Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 79 - 80 - 81 - 82 - 83

AmiDaDeer PW
5 kwietnia 2015, 13:53
Modyfikowanie Ery jest tak samo proste jak modyfikowanie WoG-a, a przy tym nie jest przestarzałe.

TopFunny525 PW
5 kwietnia 2015, 13:58
Możliwe jest że w niedalekiej przyszłości wypróbuje możliwości Ery, widziałem że sporo nowych i fajnych skryptów jest stworzonych pod Erę co mnie powoli zachęca do przeniesienia się na tę platformę, jednakże na obecną chwilę wolę zostać przy starym dobrym WoGu i spróbować wycisnąć z niego tyle ile się da xD.

Kammer PW
5 kwietnia 2015, 14:05
Tyle, że ERA akurat jest wyciśnięciem tego wszystkiego. I to stabilniejszym wyciśnięciem. :D

TopFunny525 PW
12 kwietnia 2015, 18:14
Prośba, czy ktoś mógłby mi podać skrypt na zmianę kosztów budynków w miastach? (czyli np.: żeby kuźnia kosztowała zamiast 5 stosów drewna i 1000 sztuk zł np.: 5 klejnotów i 5 kryształów?) Wiem że z tego typu skryptów korzystał m.in.: Hero_Of_Light modyfikując conflux i ten skrypt bardzo by mi się przydał ale nie jestem w stanie go odszukać w ERM.hlp Gdyby ktoś go znał i mógłby mi podać to byłoby niezmiernie miło.

Pozdrawiam

Pointer PW
13 kwietnia 2015, 12:11
Dołączam się do powyższej prośby TopFunny'ego dokładając małą prośbę od siebie. Mam na myśli skrypt nie tylko na zmianę kosztu budynków, ale też na zmianę wymogów rozbudowy (np. żeby wspomniana kuźnia nie była wymagana do wybudowania np Rady Miasta, ale z zaznaczeniem, że tylko w niektórych miastach, a w innych żeby pozostała). Już kiedyś o taki skrypt prosiłem, ale niestety moja prośba pozostała bez odzewu, nie wiem czy ze względu na to, że nikt nie zna odpowiedzi, czy też zaginęła gdzieś w gąszczu innych postów...

TopFunny525 PW
13 kwietnia 2015, 14:53
Pointer:
Dołączam się do powyższej prośby TopFunny'ego dokładając małą prośbę od siebie. Mam na myśli skrypt nie tylko na zmianę kosztu budynków, ale też na zmianę wymogów rozbudowy (np. żeby wspomniana kuźnia nie była wymagana do wybudowania np Rady Miasta, ale z zaznaczeniem, że tylko w niektórych miastach, a w innych żeby pozostała). Już kiedyś o taki skrypt prosiłem, ale niestety moja prośba pozostała bez odzewu, nie wiem czy ze względu na to, że nikt nie zna odpowiedzi, czy też zaginęła gdzieś w gąszczu innych postów...

Chyba znalazłem odpowiedź na nasze pytanie Pointerze. Grzebałem we wszystkich wszystkich składniach i na wszystkich stronach dot. ERM ale nic nie znalazłem. Dopiero przed chwilą przejrzałem MMArchive. Odpowiedzią na nasze pytanie jest plik building.txt. W tym pliku są zawarte wszystkie informacje na temat tego, co dany budynek potrzebuje do budowy (w tym surowce). Wystarczy pozmieniać dane i voila, jest gotowe xDDD. A szukałem tego wczoraj praktycznie cały dzień. Oh well ważne że znalezione xDDD.

Pozdrawiam

Pointer PW
13 kwietnia 2015, 16:02
To jest tylko czesciowa odpowiedz. Po pierwsze, taka zmiana wplywa na gre, ze tak sie wyraze "od podstaw", a wiec jest niezalezna od wogifikacji/eryfikacji. Po drugie w ten sposob mozesz zmienic tylko koszty budowli, ale nie wymagania rozbudowy (ok, to tylko moj problem, Ty o to nie pytales :-P ). Po trzecie, w ten sposob zmienisz cene siedlisk oddzielnie dla frakcji, ale juz np cena kuzni bedzie identyczna dla wszystkich miast. Nie da sie w ten sposob ustawic np ceny kuzni na 1000 zlota i 5 drewna dla jednej frakcji, a np 2000 zlota bez drewna dla innej. I tu lezy sedno mojego problemu. Zmiana kosztow i wymogow budowli ZALEZNIE od frakcji.

Krukov PW
4 maja 2015, 16:06
Znowu się pojawiam z kolejną porcją męczyduszenia...

Kiedy wogifikujemy mapę, mogą się na niej pojawić miejsca, gdzie walczymy z arcyliszem (nie pamiętam jak nazywa się to miejsce). Bardzo zależy mi na skrypcie tego obiektu, ale nie mam bladego pojęcia gdzie go szukać, czy jest może w jakimś pliku?

I jeszcze jedna sprawa, ale jest szansa, że sam to wyciągnę...
Mimo to możecie mi pomóc i zaoszczędzić sporo czasu jeśli wiecie i powiecie mi w jaki sposób można zmienić tekst specjalizacji w oknie bohatera.

TopFunny525 PW
4 maja 2015, 18:31
Krukow:
Kiedy wogifikujemy mapę, mogą się na niej pojawić miejsca, gdzie walczymy z arcyliszem (nie pamiętam jak nazywa się to miejsce). Bardzo zależy mi na skrypcie tego obiektu, ale nie mam bladego pojęcia gdzie go szukać, czy jest może w jakimś pliku?

Chodzi ci o Death Chamber? Przeszukaj pliki .ert w nich znajdują się opisy plików poszczególnych plików ERM (np.: 26.ert opisuje plik 26.erm itp.) Postaram się tego poszukać.

Krukov:
I jeszcze jedna sprawa, ale jest szansa, że sam to wyciągnę...
Mimo to możecie mi pomóc i zaoszczędzić sporo czasu jeśli wiecie i powiecie mi w jaki sposób można zmienić tekst specjalizacji w oknie bohatera.

Plik ten znajdziesz w H3Bitmap, przeszukaj tamtejsze pliki txt i powinieneś go znaleźć (chyba się zwał specialization.txt czy jakoś tak)

Krukov PW
4 maja 2015, 20:55
Tak, chodziło mi o Death Chamber.

Co do specjalizacji, nie chodzi mi o zmianę globalną, a lokalną. Nie pamiętam tylko czy ERM udostępnia taką możliwość.

Sprawdziłem w kampanii "Evil go home" czy zmieniano opis po nadaniu zdolności transformacji, ale nie znalazłem komendy, która by to robiła.

Zwyczajnie jak dla mnie jest nieestetycznie, gdy któryś bohater ma w specjalizacji łucznika, a jest ikonka buta itp.

W każdym bądź razie dzięki, zapomniałem że na pewno skrypty będą w folderze data :)

TopFunny525 PW
5 maja 2015, 11:11
Ogólnie skrypt na specjalizację bohatera wygląda tak :

Skrypt:
!#HEn:Xx/$

Gdzie :

n - numer bohatera
X - od 0 - 8 ustawia co bohater będzie miał czyli :

0 - Umiejętność drugorzędna jako specjalizacja
1 - Specjalność stworzenie
2 - Generuje surowiec
3 - Zaklęcie
4 - Jeszcze raz stworzenie tylko dokładniej ustawia bonusy xD
5 - Specjalizacja Sir Mullicha
6 - Umiejętność taka jak Gelu czy Dracon mają czyli pozwala ulepszać stwory na inne
7 - Dragon Master - Umiejętność Mutare
8 - Welon i Budowniczy
$ - To inaczej wartość czyli np.: nr. specjalizacji czy nr. surowca

Jeżeli np. chcesz dać Orrinowi specjalizację że generuje jakiś surowiec to piszesz :

!#HE0:X2/4;

Polecam poczytać o tym tutaj : here

Ogólnie jeżeli zastosujesz ten skrypt o którym ci teraz napisałem, to on zmieni ci ikonkę jak i specjalizację, ale nie zmieni ci tekstu tej specjalizacji, tekst musisz zmienić własnoręcznie edytując pliki txt zawarte w H3bitmap a tego skryptu z Deathchamber jeszcze nie odnalazłem ale poszukam dzisiaj jak znajdę czas. Jednakże ten skrypt zadziała od razu po załadowaniu na mapę, czyli go umieściłem jako osobny skrypt. Nie testowałem czy ten skrypt działa jak go na mapie odpalisz, ale najprawdopodobniej musiałbyś dorzucić współrzędne itp. Poczytaj o tym w erm.hlp czy na gildii erm gdyż tam może znajdziesz odpowiedzi.

A skrypty znajdują się w data/s :P

Pozdrawiam

Krukov PW
5 maja 2015, 14:59
Mi chodzi jedynie o zmianę opisu specjalizacji i nie musisz się kłopotać z przeszukiwaniem skryptów, sam się tym już zająłem, dzięki.

TopFunny525 PW
5 maja 2015, 19:10
To dobrze :P. Powtórzę się w takim razie po raz trzeci, zmianę tekstu specjalizacji masz w plikach txt w h3bitmap.lod tam znajdziesz plik txt, edytujesz go (najlepiej txt editem) i wklejasz go z powrotem i masz zmieniony tekst specjalizacji. Skrypt który ci dałem zmienia obrazek specjalizacji jak i samą specjalizację. Wcześniej mówiłeś że cię irytowało to że ktoś ma specjalizację łuczników a wyświetla mu buty, to to jest właśnie skrypt który to zmienia, samego tekstu nie zmieni i musisz go zmienić własnoręcznie w plikach txt. tak łopatologicznie mówiąc/pisząc :P.

Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem :P

Krukov PW
5 maja 2015, 21:09
Tak, pomogłeś.

Chociaż co do specjalizacji to w dalszym ciągu chodzi mi jedynie o dokonanie zmiany lokalnej, dla jednej mapy. Nie chcę zmieniać kodu gry.

avatar PW
5 maja 2015, 21:20
To musisz rozpakować kampanie WOG na poszczególne mapy i przestudiować tamtejsze skrypty.

Krukov PW
5 maja 2015, 21:55
Nie przechodziłem całej kampanii i nie wiem, w których misjach była zmiana specjalizacji. Wiem, że w 1 misji "Evil go home" takowa zmiana była, ale nie znalazłem jakiejkolwiek komendy, która by w jakikolwiek sposób ingerowała w opis specjalizacji... albo zwyczajnie jestem ślepy :D

Zoniu PW
8 maja 2015, 19:09
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak ze skryptu Altaira (o ile wolno i się da) wyeksportować skrypt Wielosakwy oraz Ekwipunku podróżniczego i bitewnego. Może ktoś zrobił to na własny użytek i byłby taki miły się podzielić :) ewentualnie proszę o wskazówki czego się nauczyć/przeczytać żebym mógł to zrobić sam. :)

Morglin PW
8 maja 2015, 20:47
Wielosakwę można pobrać ze strony Altaira. A z wyodrębnieniem skryptu na ekwipunek ci niestety nie pomogę, bo się nie znam. Musisz poczekać na odpowiedź kogoś bardziej kompetentnego. :P

Zoniu PW
9 maja 2015, 14:21
Wielosakwę zrobiłem sobie pod ERĘ, tylko no właśnie w tym skrypcie Altaira (o ile dobrze rozumuje) wielosakwa jest połączona z tym fajnym "ficzerem", który podmienia ekwipunek przy walce, a po walce przywraca ten do eksploracji :)

ciokoj PW
11 maja 2015, 21:35
Hej.
Jeśli wyłączę standardowe zachowanie obiektu
!?OBx/y/z;
!!OBx/y/x:S;
to jak później np. w innym budynku przywrócić?
strona: 1 - 2 - 3 ... 79 - 80 - 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel