Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 21 - 22 - 23

dvoytek PW
25 kwietnia 2016, 12:38
Dobra, już się nie czepiam ;)

Kurek PW
25 kwietnia 2016, 17:46
Mądry Alamar:
Ład (Asha), Chaos (Urgash) oraz Pustka to właśnie Magia Pierwotna.
Zgadzam się!

Żywiołaki to odmiana skrajnie skumulowanych mocą danej magii duchów. Istnieją różne, niebędące żywiołakami duchy żywiołów. Duchami ognia są Kabirowie, Żywiołaki Ognia, Żywiołaki Lawy, Walkirie i inne. Duchami wody są żywiołaki wody, źródlane nimfy, Yukie-Onna, strażnicy wodospadu, kappy, kiriny. Duchami magii pierwotnej są dżiny, tajemne orły, prawdopodobnie także różne upiory pustki(pustka wywodzi się z antymaterii, skrajnie dziwnej odnogi magii pierwotnej, ma to też coś wspólnego z magią ciemności), różne duchy chaosu, takie jak Ifryty. DLACZEGO nie mógłby powstać duch magii pierwotnej, który nie jest dżinem, ale powstał bezpośrednio z "materializacji" magii pierwotnej, tak jak jest to w przypadku magii żywiołów?

Problemem jest nazwa tej istoty, to fakt. Wstępnie nazwałem ją "żywiołakiem umysłu" i "żywiołakiem magii", ale to oczywiście mogę zmienić. Macie jakiś inny pomysł na nazwę? Żywiołak Pierwotny? Żywiołak Magii pierwotnej? Żywiołak Energii Pierwotnej? Duch Pierwotny? Upiór Magii? Tajemne Widmo? A może nawiemy go "Bodzio", a ulepszeniem będzie "Bogdan"?

Jeżeli chodzi o Kabira na Lamie to radziłbym uważać z życzeniami. Żarty żartami, ale jest takie powiedzenie: "Be careful what you wish for!"

Nicolai PW
25 kwietnia 2016, 20:44
KUREK:
Żywiołaki to odmiana skrajnie skumulowanych mocą danej magii duchów.
Pominę te lanie wody i przejdę do konkretów:
KUREK:
DLACZEGO nie mógłby powstać duch magii pierwotnej, który nie jest dżinem, ale powstał bezpośrednio z "materializacji" magii pierwotnej, tak jak jest to w przypadku magii żywiołów?
Ale czy ktoś powiedział, że nie może? Jeśli tak to proszę mu przekazać, że się nie zna ;) W każdym razie Duchy Żywiołów mogą przybierać najróżniejsze formy co najlepiej widać w domenie Shalassy. Bowiem w Sanktuarium są nimi Kappy (takie tam pomniejsze nie wiadomo co), Mizu-Kami (woda w stanie ciekłym), Yuki-Onne (lód) czy Kiriny (para wodna). Co więcej same Żywiołaki mogą różnić się między sobą, chociaż niby reprezentują ten sam element:
Cytat:
Żywiołaki Wody mogą powstawać w morzach, rzekach, jeziorach, lodowcach — we wszystkich miejscach, w których obecna jest moc Shalassy, Smoczej Bogini Wody — a także w smoczych żyłach, w których płynie magia wody. Ich wygląd różni się, w zależności od regionu, w którym powstały, i gatunku wód, z których się urodziły.
Także skoro domenę Sar-Elama mogą zamieszkiwać zarówno Dżinny jak i Mistyczne Indyki to czemu nie miałyby występować w tamtym Wymiarze "bardziej żywiołakowe" twory?

Nicolai PW
25 kwietnia 2016, 21:10
A nie może być po prostu Żywiołak Umysłu ulepszany w Żywiołaka Magii? Stare, dobre, sprawdzone... Swoją drogą kiedyś pytano mnie o modele, które można byłoby sprytnie zaadaptować. Cóż, według mnie Jorgen mógłby się przydać w tym projekcie, ale nie wiem czemu, ale wszystkie obiekty Rady Cieniasów są zapisane jako .pskx, a nie .psk. Przyda się? Wysyłać?

Kurek PW
26 kwietnia 2016, 00:56
A są one w grze? Przecież też mam do nich dostęp... chyba? Hmm.

Nicolai PW
26 kwietnia 2016, 11:45
No nie wiem czy w edytorze masz dostęp do plików menu głównego...

Acid Dragon PW
26 kwietnia 2016, 15:15
Owszem, edytor ma dostęp do wszystkich plików gry.

kochan PW
27 kwietnia 2016, 13:29
Czy czasami, "Cień Pustki" nie może być jako żywiołak umysłu/magii?
http://www.duel.acidcave.net/S03/s03_Cre_Aca_031.jpg

Kurek PW
29 kwietnia 2016, 18:50
OGŁASZAM KONKURS!

Jak wiadomo, każda frakcja ma swój zestaw artefaktów. Chciałbym, żeby Wrota też miały.

Każdy grotowicz może w komentarzu pod tym postem nazwać raz jeden artefakt, oraz określić jego działanie.

Przykład:
Proponuję, aby artefaktem pierścionkowym w zestawie "Władcy Żywiołów" był pierścień żywiołów z HVI.

Każdy może dopisać jeden. Pierścień już zajęty. No chyba, że można 2 założyć. Nie pamiętam tego akurat teraz.

Ogłaszam także, że 98% wyglądu ekranu miasta jest zrobione.

Godzilla B PW
29 kwietnia 2016, 18:53
Mój pomysł: Artefakt,, Laska Pustki'' raz w tygodniu daje możliwość za opłatą 100 sztuk złota wygenerować w armii losowego żywiołaka podstawowego (woda/powietrze/ogień/ziemia).



Jaka nagroda dla wygranego?

Kammer PW
29 kwietnia 2016, 19:08
Uroboros

Relikt, naszyjnik, daje bohaterowie zaklęcie Ponowne wezwanie, które byłoby po prostu Wskrzeszeniem, ale działałoby wyłącznie na żywiołaki i byłoby generalnie tańsze.

Kurek PW
29 kwietnia 2016, 19:31
@Godzilla

W sumie fajny pomysł, nie wiem, czy dokładnie się uda tak jak napisałeś, ale ok. Problemem jest niestety nazwa, pustka nie pasuje, czy mógłbyś podać alternatywę nazwy? Nagroda to pojawienie się Twojego pomysłu w mojej paczce. :p

@Kammer
Świetny pomysł. Ponownie nazwa jest problemem, bo przecież Uroboros jest symbolem Inferna. :p

Godzilla B PW
29 kwietnia 2016, 19:33
Moja nowa nazwa to: Kostur Żywiołów.

Kurek PW
29 kwietnia 2016, 19:35
@Up
No i super.

Kammer PW
29 kwietnia 2016, 19:39
No to jakoś poetycko... Pieczęć Wiecznego Spętania? Kryształ przywiązania? Pieczęć Pieczętująca Przywołańce? :D

Kurek PW
29 kwietnia 2016, 20:37
@Kammer Kryształ najlepszy

Warmonger PW
29 kwietnia 2016, 21:03
Cytat:
Relikt, naszyjnik, daje bohaterowie zaklęcie Ponowne wezwanie, które byłoby po prostu Wskrzeszeniem, ale działałoby wyłącznie na żywiołaki i byłoby generalnie tańsze.
VCMI lubi to ;)

Kurek PW
30 kwietnia 2016, 00:09


Kto nie zna ten krasnal.

Godzilla B PW
30 kwietnia 2016, 09:54
Bardzo ładnie wykonany model, tylko do czego będzie ten obiekt służył?

ShEv441 PW
30 kwietnia 2016, 10:48
Naprawdę ładny model. Czekamy na ekran miasta :) !
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 21 - 22 - 23
temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel