Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Wasza ulubiona frakcja
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
Wasza ulubiona frakcja
Przystań (7)
 
 9%
Inferno (3)
 
 4%
Nekropolis (16)
 
 21%
Loch (18)
 
 24%
Sylwan (9)
 
 12%
Akademia (9)
 
 12%
Forteca/Twierdza (wyszczególnić w poście) (13)
 
 17%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2

Tallos PW
11 października 2015, 03:26
Namiot akurat jest do rzyci, bo nie dość, że leczy mało, to jeszcze jeno 3/bitwę.

Godzilla B PW
18 kwietnia 2016, 17:02
Moją ulubioną frakcją są krasnoludy za:

1) Fakt,
że to jest faktycznie frakcja krasnali, a nie drzewo-jednorożco-smokowo-magiczno-elfowe drzewko,które broni się tylko łucznikami.

2) Ma (przynajmniej dla mnie) całkiem niezły balans.
3) Ma ciekawy i co najważniejsze wpływający na zasoby gracza, a mianowicie runy.

KRASNALE NA ZAWSZE!!!

alex2016 PW
4 maja 2016, 19:03
Muszę się zgodzić w całości z Godzillą, ale jeszcze dodam, że krasnale mają placówkę strażniczą i mojego ulubionego lawowego smoka.

zmudziak22 PW
15 maja 2016, 14:46
Ta placówka jest op, Fortecę ciężko ją zdobyć, szczególnie jak kapłan runów jest wykokszony, Wulfstana jak wyexpiłem żeby miał Ostateczną Zdolność + Zestaw Krasnoluda to nikt mi nie mógł podskoczyć nawet z 3 razy większą armią.

Sir Galuf PW
21 maja 2016, 22:07
Moją ulubioną frakcją jest Forteca. reprezentuje ona moją ulubiona rasę fantasy i jest jedynym (Do 4 sierpnia :) miastem krasnoludów w serii Heroes. Po za tym frakcja ma świetny klimat, jednostki i motyw muzyczny. z tych powodów Forteca to moja ulubiona frakcja.

Wolfheart PW
22 maja 2016, 12:42
@Sir Galuf: Witam w klubie, długobrody bracie :)

Lord Baffourd PW
22 maja 2016, 13:07
Przystań/Zamek/Zamek Rycerza/Jakkolwiek Losowo Zwane Siedliszcze Ludzi w Zbrojach i Przypadkowych Stworzeń Mitycznych! (niepotrzebne skreślić)

Od zawsze lubiłem zamek Rycerza - bo jest coś wyjątkowego dla mnie w fakcie, iż zwykli - na tle innych frakcji - ludzie stawiają (nieskuteczny początkowo - 1 i 2 część :) opór baśniowym stworzeniom. Kwintesencją tegoż klimatu jest Zamek w H3. I te jednostki! Począwszy od wspaniałego kusznika, a skończywszy na mojej ulubionej jednostce w H3 w ogóle - krzyżowcu! Ta jednostka kupiła mnie wszystkim - od wspaniałego wyglądu, udźwiękowienia, po niebagatelną przydatność bojową. Ponadto, frakcja ta zawsze związana była z Ironfistami lub Gryphonheartami - moim zdaniem najciekawszymi dynastiami w Might and Magic.

Potem, niestety, choć nadal bliska memu sercu, frakcja ta zaczęła bardzo silnie lecieć w kierunku religijnych fanatyków. Mimo to, nadal grałem z ochotą każdej jej inkarnacją - często jednak z bólem, gdyż bohaterowie tacy jak Anton skutecznie starali się zmazać moje dobre wspomnienia dotyczące Przystani.

Nadmienię jeszcze, iż w praktycznie każdej części to właśnie motyw muzyczny Przystani jest moim zdaniem najpiękniejszy. Nawet "szóstkowy" wytwór Jasona Gravesa podoba mi się szalenie - tak jak motyw Przystani w DoC, który choć ustępuje motywowi Akademii i jest utworem oblężeń z H6, to jednak pasuje do twardej jak skała, defensywnej frakcji. Nieco mniej jednak podoba mi się motyw Przystani z siódmej części serii.

Reasumując, choć inne frakcje też mi się podobały na przestrzeni lat, to jednak moje serce jest i pewnie będzie nadal przy armii, która w środowisku fantasy, ma z fantasy najmniej wspólnego.

Belegor PW
22 maja 2016, 13:48
Wybrałem Loch. Zawsze lubiłem czarne smoki i minotaury. Ashańska wersja jeszcze to ulepszyła dając rasę przewodnią i jaszczury, mnóstwo jaszczurów. Uwielbiam, gady - smoki, hydry i jaszczurzy jeźdźcy. Szkoda, że w późniejszych częściach nie było ich już. Zdolności i klimat z magią też są klimatyczne i dobre, ale to tylko smaczki do głównego powodu.

Header PW
5 sierpnia 2016, 19:18
Forteca. Argumenty:

* W rękach dobrego gracza to miasto jest po prostu nie do zdobycia!
Placówka strażnicza,_jednostki które są świetne,_runy,_umiejętności dostępne tylko dla nich - takie jak np. formacja obronna - które mimo pozorów są świetne. To wszystko robi swoje :P.

* Teraz to o czym krótko wspomniałem wyżej - runy, które dla mnie są świetne :D. Na początku gry raczej się ich nie używa z powodu iż wykorzystują surowce, ale podczas początkowych, ostrych bitew nie raz ratują dupsko. W zamian za to kilka jednostek danego surowca zdecydowanie warto stracić :)._Za to pod koniec gry, gdy posiadamy już praktycznie wszystkie runy oraz mamy dużo wolnych surowców, potrafią zrobić masakrę. Tym bardziej jeśli mamy umiejętności, które pozwalają używać run po raz kolejny w tej samej bitwie,_50 % szans na niewykorzystanie zasobów przy korzystaniu z run itp. No i runy naprawdę dają fajne bonusy jak niepozorne + 100 % ruchu jednostki za jedyne 1 drewna!!!

* Ostateczna umiejętność - Absolutna obrona, po prostu rewelacja. Wszystkie ataki przeciwnika są pechowe, a szczęśliwe zwykłe. No i jeśli gramy przeciwko sylwanowi, to szczęście natury i absolutna ochrona się niwelują, więc elfy już nie takie straszne ;).

* Ładny według mnie wygląd jednostek i miasta, oraz fakt, że to faktycznie zamek krasnoludów, a nie jak w przypadku niektórych zamków mieszanych stworów :P.

MCalebMCalebRozumiem entuzjazm pisania postów, ale apeluję o wstawianie większej ilości znaków przestankowych (tam, gdzie powinny być). Nawet czytając w myślach trzeba odetchnąć.

Cuthbert2 PW
28 sierpnia 2017, 10:59
no to zabawię się w górnika :) Rok minął od ostatniego wpisu a ja odkopuję temat.
Ulubiona frakcja? Loch. Wysoka inicjatywa jednostek. duża ich szybkość sprawia że jeśli bohater ma zdolność Taktyka, to jest praktycznie niezwyciężony w polu. Co prawda oblężenia nie są już takie miłe ale coś za coś :) Druga sprawa to wygląd Krwawych dziewic i Pań Cienia wraz z ich ulepszeniami :). Miło się na nie patrzy po prostu :D Tak sobie myślę że Ciemne Elfy muszą mieć duży przyrost naturalny...

pan G PW
8 kwietnia 2021, 13:19
ja uwielbiam elfy i mroczne (wole je bardziej) i zwykłe mają szybkie armie i dobrych bohaterów

anonim1233 PW
8 kwietnia 2021, 20:55
Moja lista ulubionych frakcji w H5:

1. Przystań - w każdej części serii ludzie są moją ulubioną frakcją.
2. Nekropolia
3. Akademia - Podoba mi się zamek oraz ekran miasta.
4. Forteca - Nie przeszkadza mi, że składa się praktycznie z samych krasnoludów.
5. Lochy - jedyną wadą jest niski przyrost jednostek
6. Inferno - Najlepsze Inferno w całej serii.
7. Sylvan
8. Twierdza
strona: 1 - 2
temat: Wasza ulubiona frakcja

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel