Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczą się:
   Andruids
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [H7] Bugi i problemy techniczne
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 11 - 12 - 13

karmazynka PW
2 listopada 2015, 18:19
Ok, dzięki - myślałam, że po prostu z tego mostu generują się przeciwnicy i dlatego nie można na niego wejść.

Zauważyłam kilka błędów:
- można strzelać dwa razy pod rząd Matką Namtaru jeśli ma się umiejętność ze sterowaniem ręcznym balistą. Po pierwszej serii strzałów wygląda jakby bohater miał jeszcze akcję do wykorzystania, klikając na miecz okazuje się jednak, że kursor jest zablokowany. Wystarczy kliknąć raz albo dwa razy prawym przyciskiem myszy i voilla!
- mam wrażenie, że nekromancja działa w trochę losowy sposób - gdy da się walkę automatyczną to zazwyczaj liczba szkieletów wynosi nie więcej niż 10, natomiast w walce sterowanej ręcznie liczba wskrzeszonych szkieletów niekiedy przekracza grubo ponad 200. Może to tylko złudzenie spowodowane tym, że walki których nie można prowadzić automatycznie zazwyczaj są same w sobie większe od walk z przeciwnikami neutralnymi.
- raz przebieg walki automatycznej (tzn. AI walczy na polu bitwy zamiast mnie) po jakimś czasie (jak wróciłam po przerwie "na herbatę") wyglądał tak, że AI dowodzący moimi wojskami podchodził do przeciwnika i nie atakował go, natomiast AI przeciwnika swawolnie bez przeszkód dziesiątkowało moją armię. Miałam wrażenie, że AI moich wojsk było kompletnie pacyfistyczne.
- czar płaszcz cienia nie działa?
- animacje jednostek na polu bitwy nadal mają glitche przy "lądowaniu"

Szaman PW
2 listopada 2015, 22:55
karmazynka:
można strzelać dwa razy pod rząd Matką Namtaru...

To nie jest błąd, Matka Namtaru ma dwa ruchy, jeden to atak, drugi czar. Domyślnie, komputer daje atak i czar, ale mając zdolność balistyki, możesz, zamiast czaru dać drugi atak.

karmazynka:
mam wrażenie, że nekromancja działa w trochę losowy sposób

Nekromancja jest źle liczona. Liczy ilość „zabitych” HP, a nie od ilości zabitych jednostek, stąd z 5 aniołów 200 szkieletów. A z 200 wilków, 50 szkieletów.

karmazynka:
Miałam wrażenie, że AI moich wojsk było kompletnie pacyfistyczne.

U mnie normalnie atakują:) Tylko ze z wielkimi stratami, ale w szybkiej walce to już lepiej gra. Masz zaktualizowaną grę do najnowszej wersji?

karmazynka:
czar płaszcz cienia nie działa?

U mnie działa OK:) Sprawdź, czy masz najnowszą wersje gry. BTW. Jeden z niewielu czarów, które są użyteczne w tej części. W tej części zaklęcia to porażka. 118% obrażeń Implozja! xD

karmazynka:
animacje jednostek na polu bitwy nadal mają glitche przy "lądowaniu"

Zapewne ci chodzi o Behemota, w moim przypadku on tylko skaczę, ląduje i jednostki wokół niego umierają, czasem włączy się animacja ryku, to się śmieje, że oddechem zabija xD

karmazynka PW
3 listopada 2015, 11:00
@Szaman: właśnie mam aktualną wersję - jeśli chodzi o pacyfistyczne AI to miałam taki przypadek raz z aktualnym patchem, potem już nie chciałam dawać komputerowi moich wojsk ;-) raz też AI przeciwnika w połowie walki zaczęło podchodzić do jednostek bez atakowania.

Szaman:
To nie jest błąd, Matka Namtaru ma dwa ruchy, jeden to atak, drugi czar. Domyślnie, komputer daje atak i czar, ale mając zdolność balistyki, możesz, zamiast czaru dać drugi atak.
Jak nie korzystam z "tricku" to domyślnie drugi atak jest zablokowany.

A co do glitchy - mam tak przy prawie każdej jednostce przeciwnika. Może to też dlatego, że prędkość jednostek mam ustawioną na maksa.

Zoltar PW
6 listopada 2015, 11:36
Mam może głupie pytanie, ale... Czy ktoś wie co trzeba zrobić żeby save'y zapisywały się na cloudzie w Uplayu? :D Dodam jeszcze, że w ustawieniach mam zaznaczoną opcję "włącz synchronizację stanów zapisu Cloud". Podobny problem mam też z Assassin's Creed Brotherhood, Revelations i AC III, za to nie mam tego problemu z Assassin's Creed II, Herosami 6 oraz MMX.

pawllo PW
9 listopada 2015, 16:54
Nabyłem dzisiaj Heroes VII w wersji pudełkowej. Chcą zainstalować tę grę zarejestrowałem ją w Uplayu. No ale teraz następuje jakieś pobieranie. Czy to tak ma wyglądać? Strasznie to długo trwa. Od pół godziny ściągnęło się zaledwie jakieś 10%. Myślałem, że jak kupię wersję pudełkową, to nie będzie żadnego pobierania, w końcu cała zawartość powinna być na tych dwóch płytach a nie do ściągnięcia. :/

Alamar PW
9 listopada 2015, 17:03
Niestety tak ma być. Wersja pudełkowa jest... przestarzała.
Z Uplaya ściągana jest wpierw cała gra jeszcze raz (w nowszej wersji), a później jeszcze wszystkie patche, tak więc "trochę" ten proces potrwa (sama gra waży ponad 10GB). Również pierwsze uruchomienie Heroes 7 może potrwać dłużej.

pawllo PW
9 listopada 2015, 17:12
@Alamar Dzięki ;)
Czyli sobie ''troszkę'' poczekam :/

Acid Dragon PW
9 listopada 2015, 17:14
W istocie.
Niestety obecnie pudełko jest już tylko pustą formą. Niemal całą grę i tak trzeba pobierać przez sieć. Twórcy zastrzegli nawet, że premierowy patch jest wręcz obowiązkowy, więc na dobrą sprawę nigdy nie było opcji uruchomienia gry jedynie z pudełka.
Takie czasy.

pawllo PW
9 listopada 2015, 20:32
Pobrało się. Włączyłem i chwilę pograłem. Ale ta gra się strasznie zacina, w tym sensie, że nie jest płynna :/ Kursor nie nadąża za myszką, walka jest wolna i na mapie przygody też tragedia. Z czego to wynika? Zmniejszyłem już ustawienia graficzne, ale nic to nie dało. Da się coś innego z tym zrobić? :/

Acid Dragon PW
9 listopada 2015, 20:36
Zmniejszać rozdzielczość. Do skutku.
Mój monitor co prawda obsługuje "Full HD", ale w H7 zmniejszam rozdzielczość do 1280x720.

pawllo PW
9 listopada 2015, 21:08
Teraz to wywala mnie na pulpit za każdym razem, gdy chcę wczytać lub włączyć nową grę. Np. chcę włączyć grę jednoosobową, ustawiam frakcję itd. następuje ekran ładowania i wtedy pisze tylko: ''Program M&M Heroes VII przestał odpowiadać''. No i teraz nie wiem, co z tym zrobić. :(

CubxMajster PW
11 listopada 2015, 00:43
Witam ostatnio napotkałem dwa dziwne problemy :
1. Podczas próby kontynuowania kampanii, bądź wczytania mapy gra się zaczyna ładować w nieskończoność. Kiedy klikam myszką gra się zawiesza i wyskakuje komunikat "brak odpowiedzi"...
2. Podczas ekranu ładowania
3. 1.4.1


1. Mimo, iż mój sprzęt powinien pociągnąć "siódemkę" na rekomandowanych to nawet na minimalnych ustawieniach się dość często laguje.
2. Podczas grania w jaką kolwiek mapę
3. 1.4.1


4. Polecam w gildii magii przystani postarać się o czar "teleportacja". Jeśli zrobimy dużą ilość mistrzów miecza, to przy korzystnym dla nas ustawieniu przeciwnika można przeteleportować ich w tłum, co skutkuje spustoszeniem w szeregach wroga (a jeśli dodamy do tego "baczność" albo "do ataku", to aż miło patrzeć na ów pogrom :D )


Prosiłbym o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Alamar PW
11 listopada 2015, 08:11
1.
Cytat:
With patch 1.4.1 some people have experienced increasingly long map load times. We have today identified the issue and will fix it automatically with in our next support patch. For now however you can resolve the issue yourself by going into the options menu and setting the 'Shader Quality' to 'High' and you will get the faster loading times again.

BSS PW
11 listopada 2015, 17:44
Witam

Mam problem shiping exe i gra wyłącza sie zaraz po wystartowaniu albo w czasie gry albo w czasie wybierania mapy w kazdym bądz razie nie da sie nawet zagrac ;/ czy moze mi ktos z tym pomóc?

Xhiruko PW
11 listopada 2015, 22:18
Witam mam problem gdy gram w heroes wszystko jest dobrze do czasu gdy wejde do jakiegoś teleportu czy coś wtedy mam problemy z grafiką dołączam screen prosze o pomoc

http://zapodaj.net/96a324f505000.png.html

Rael323 PW
17 listopada 2015, 23:49
Witam!

Proszę o pomoc. Zaraz po instalacji gry chce ją uruchomić, lecz niestety wyskakuje mi błąd "Nie znaleziono punktu wejścia procedury EtwTraceMessage w bibliotece ntdll.dll." Co mam robić?

Dark Dragon PW
18 listopada 2015, 00:52
Pobrać rzeczoną bibliotekę.

Acid Dragon PW
18 listopada 2015, 02:20
Akurat pobieranie bibliotek dll jest najgorszym rozwiązaniem tego typu błędów, a także ryzykownym - bo nigdy nie wiadomo co pobrany z losowego miejsca w sieci plik dll tak naprawdę zawiera.

Wspomniany plik jest biblioteką systemową, co oznacza, że coś jest nie tak na linii system-gra. Spróbuj:
1. zrestartować system
2. ponownie zainstalować grę
3. przeskanować system narzędziem do usuwania wirusów lub innego złośliwego oprogramowania
4. uaktualnić sterowniki - w szczególności płyty głównej i karty graficznej
5. przywrócić system (korzystając z punktów przywracania) z jakiegoś wcześniejszego momentu w czasie

Jeśli wszystko zawiedzie w ostateczności spróbuj poszukać tego pliku dll na własną rękę i umieścić go w katalogu systemowym Windows/System32. Zalecam jednak tego nie robić ze względu na możliwość uszkodzenia systemu lub wprowadzenia sobie wrednego, niewykrywalnego wirusa.

vrhedny PW
22 listopada 2015, 13:54
Czy miał ktoś problem z trzecią misją Twierdzy? Pokonałem wszystkich przeciwników, w tym chyba tego głównego co wygląda jak Rakszasa, wcześniej pojawiła się Omani a teraz nic się nie dzieje, przewijam tury i nic. Może robiłem coś nie po kolei, ale nie mam pojęcia co :/

Zoltar PW
4 grudnia 2015, 11:36
Witam. Od patcha 1.5 mam problem ze znikającymi czarami. Sytuacja wygląda tak, że po wczytaniu gry bohater traci wszystkie czary oraz nie może w walce atakować. Dodatkowo ustaliłem, że spotyka to głównego bohatera w kampaniach (jak np. Ivan czy Masfar) lub silniejszego bohatera w zwykłych mapach. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać? :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 11 - 12 - 13
temat: [H7] Bugi i problemy techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel