Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Czas i miejsce akcji Price of Loyalty
komnata: Biblioteka Legend

Fandor PW
27 marca 2016, 22:05
Nie znalazłem nic podobnego, ale jeżeli jest to przepraszam. Interesuje mnie, o dziejach jakich królestw (i gdzie się one znajdują) opowiadają kampanie dodatku, zwłaszcza kampanii "Potomkowie" i czy wiadomo jak mają się czasowo poszczególne kampanie do wydarzeń z H1, H2 i H3.

Alamar PW
27 marca 2016, 22:13
Cenę lojalności tworzyło studio Cyberlore, a nie NWC. W samych kampaniach nie ma żadnych odniesień do fabuły Enrothu (a w kolejnych grach do PoL-a nic nie nawiązywano), więc nie da się ustalić, czy te kampanie z dodatku dzieją się na tej samej planecie, czy gdzie indziej, ani tym bardziej kiedy.
No jest jeszcze cały Anduran, o którym wspomniano... na Axeocie (Heroes 4 i Legends of MM), ale nie podano kontekstu. Z tych plotek co pamiętam, to miał mieć on jakąś większą rolę w H5 od NWC... ale wszyscy wiemy, co z tego wyszło. :(

Acid Dragon PW
27 marca 2016, 22:21
Nie mają się w ogóle.

W swoim opracowaniu fabularnym przyjąłem, że akcja tych kampanii ma miejsce "gdzieś na Enroth" na obszarach do tej pory nieodwiedzonych przez Ironfistów. Przykładowo - barbarzyńskie królestwo Jarkonasów może być jednym z plemion barbarzyńskich, które nie zostały podbite przez Morglina Ironfista i o których wspomina Archibald.

Jednakże w praktyce posunąłem się do nadużycia, aby w ogóle jakkolwiek omówić te kampanie. W rzeczywistości bowiem w kampaniach PoL nie ma praktycznie żadnego elementu, który łączyłby ich akcję z resztą fabuły gier M&M.
Z wyjątkiem jednego.
Z wyjątkiem jednego, o którym wiem.
Tym wyjątkiem jest imię Andurana. W kampanii PoL zbieramy artefakty Andurana, zaś w Heroes IV wspomniane są - jeśli dobrze pamiętam - wzgórza Andurana. Dodatkowo pierwotna fabuła Legends wspominała o Wrotach Andurana, które miały przenosić do innych światów. Ta część fabuły jednak jest niekanoniczna.

Toteż za wyjątkiem tego jednego imienia można w zasadzie myśleć o kampaniach z dodatku "Price of Loyality" jako o niezależnych opowieściach.

Belegor PW
28 marca 2016, 13:28
Nie wiem czemu, ale kampania o Źródle magii trochę przypomina kampanię z Zagubionych Opowieści Axeoth. Też mamy do czynienia z różnymi wyspami, w których można szukać odpowiedzi na temat magii. Nie dość, że są one źródłem jej, to jeszcze w nich są odpowiedzi na temat jej natury.

Wprowadzenie klimatu MM IX też przypomina klimatem historie z dodatku Prince of Loyalty. Skoro Acid ma rację z tym lordem, to może dodatek faktycznie nie łączył się z Enroth, bowiem historia opowiadała to co się działo w Axeoth przed Rozliczeniem. Wyjątkiem jest historia plemienia Jargonasa - może to te plemiona omówione przez Archibalda, albo prapoczątek narodu Tarnuma.

Fandor PW
28 marca 2016, 14:02
Coś mi się kojarzy, że kiedyś było wspomniane gdzieś, ale możliwe że było to tylko fanowskie nadużycie, mianowicie Mysterio Wspaniały miałbyć jednym z poszukiwaczy, a może tym który odnalazł Źródło Magii, ale nie wiem na ile to prawdopodobne.
Ogólnie jest dobre pytanie, czy NWC myślało już o stworzeniu Axeoth w czasie wydawania H2?

Belegor PW
28 marca 2016, 14:19
Rozliczenie było kluczowym elementem fabularnym całej serii, więc na pewno o tym myśleli, ale raczej po stworzeniu Heroes III - gdyby planowali to w czasie produkcji Heroes II, to trójka byłaby o losach uchodźców z czasów Rozliczenia.

Alamar PW
28 marca 2016, 14:32
Cytat:
Coś mi się kojarzy, że kiedyś było wspomniane gdzieś, ale możliwe że było to tylko fanowskie nadużycie, mianowicie Mysterio Wspaniały miałbyć jednym z poszukiwaczy, a może tym który odnalazł Źródło Magii, ale nie wiem na ile to prawdopodobne.
Owszem, jest to fanowskie nadużycie, bowiem żaden tekst z H4 nie wspomina o powiązaniu Mysteria z kampaniami H2.

Cytat:
Ogólnie jest dobre pytanie, czy NWC myślało już o stworzeniu Axeoth w czasie wydawania H2?
Nie

Fandor PW
28 marca 2016, 14:35
Belegor, czy ja wiem, czy gdyby opracowali Axeoth wcześniej to już H3 mówiło by o Axeoth? Wydaje mi się, że to tak jak z walką Sheltema i Coraka, wszystkie światy z MMI-MMV były opracowane wcześniej, tak i tutaj, Świat Enroth był opracowany wcześniej i w H3 trzeba było zmieścić historię Antagarichu, a w MM8 trzeba było przedstawić Jadame, dopiero potem można się było przenieść do kolejnego świata.

Szaman PW
28 marca 2016, 16:45
Axeoth był pisany na kolanach, gdyby nie zamiana Forge na Conflux, nie byłoby Axeothu. W MM 8 i Chronicles ewidentnie wskazuje, że twórcy mieli jakieś tam plany wobec świata Enroth. W MM8 ratujemy świat, w Chronicles ratujemy świat, w AB ratujemy świat, wszystko wskazuje na to, że chcieli fabularnie uratować Enroth, tylko nie wiedzieli być może jak? Albo ich wspólnik (3DO) naciskał na coś nowego i tak zrodził się Axeoth.

Acid Dragon PW
28 marca 2016, 16:54
Z całą pewnością w czasach H2 nie wymyślono jeszcze Axeoth.

Aczkolwiek nie jest całkiem wykluczone, że za czasów H4 ktoś mógł chcieć zrobić retcon, czyli zmienić / dopisać pewne szczegóły fabularne wcześniejszych historii. Bardziej dosadnie - któremuś z autorów H4 mogło przyjść do głowy, że "tak naprawdę" stare kampanie z PoL miały miejsce na Axeoth.

Ostatecznie jednak tak nie zrobiono.

Fandor PW
29 marca 2016, 18:53
Myślę, że to o czym pisze Acid jest bardzo prawdopodobne, nawet byłbym skłonny stwierdzić, że planowali rozwinąć PoLa, albo coś z niego zaczerpnąć, może nie w H4 ale w H5, w końcu wiele jest kontynentów na Axeoth i może jeszcze jakieś miały się pojawić, a PoL jest na tyle dobrze opracowany, że mógłby być bazą do nowych historii.
temat: Czas i miejsce akcji Price of Loyalty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel