Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 68 - 69 - 70 - 71

Morglin PW
29 marca 2015, 14:40
Druidzi:
dłoń ma chyba palce, nie ręka
Ręka.

Łał! Nie spodziewałem się, że ktoś odgadnie wszystko. Gratuluję. :)

Andruids PW
29 marca 2015, 15:17
Ha... właśnie miałem pisać, że oddaję prawo do zagadki i śmiało można zamieścić swoją... ale skoro miejsce się zrobiło, to w sumie mogę zadać wam taką dziwną zagwozdkę:

Dlaczego pseudonim, którym posługuję się w Jaskini i jako podpis na niektórych moich "pracach" jest bagażem podróżnym Starożytnych Druidów.

_____________________________________________________________________________________________


Proszę, nie...

Kammer PW
7 lipca 2015, 14:39
Trochę wody upłynęło w rzeczce przepływającej przez Cmentarz, pozwolę sobie zadać własną zagadkę:

Czy mucha może być czarną dziurą?

Proszę o odpowiedź z uzasadnieniem.

PS. ANDRe - bo w JB kazali Ci zmienić nick.

Kantor PW
7 lipca 2015, 22:22
Kammer:
Czy mucha może być czarną dziurą?
Oczywiście, że tak. Mucha, jak wszystko inne, to materia, więc posiada własną masę, lecz aby zrobić z niej obiekt o takiej gęstości jak czarna dziura, należy ją zgnieść. Mówiąc ściślej należy obliczyć tzw. promień Schwarzschilda i zmniejszyć owe ciało do tej wielkości (tzn. promień zgniecionego ciała musi być mniejszy niż promień Schwarzschilda, by to ciało stało się czarną dziurą).

Kammer PW
7 lipca 2015, 22:31
Rozumowanie poprawne, ale rezultat niepoprawny.

Kantor PW
7 lipca 2015, 22:36
Hmm, to może podejdę z innej strony :) Mucha nie może być czarną dziurą, ponieważ jest muchą.

Kammer PW
7 lipca 2015, 22:43
Dobrze.

Cały myk polega na tym, że to mucha, żywa, poruszająca się mucha ma być czarną dziurą. Zatem potrzebowalibyśmy albo ją wybitnie zmniejszyć (a hodowla much-bonsai jest niemożliwa), albo też ją poważnie przypakować (ale tu wraz ze wzrostem masy powiększyłyby się jej rozmiary). Zatem - mucha nie może być czarną dziurą, ale ściśnięta masa muchy już może nią być.

Twój ruch.

Andruids PW
8 lipca 2015, 01:19
Tak jak napisałem, w JB mam nick Andruids, ale w mojej zagadce nie chodziło o przyczynę takiego stanu rzeczy, tylko dlaczego jest to "bagaż podróżny Starożytnych Druidów".

Czyli pełna zagadka, żeby już nie mieszać, brzmiała "dlaczego Andruids jest bagażem podróżnym Starożytnych Druidów".

No cóż. Być może będzie to jedna z zagadek bez rozwiązania.

Acid Dragon PW
19 sierpnia 2015, 17:49
Szybka zagadka muzyczna, a do wygrania kod na Steama na "Heroes III HD". (jeśli już masz to naprawdę nie musisz brać udziału :P)

Podaj tytuł filmu, z którego pochodzi ta piosenka ;)

EDIT: link zmieniony po rozwiązaniu zagadki.

Alamar PW
19 sierpnia 2015, 17:56
O rany! Mogę odpowiedzieć czy mam zakaz? XD

EDIT:
*płacze*

Giltos PW
19 sierpnia 2015, 18:08
Podróże Pana Kleksa

Acid Dragon PW
19 sierpnia 2015, 18:09
Gratulacje, kod przyjdzie przez Hermesa ;).

Giltos PW
19 sierpnia 2015, 18:09
Dzięki

Alamar PW
31 sierpnia 2015, 12:26
Suchar, ale co mi tam:

Jak nazywa się "selfie" u długouchych?

Nicolai PW
31 sierpnia 2015, 12:42
Strzelałbym, że elfie...

Kammer PW
31 sierpnia 2015, 12:46
Ale u leśnych, mrocznych, śnieżnych, morskich czy tęczowych?

Alamar PW
31 sierpnia 2015, 12:50
U sukkubów. :P

Nicolai zgadł.

Nicolai PW
31 sierpnia 2015, 12:57
Co wygrałem?

Dark Dragon PW
31 sierpnia 2015, 13:07
Prawo do zadania następnej zagadki :P.

Andruids PW
9 października 2016, 23:29
Znalezione w pewnej krasnoludzkiej norze. Ja już zgadłem co to znaczy. Spróbujcie i wy.

strona: 1 - 2 - 3 ... 68 - 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel