Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Kampanie w Heroes V
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

zmudziak22 PW
27 września 2014, 22:30
A jak ja wyszkoliłeś?

Kujin musi być naładowana dobrymi zdolnościami, przeciw inferno warto wyuczyć ją zduszenie ciemności, gdyż wróg używa hipnozy lub szału.


Kodzo19 PW
9 lipca 2015, 21:22
Witam. Otóż mój mega wielki problem wygląda następująco: pewnego dnia grałem sobie w Dzikie Hordy. byłem w ostatniej misji kampanii w grze. A tu nagle kilka dni później bum. dysk twardy się zepsuł i sejwy z końca gry przepadły. I mam teraz pytanie: czy ma ktoś na komputerze sejwy z ostatniej misji kampanii? Bo nie mam siły przechodzić całej gry od nowa.

zmudziak22 PW
15 lipca 2015, 19:46
Jeśli nadal aktualne, to mam zapisy gry. mogę ci podesłać na PW.

Viking PW
15 lipca 2015, 20:11
Ja mam ładnego sejwa tuż sprzed końcowej walki. Chciałbyś?

kochan PW
13 sierpnia 2015, 15:12
Witajcie.

Problem jest mniej więcej taki: mam Dzikie Hordy, pościągałem kampanie z podstawki, bo od nowa połączyć historie w całość i nie da się grać nekromantami.
Chodzi o misję Markal vs Cyrus. Jak ja mam go pokonać, jak ten śmieszny limit dusz mi wszystko psuje. W podstawce było tak, że ożywiłem z 10k truposzy i szło gładko, teraz to jak z patykiem wyjść na krzyżaków.

Ma ktoś jakąś komendę by w ustawieniach zwiększyć ten limit lub go wyłączyć ?

Pozdrawiam
Kochan

Dren PW
13 sierpnia 2015, 19:41
Z tego co wiem, nie ma takiej komendy, a ten limit jest właśnie po to, by grę utrudnić, bo gra nekromantami była zbyt łatwa. Obejrzyj sobie na youtube, na pewno znajdziesz kogoś, kto akurat tę kampanie przechodzi. Osobiście polecam (jeśli można) kanał Hatithemanagarmr.

KammerKammerPrzecinki

Krukov PW
13 sierpnia 2015, 21:02
Z nudów przeszedłem sobie podstawkę i muszę przyznać, że w takiej wersji 1.0 to gra nekromantami była niezwykle łatwa. Wystarczyło wygrać kilka pierwszych walk o kopalnie, dobrać jakiś szał, zabrać kościanych strzelców i dalej działa już efekt śnieżnej - mając wywalone było ponad 3k szkieletów. Dlatego gra Markalem była raczej łatwa. Natomiast Findanem trzeba było się napocić, żeby wyrżnąć 4k szkieletów przeciwnika - nie wiem czy spojlerować to piszę przeciwnik :p (tak to jest jak traci się 2 miesiące na znalezienie ostatniego monolitu).

zmudziak22 PW
20 sierpnia 2015, 11:05
Nie dziwne, bo Nekromacja w wersji 1.0, była podobna do tej z H3. Nic dziwnego, że Nival postanowił to zmienić.

Czytacie specjalizacje bohaterów kampanii?

Kampania Markala jest najprostszą kampanią z całej trylogii H5(Podstawka + Kuźnia + Dzikie Hordy)

Markal może dołączyć neutralne jednostki nekro do swojej armii. Specjalizacja odnosi się tylko do jednostek nekro(sprawdzałem z Upiornymi Rycerzami nie zawsze dołączą do Markala)

Raelag powinen mieć Zniszczenie, Talent Magiczny, Oświecenie do tego Magię Światła lub Mroku. W misji 3 wybijcie bohaterów na wysokim poziomie, później są dostępni u nas w tawernie(Zwłaszcza Lethosa i jego trucizny).

Sylwan - Tu jest dobrze zaopatrzyć Findana w Magię Mroku, ma możliwość nauki zaklęć mroku od Demonów i Trupów. Jak zawsze polecam Oświecenie(Bonusy do statystyk i dużo miejsc gdzie jeszcze można je podbić). Jako że zaczyna z Atakiem, warto dać mu łucznictwo dla Myśliwych i Druidów, Płonące Strzały jeśli nastawiamy się na balistę. Szczęście polecam(W DH Findan może mieć Elfwickie Szczęście)


Krukov PW
21 sierpnia 2015, 21:39
Markal ma straszną specjalizację. Kiedyś grałem z bratem ciotecznym na 1 vs 1. Wziąłem sobie Władcę z ciekawości, czy będzie napieprzał jak w kampanii, a ten wziął Markala. Nagle niedaleko mojego zamku zebrał sobie ponad 40 smoków i z poziomu trudnego zrobił mu się średni :D
===
Tamta misja była dość irytująca, ale później Lethos (u mnie siedział na ochronę zamków) po dwóch lordach demonów rozbijał resztę gnojków bez problemów ;)
===
Co do rozwoju bohatera, ja zazwyczaj celuję w umiejętność ostateczną, chyba że jest dla mnie zupełnym syfem jak np. w przypadku Przystani (może dlatego, że gram nimi raz na rok i nie wiem nawet co robi i jak się nazywa :D). Elfy (obok krasnoludów) natomiast mają chyba najlepszą (czyt. totalnie połamaną) UO i warto się w nią kierować :V
===
Co do kampanii to nie można wyjść źle biorąc oświecenie na bohaterów głównych - expy z umiejętności są śmieszne, ale statystyki sporo dają ;)

Kodzo19 PW
24 sierpnia 2015, 17:24
Zmudziak22:
Jeśli nadal aktualne, to mam zapisy gry. mogę ci podesłać na PW.
Viking:
Ja mam ładnego sejwa tuż sprzed końcowej walki. Chciałbyś?
Pewnie, będę wam wdzięczny, ślijcie na tego maila kodzo19@wp.pl

zmudziak22 PW
25 sierpnia 2015, 13:45
U mnie Findan z Oświeceniem i po wizycie wszystkich boostów ma staty podobne do Władcy. Ogólnie ze Wszystkich Bohaterów z Podstawki Findan ma najwięcej budynków do podbicia statsów(Zwłaszcza misja z Tieru - 21 lokalizacji). Później był Raelag(W misji 5 wyczyściłem całą mapę - demony padły po 3 tygodniach od startu)



Andriej PW
6 stycznia 2016, 16:30
Nie wiem czy to dobry temat na ten post, ale czy łucznik Alaryk z misji Gorejący Pościg i kapłan Alaryk z Kuźni Przeznaczenia i Dzikich Hord to ta sama postać?

zmudziak22 PW
8 stycznia 2016, 11:38
Nie, Alaryk w Gorejącym Poscigu to kompan Dougala, zbieżność imion po prostu. Alaryk z KP i DH był od dawna związany z Kościołem Elratha. Był lojalny wobec Imperatora Gryfów. Gdy Biara objęła tron, uczyniła go swoją prawą rękę.

Alamar PW
8 stycznia 2016, 14:43
Nigdzie nie jest wspomniane, że są to dwie różne osoby... ani że jest to ta sama. Między tym scenariuszem, a kampaniami H5 minęło jednak 20 lat i wszystko jest możliwe.

zmudziak22 PW
5 lutego 2016, 19:26
Jakby miał być tą samą osobą, to by użyli modelu kapłana, nie łucznika.

Andriej PW
25 marca 2016, 16:48
Da się jakoś zmienić nazwę profilu w savie? Save ściągnąłem z chomikuj, wrzuciłem do odpowiedniego katalogu i odpaliłem grę. Patrzę i nazwa profilu w tym savie jest ustawiona na Faust. Da się to jakoś zmienić?

JasiekkPL PW
12 sierpnia 2016, 19:53
Dzień dobry witam. Mam mały problem w kampanii Królowej, a odnośnie w ostatniej misji kiedy to już Izabele uwolnił i mam się bronić przed atakiem demonów to... Nie mam się przed czym bronić, bo szanowny pan Agrael nie przychodzi. Mam wersje Ubisoft Exclusive ze wszystkimi dodatkami z Empika i z patchem 1.60.

Andriej PW
12 sierpnia 2016, 20:03
Zbierz dużą armię i zaatakuje garnizon, a potem zamek inferno. Jeśli wygrasz, misja zakończyła się powodzeniem.

Kammer PW
12 sierpnia 2016, 21:18
Mówisz o tym garnizonie z 600 arcydiabłami? :P
Pamiętam, że po kilku odpartych atakach, pojawia się misja, by wysłać Godryka na spotkanie z Nicolaiem, droga, owszem, widzie obok bramy, ale to jest brama, której właśnie nie masz przekraczać, tak sobie twórcy wymyślili.

Hayven PW
13 sierpnia 2016, 14:06
@Kammer garnizon ma podłączony skrypt, zbiera Sukkuby, Czarcich Lordów, Zmory i Arcydiabły na początku każdego tygodnia :D

Można jednak go zdobyć, wystarczy trochę sprytu - najłatwiej wyekspić bohatera (niestety, da się tylko do 24 poziomu), kupić artefakty dodające manę, zainwestować w Magię Mroku, trafić odpowiednie czary w Gildii Magów w Dunmoor...
... albo odpowiednio wykorzystać moc Strzelców Wyborowych, co mam na którejś powtórce, mogę podesłać :P

Możesz sprawdzić, co się tam dzieje na południowym wschodzie. Możesz też spróbować zrestartować mapę. Jeden tydzień (w tym czasie trzeba uwolnić Izabelę) to nie tak znowu dużo.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Kampanie w Heroes V

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel