 2016, 19:27
Ponoć na czacie, ale szukałem w historii i nic nie znalazłem takiego. Faktem jest, że w jakiś sposób się od Groty odwrócił i nie pokazuje swoich prac.

krasnolud99 PW
27 kwietnia 2016, 19:36
Nie wiem czy mam prawo to pisać, ale wiem dlaczego się odwrócił. Ja też nic nie wiem i nic mi nie mówił że chciałby za to zarabiać pieniądze. Ale przejdźmy do tego dlaczego się odwrócił. Nie podoba mu się ogólny nastrój w Grocie i (jeśli czegoś nie pomyliłem) ustrój. A na HC panuje milsza atmosfera. Dziękuję za uwagę :) jeżeli ktokolwiek to przeczytał :)

Drwal PW
27 kwietnia 2016, 19:40
Przy okazji szkic ekranu miasta. Nie jest to jeszcze wersja ostateczna, ale poważna koncepcja.


Kuririn PW
27 kwietnia 2016, 20:58
Mad, jak coś to, mogę cokolwiek maznąć w blenderze...

mrgolec PW
27 kwietnia 2016, 21:14
Ale Mad Hatter powiedział że chce zebrać pieniądze na swoją autorską grę a nie na moda, więc nie wiem co mają do powiedzenia "twórcy innych modów".

EDIT: Post odnosi się do wypowiedzi thunderlorda która została przed chwilą usunięta. Teraz wiem dlaczego warto używać cytatów XD

Kuririn PW
27 kwietnia 2016, 21:29
Mi się rozchodzi tylko o mod - szklarnie :]

thunderlord PW
27 kwietnia 2016, 21:36
@Mrgolec - Faktycznie odniosłem się do wypowiedzi Mad Hattera, gdzie jasno mówi on o swoim własnym projekcie, w którym użyje jednostek ze szklarni.
Dlatego sam usunąłem ów post, żeby nie robić zamieszania.

Drwal PW
17 czerwca 2016, 23:03
Mad Hatter przygotował prezentację video swojego miasta. Filmik trwa ponad 4 minuty, polecam.


Andruids PW
18 czerwca 2016, 00:01
Ten fragment filmiku całkiem po lewej na końcu prezentacji... Might and Magic z modelami ze Szklarni? O_O
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
temat: [VCMI/miasto/żart] Szklarnia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel