Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 116 - 117 - 118

Altair PW
20 września 2006, 20:50
Tak. Nie każda mapka nadaje się do każdej wersji WoG'a. Dotyczy to szczególnie map pisanych pod poprzednie wersje (3.57F). Zależy też jakiego typu to błędy. Jeśli to tzw. crash'e (wyrzucenie do systemu) Wykonana została pewnie jakaś "niedozwolona" operacja. (brakuje jakiś plików do danej mapy). WoG jest też niestety "trochę" zabugowany i błędy od czasu do czasu się pojawiają. Jeśli to błąd typu "ERM ma złą składnie i zostanie wyłączony" to sprawa jest znacznie mniej poważna i dotyczy to tylko błędów w samym ERM (znacznie łatwiej je naprawić). Chciałbym poznać więcej szczegółów (zrzuty ekranu, nazwa mapy, itp.) jak jest w tym wypadku, ponieważ tak to niewiele mogę pomóc.

Matuzalem PW
21 września 2006, 08:07
Cześć.Mój problem dotyczy wersji Woga z ostatnim patchem 3.58f.Otóż gram w Woga w sieci dzięki programowi hamachi i podczas walki ze swoim ludzkim adwersarzem zawiesza mi się gra.Mojemu przeciwnikowi pokazuje że to moje jednostki mają się ruszać, a mnie że to na odwrót[dzieje się to podczas 90% walk z ludzkim przeciwnikiem].Drugi problem dotyczy w większej części hamachi niż samego Woga.
Chciałbym grać z kumplem z Dublina [też ma hamachi,tą samą wersję woga],ale nie może dołączyć do gry.Widzi drzwi, ale nie może wejść.Wina jest po jego stronie z racji miejsca zamieszkania[czyli nie można grać z kimś spoza kraju],czy też nasza, bo nie wiemy co trzeba ewentualnie jeszcze w grze ustawić???Proszę o odpowiedz na forum lub skype [robertbatman]

grzechda PW
22 września 2006, 10:52
Witam!
Mam malutki problem (dotyczący WOGA),aczkolwiek bardzo uciążliwy związany z grą przez sieć; mianowicie gdy gram z kumplem przez sieć (uzywamy hamachi)i dojdzie do spotkania naszych wojsk(bitwy) dochodzi do tak zwanej zwichy on widzi że ja mam się ruszać ja widzę że jego wojska mają się ruszać w efekcie żaden z nas nie może wykonać ruchu i musimy wgrywać gierkę od początku.Dodatkowo w czasie walki dochodzi do przekłamań np.któreś z wojsk sie nie ruszają tzn ich kolejka sama przeskakuje.Wiem żę nie jestem jedyny który mam w/w problem, z jednych z postów przeczytałem że to wina directów jednak obaj z kumplem mamy najnowszy.Bardzo proszę o pomoc.

POZDRAWIAM GRZECHDA

Qui PW
22 września 2006, 12:46
Problemy z błędami w liczeniu jednostek występują w przypadku różnych wersji językowych SoD-a. W przypadku walki gracza z wersją polską z graczem z wersją angielską zwis gry jest wręcz gwarantowany. W SoD pomagało kopiowanie pliku .exe, tylko nie pamiętam w którą stronę.

Acid Dragon PW
22 września 2006, 15:55
Problem w istocie może tyczyć się DirectX WŁAŚNIE DLATEGO, że macie najnowsze. DirectX w wersji 9.0 i późniejsze jego mutacje nieco zmieniać mogą działanie HoMM3.
W dziale WoG Groty znajduje się plik, który może pomóc.

Prócz tego, istotnie problem stwarzać mogą też różne wersje pliku exe, aczkolwiek nie jestem pewien jak plik .exe SoD ma się do WoGa. W razie czego na oficjalnej stronie WoG znajduje się też prawidłowo działający plik exe SoD, który najlepiej po prostu, aby był u obu grających. Cwilowo plik ten można pobrać również stąd. (jako bonus działa bez płyty CD ;)

Dodatkowo upewnijcie się, że korzystacie dokładnie z tej samej wersji WoGa. Nie chodzi tylko o wersję 3.58F, ale na przykład o to, czy żaden z Was nie instalował jakichś nieoficjalnych patchy (np. Nowych Ulepszeń) czy konfigurayjnych plików txt zmieniających np parametry jednostek.

Wreszcie (to może nieco zaprzeczać poprzedniemu zaleceniu, ale co tam...) spróbować możecie zainstalować WoG Tournament Edition. Link i opis znajdziecie przy tym temacie na forum WoG. Jest to lekko zmodyfikowana wersja WoGa przez rosyjskich fanów własnie pod kątem rozgrywek online.

Sith PW
23 września 2006, 19:16
siemsko mam maly problem wogiem.
zainstalowalem woga 3.58f i gdy go wlaczam to zacina mi sie przy filmikach.
i co ja mam zrobic??

Helboy PW
23 września 2006, 20:25
Po pierwsze: w Edytorze nie mogę na mapie postawić ani strzelców arktycznych i wulkanicznych i ich siedlisk i tak jak pisałem wcześniej to w erm ulepsza mi się arktyczni do Ifrytuw Rdza a wulkaniczni do Cesarskich Meduz.

Sith PW
23 września 2006, 21:10
juz nie musicie mi odpisywac sam znlazlem blad ;)

Acid Dragon PW
23 września 2006, 21:37
Helboy - już dostałeś odpowiedź na swoje pytanie. Zresztą dokładnie po swoim poście.
Poza tym na stronie Nowych Ulepszeń, jak i w dokumentacji patcha wyraźnie jest napisane co się dzieje ze strzelcami i posłannikami. Gdzie jeszcze chcesz, aby po raz dwudziesty powtórzyć to samo?

mervell PW
26 września 2006, 19:28
Witam, to jest moj pierwszy post na tym forum.

Może bylo to poruszane, albo i nie. W kampaniim, której wieśniak chce być rycerzem, czy jakoś tak, dochodzę do tabliczki "Tędy wychodzą bohaterowe" i postać mi znika a gra - ani nie zawiesza się ani nic, tylko nie reaguje na nic. Można przesuwać ekran, przechodzić do następnej tury itp., ale to nic nie daje.

Acid Dragon PW
26 września 2006, 23:33
Bo tak ma być :P

To pułapka dla tych, którzy chcieliby iść na łatwiznę i zamiast ruszyć głową, skorzystać z jakiegoś "skrótu" :P. Nie wchodź tam po prostu i spróbuj obmyślić sposób na przejście tej mapy...

Kathrin PW
27 września 2006, 22:57
To miejsce spowodowało, że rzuciłam WoGa na rok cały:) Rozumiem więc Twoją frustrację; po prostu potraktuj tę kampanię jak przygodówkę, a nie starych, dobrych Heroesów :) . Czytaj wskazówki (gdzie się da) i stosuj się do nich. W ostateczności zawsze pozostaje nam solucja :) .

Alistair PW
29 września 2006, 19:28
Trudno może to nazwać problemem z WoGiem, ale jestem ciekaw czemu nawet przy wyłączonych wszystkich opcjach WoGifikacji, przy odpalaniu scenariusza, pojawia mi się informacja, że przy wybranych opcjach mapa i tak zostanie zWoGifikowana.

Acid Dragon PW
29 września 2006, 19:35
To również zależy od ustawień wogifikacji. Konkretnie od pierwszych na liście ustawień na pierwszej karcie menu. Jeśli zaznaczona jest np. opcja "wogify all maps", to WoG będzie wogifikował mapę zgodnie z ustawieniami (nawet, jeśli ustawienia są takie, aby w grze nie było żadnych zmian).

Jeśli nie chcesz wogifikować mapy, to spośród tychże pierwszych opcji albo wybierz taką, która będzie wogifikować mapy tylko określonego typu, albo też zaznacz opcję ostatnią ("wogify all maps but ASK before wogifying"). W tym drugim przypadku sam będziesz mógł zdecydować kiedy mapa ma być zwogifikowana, a kiedy nie, bez konieczności wyłączania opcji w menu.

Alistair PW
29 września 2006, 19:56
Problem w tym, że mam zaznaczoną ostatnią opcję, inaczej by mnie nie pytał czy WoGifikować mapę. Patrząc na mojego avatara trudno jest mi zadać pytanie "Czy ja wyglądam na ciemnego?" ;) Sorki, nie mogłem się powstrzymać ;) Tak mi się skojarzyło jak spojrzałem na avatara

Acid Dragon PW
29 września 2006, 22:05
Nie pisałeś, że dostajesz jakiekolwiek pytanie - pisałeś, że dostajesz twierdzący komunikat o tym, że mapa jest WoGifikowana.

W takim przypadku sprawa ma się inaczej.

Pytanie wyświetlane jest zawsze niezależnie od wybranych opcji (oprócz pierwszej oczywiście) i nie wydaje mi się, by był to błąd lub coś dziwnego. Jeśli chcesz, aby nie było żadnego komunikatu, żadnego pytania, ani żadnej WoGifikacji to:
- najprościej jeśli uruchomisz czysty SoD
- możesz też zaznaczyć czasowo opcję 'WoGify random WoG maps', o ile nie chcesz w mapę losową grać
- podobnie, jeśli to nie mapa losowa, można też krótki skrypt wkleić w zdarzeniach czasowych, aby zapobiec WoGifikacji (aczkolwiek w przypadku wybrania "WoGify but ASK..." pytanie i tak się pojawi). Treści tegoż skryptu oczywiście nie pamiętam :P, ale mógłbym poszukać w razie potrzeby.

Baggio PW
29 września 2006, 22:22
Witam wszystkich
przeglądałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujący mnie klopot, ale albo nie ma takiego postu albo coś nie mam szczęścia dziś w tropieniu zagadek. Zassałem z działu download polskie czcionki spakowane rarem i...
no właśnie i co dalej z instalacją, jak to wkomponować w WoG-a kopiowanie do folderu "update" i odpalenie h3wupd.exe nic nie daje (oczywiście rozpakowanych), proszę o pomoc.

Acid Dragon PW
29 września 2006, 22:30
Prawdopodobnie korzystasz z Opery. Ta przecudowna przeglądarka ma w zwyczaju zmieniać rozszerzenia plików. W rzeczywistości plik powinien nazywać się czcionki.wog, a nie czcionki.rar (pliki wog to w istocie pliki rara i dlatego Opera zmienia rozszerzenie, aczkolwiek nie są to zwykłe pliki zwykłego rara ;).

Także zmień nazwę pliku, a następnie umieść go w katalogu UPDATE i uruchom H3wUpd.exe.

Baggio PW
29 września 2006, 22:50
Poszło :) a to mnie zdziwiłeś z tą Operą, nie wiedziałem że ona taka figlarna. Mam jeszcze pytanko czy można jakoś zmienić ekran logowania, a raczej wyboru rozgrywki z angielskiego na polski aby nie było np singiel player czy multiplayer lub Quit a pojawiło się pojedynczy gracz, gra wieloosobowa czy wyjście. Wiem że to nie kłopot ale jak już mowa o polskich czcionkach i spolszczeniach to pytam :)

Acid Dragon PW
29 września 2006, 23:06
Nie przypominam sobie, aby coś takiego istaniało. Może kiedyś ktoś się tym zajmie, ale to chyba jednak mało potrzebne. I tak wiadomo, która ikona do czego służy.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 116 - 117 - 118
temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel