Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 96 - 97 - 98 ... 116 - 117 - 118

Tilogour PW
21 października 2015, 14:44
Cytat:
Zainstaluj sobie 2 razy Heroes 3, w dwóch różnych folderach

Po co instalować jedną grę 3 razy. Zainstalować i zrobić 2 dodatkowe kopie folderu heroes.

Mam pytania:
1.Czy ludzie sprawujący pieczę nad Erą zamują się w ogóle tym dodatkiem jeszcze?
2. Co zrobić, żeby uniknąć błędu 70lvl dowódcy przy wczytaniu gry? Strasznie mnie ten błąd denerwuje. (jak ktoś nie wie ocb, to tłumaczę. Przy wczytaniu gry mój dowódca ma 70 poziom. Nawet gdy nie powinien. Dowódcy przeciwnika także mają 70 poziom. Można wczytać grę jeszcze raz - o ile pamiętam to pomagało, ale nie ma na to w ogóle łatki?)

KammerKammerTagi na forum

bloczyna PW
1 listopada 2015, 22:47
Witam wszystkich, mam pewien problem z graniem w Multi na Erze. Mam zainstalowaną wersje hmm3 complete czystą, bez żadnych modów i na to najnowszą ERE. Problem polega na tym, że jak na Multi się łączę przez direct ip, to po około 3-4 turach wywala całą grę na pulpit. Może ktoś z was będzie wiedział, jak rozwiązać ten problem?

zmudziak22 PW
2 listopada 2015, 11:12
WOG/ERA nie sa przystosowane do gry na multi. Wogifikacje powstały z myślą o Single.

bloczyna PW
2 listopada 2015, 12:41
Niby nie ale grając w Woga 3.58f nie było tego problemu. Jedynym kłopotem była niemożliwość rozegrania walki(gracz vs gracz) bo przeciwko komputerowemu przeciwnikowi nic się nie działo, gra się nie wywalała. No i 3.58f był uciążliwy pod tym względem że w różnych losowych odstępach gry wywalało błędy scriptowe co w Erze już niema miejsca. Z tego co czytałem na zagranicznych forach to przyczyna wywalania się gry na multi w okolicach 3ej tury jest działanie dodatkowych modów które się instalują wraz z ERA i które trzeba wyłączyć(Fast Battle Animation, Secondary Skills Scrolling, Yona) Niestety póki co jestem w pracy i dopiero wieczorem będę mógł sprawdzić czy faktycznie to był ten problem. Bo jeśli tak to wtedy będzie można spokojnie grać po sieci. Oczywiście jak ktoś z was koledzy/koleżanki zna ten problem i wie jak go rozwiązać to bardzo proszę o pomoc :) A ja jak wieczorem sprawdzę z tymi scriptami to na pewno też tutaj dam wam znać.

bloczyna PW
2 listopada 2015, 22:43
A więc tak. Można grać po sieci na erze :))) jedynie to trzeba wyłączyć wszystkie mody poza wog(u mnie to były Fast Battle Animation, Secondary Skills Scrolling, Yona) i już w grze w wog options w zakładce custom scripts wyłączamy quick save. Przez miesiąc przewijania tur nie wywaliło gry tak więc śmiało można grać na multi przez direct ip :) ja do stworzenia otoczenia sieciowego używam programiku Evolve. Pozdrawiam serdecznie i miłego sieciowania :)

Skazo PW
15 listopada 2015, 22:46
Witam Panów. Mam takie pytanko co do WOG'a : wiem jak podmienić defy jednostek, ale chciałbym się również dowiedzieć jak zmienić ich nazwy i statystyki? Zmienia się tylko ich wygląd (gdzie większość jednostek jakie są do pobrania to właśnie tylko defy z wyglądem), a ja chciałbym przypisać im inne statystyki i umiejętności niż te, co mają podmieniane.

I dodatkowe pytanie przy okazji, jak zmienić jednostkę strzelającą na niestrzelającą. Chciałbym podmienić arktycznego strzelca na jakąś jednostkę niestrzelającą. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Drwal PW
15 listopada 2015, 22:51
Umiejętności jednostek zmienisz jedynie za pomocą skryptów ERM. Statystyki i nazwy jednostek leżą w pliku ZCRTRAIT.TXT. Możesz go wyciągnąć programem MMarchive i zmienić według własnego uznania. Następnie umieszczasz go tym samym programem, lub też wrzucasz do ręcznie do folderu data.

Co do umiejętności, ja korzystałem ze skryptów Altaira:

ZVSE

!?FU22228;
!!VRx1:-22;
!!VRy1:S7961304+x1;
!!UN:Cy1/1/x2;

!?PI;
!!FU22228:Pnr_stworzenia/nr_umiejętności;
!?GM0;
!!FU22228:Pnr_stworzenia/nr_umiejętności;


Czyli np. Chcemy ustawić jednorożcowi umiejętność "Postarzania" zamiast oślepiania piszemy:
!!FU22228:P24/4;

Oto inne umiejętności:
1 oślepienie
2 zaraza
3 klątwa
4 starość
5 skamienienie
6 paraliż
7 trucizna
8 zionięcie kwasem
9 brak efektu

Skazo PW
16 listopada 2015, 11:52
Dzięki wielkie. :) A Czy jest możliwość zwiększenia limitu jednostek do WoG-a np przez ERA?

Drwal PW
16 listopada 2015, 11:59
W WoGu nie ma szans, w Erze udało się Majaczkowi dodać nową jednostkę, ale ma ona mnóstwo ograniczeń i chyba błędów. Nie wiem jak to zrobić, musisz walić prosto do niego.

Tomcherry PW
26 listopada 2015, 04:05
Anyone please help me fix heroes 3 wof of gods?
Error: Game stop when large army on computer army.
Game stop when Computer's army go to "Legion"

I reinstall heroes 3 complete, install Wake of Gods on this, install WOF 3.58f on this.

I reedit map "Double impact"
http://heroesportal.net/maps.php?search=double+impact

I check WOG option "increase 4% number im heroes army"
(If I forget to choose "increase 4% number im heroes army", this error still happen
)

When the numbers army of computer heroes go to "Legion", this error usually happen (the picture stop when end my turn)

I reinstall heroes 3 complete, install Era 2.46
BUT this error happen again !


I can send you gamesave
I can send you MAP that I reedit.

PIC here:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=145194159173023&set=p.145194159173023&type=3

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=144968235862282&set=p.144968235862282&type=3

Error: Game stop when Computer's army go to "Legion"
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=145797212446051&set=p.145797212446051&type=3

Thanks

waleczny PW
1 grudnia 2015, 21:24
Witam, mam problem, mam wersje gry kupioną z CD-Action Heroes 3 Złota Edycja z dodatkiem WoG i po instalacji działa ok, dodali jakieś poprawki skryptów i spolszczenie. Działa ok i się ucieszyłem, bo będę mógł zagrać kampanie bez błędów, które miałem na WoG-u, ale jakiejś innej, starej wersji nawet niewymagającej instalacji tylko przekopiowania. No i w tej starej wersji była taka fajna opcja, że w razie problemów w rozgrywce można było przytrzymać alt i dodać różne rzeczy, mianowicie jednostki itd. Niestety w wersji z CD-Action nie mam tej opcji i nawet zauważyłem, że po zaznaczeniu opcji w menu szybka walka, to walka i tak jest normalna i teraz pytanko: jak poprawić WoG-a, żeby te opcje działały? Nie wiem, co to za wersja, ale po wejściu w szczegóły pisze wersja pliku 3.2.0.0, wersja produktu 3.5. Proszę o pomoc, wręcz błagam, bo od lat obłędnie kocham tą grę, dlatego do was się zwracam.

Drwal PW
1 grudnia 2015, 21:39
Hej, mówiąc szczerze nie wiem o co chodzi z tym altem. Wytłumacz jakoś lepiej, to może coś zaradzę. I jak byłeś zadowolony, to skorzystaj z Woga z normalnego źródła. Polecam w wersji Era 2. Musisz mieć tylko czyste h3 na dysku i tam zainstalować Erę.

waleczny PW
2 grudnia 2015, 06:42
No dobra jakoś wytłumaczę co z tym altem,Trzymając alt w czasie gry i klikając prawym na dowódce w okienku to wyskakiwało okienko w którym sobie mogłeś dodawać np punkty ruchu, doświadczenie, jednostki,no dosłownie wszystko co się chciało i nie pozostając oszustem.

waleczny PW
2 grudnia 2015, 06:45
No i wciąż pozostaje błąd z brakiem szybkiej walki.Jeśli chodzi o ERA2 to czy może być h3 złota edycja?Bo takiej zwykłej nie posiadam.

avatar PW
2 grudnia 2015, 08:25
Może być Złota Edycja. Grunt, żebyś ERĘ 2 zainstalował na czystą Złotą Edycję bez żadnych dodatkowych modów i plików. A Erę 2.4 najlepiej pobrać ze Skarbca.

waleczny PW
2 grudnia 2015, 09:17
ok pobieram

waleczny PW
2 grudnia 2015, 09:31
No węc tak; opcja z altem też nie działa a gra nie do końca jest po polsku np.nazwy artefaktów i opcji wog mam po angielsku.hm

avatar PW
2 grudnia 2015, 09:58
Bo pewnie gdzieś na necie musisz poszukać spolszczenia do Ery, żebyś miał w całości po polsku. Co do altu to musiałeś w oknie wogyfikacji włączyć sobie cheatowanie albo miałeś jakiś mod do Ery, który na to pozwalał, np. ten:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=40791

waleczny PW
2 grudnia 2015, 10:02
O nawet fajny, a jak go zainstalować?

---zmrożone---

A masz gdzieś link do tej ery na spolszczenie?

Drwal PW
2 grudnia 2015, 10:07
Do wyboru, do koloru:
Spolszczenie WoG-a pod Erę
Spolszczenie WoG-a v1.4.1 (wersja pod Erę)
strona: 1 - 2 - 3 ... 96 - 97 - 98 ... 116 - 117 - 118
temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel