Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Skąd się wziął twój nick?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

Laxx PW
12 listopada 2014, 16:26
Cytat:
W teorii jest on odzwierciedleniem mojego zainteresowania kulturą skandynawską (głównie tamtejszą muzyką metalową), ale to zainteresowanie dopiero się rozwija: obecnie uczę się języka fińskiego, oraz wałkuję podstawy skandynawskiej mitologii i szukam po księgarniach Kalevali.
Łłaaaaa, zazdroszczę chęci do nauki fińskiego ;)

Też szanuję skandynawski metal w każdej postaci, aczkolwiek za koneserkę/znawczynię się nie uważam.

Co do Kalevali - sama bym przeczytała. My mamy "Pana Tadeusza" a Finowie Kalvalę ;)

Viking PW
12 listopada 2014, 17:01
Prawda, a poza tym uważam Kalewalę za świetne źródło informacji o fińskiej kulturze tzn. ich wierzeniach, bohaterach literackich, wyobrażeniach o samych sobie.
Niestety polskie tłumaczenia Kalewali kosztują ok. 80-90 zł, a na taki wydatek nie bardzo mnie stać.

Mirr Skulblodh PW
3 maja 2015, 23:41
Mój nick to długofalowy efekt pochłonięcia kwadrologii pt. "Dziedzictwo", która może nie wywołała u mnie olbrzymiego zaskoczenia-nie były mi obce dzieła imć Tolkiena-ale stosunek do smoków jako istot żyjących i bohaterów poematów/filmów/gier/książek zmieniła mi dożywotnio.

Już nie postrzegałem ich jako dziwnie osamotnionych "poczwar do bicia" dla niewyżytych rycerzy, lecz jako pełnoprawny gatunek mogący egzystować w społecznościach podobnych do ludzkich. Mający prawo do innych uczuć niż niepowstrzymywalna "żądza ukatrapiania" otoczenia.

Łatwiejsza gramatyka języka alagäesiańskiego była drugorzędnym powodem utworzenia takiego, a nie innego imienia. Przy czym wielokrotnie tworzyłem już imiona stylizowane na obcojęzyczne, więc wymyślenie mojego obecnego nicka nie nastręczyło mi większych problemów.

A smok w avatarze tylko dlatego zielony, iż ja sam tu "zielonym" i nie dość opanowałem wstawianie własnego.

Tarnoob PW
4 maja 2015, 08:17
Chyba miałeś na myśli tetralogię (nie ma co mieszać greki z łaciną) i Alagaësię. Czytałem tego mniej niż Ty, ale wiem że ten dwukropek – diaeresis – oddziela samogłoskę od poprzedniej, no chyba że Paolini tego nie wiedział. :-P W sumie to bym się nie zdziwił, skoro zaczął to pisać jako nastolatek, mieszając Star Wars i Tolkiena. :-D

Por. np. Citroën, ang. nai:ve i inne. EDIT: choroba, nie wstawia mi „i” z dwukropkiem… Już kiedyś tu wnoszono o UTF, ale chyba to niemożliwe – może przy zmianie forum.

Felag PW
16 sierpnia 2016, 23:06
To ja się może pochwalę (i przy okazji odkopię ten temat).

Mój nick to skrót, utworzony (przez mnie) od imienia Felagund - krasnoludzkiego imienia, nadanego przez nich elfowi Finrodowi (Silmarillion).
Tłumacząc Felagund z sindarinu, oznacza dosłownie "Władca Jaskiń".
Wymyśliłem to jakieś 2 lata temu i od tego czasu na nic lepszego nie wpadłem, więc stosuję ten właśnie nick.

MinosKing PW
17 sierpnia 2016, 13:04
Więc i ja wspomnę skąd wziął się mój obecny nick. :P A mianowicie bazuje on na mitologi Greckiej związanej z Minotaurem i Królem Minosem. Interesuję się mitami jak i legendami, oraz ogólnie fantastyką. Tak właśnie powstał mój nick, z połączenie nazwy Minos z końcówką King od <Król, Lord, Władca etc..>.

Chociaż jest też inne źródło, a jest nim Loch z Homm 3 gdzie o wy Minotaur występuje tyle że jako jednostka z początkiem "Królewski", a nie jako władca tych że bestii.^^ Lecz nie zmienia to faktu że spodobała mi się ta istota, to drugi powód mojego wyboru. Ech ta fascynacja Minotaurami :3

Fandor PW
17 sierpnia 2016, 14:49
Naprawdę nas zaskoczyłeś, nikt z nas nie spodziewał się, że właśnie takie jest pochodzenie twojego nicka.

MinosKing PW
17 sierpnia 2016, 16:55
Nawet już zażartować nie wolno? Wiem że wszyscy wiecie skąd pochodzi mój nick, lecz i ja chciałem cokolwiek napisać o jego pochodzeniu od siebie. Hm chociaż z tym drugim źródłem może faktycznie było to niepotrzebne? ;/ Lecz to nie powód byś był dla mnie taki nieprzyjemny Fandorze.

Tarnoob PW
17 sierpnia 2016, 21:14
Puszka Fandory została otwarta.

Fandor PW
17 sierpnia 2016, 21:28
Nie puszka a butelka Tarnoobie. *słychać dźwięk kapsla uderzającego o skałę*

Tarnoob PW
18 sierpnia 2016, 13:23
Wołacz oddzielaj przecinkiem.

Kastore PW
18 sierpnia 2016, 14:16
Zacznijmy od tego, że równoważnik "Butelka Tarnoobie" nie ma sensu, a spadający kapsel nie wydaje dźwięku (przynajmniej nie na tyle głośnego, żeby ktokolwiek z nas mógł go usłyszeć).

Fandor PW
18 sierpnia 2016, 20:22
Masz czepialcu, zadowolony? ;p

Eggyslav PW
19 sierpnia 2016, 18:15
WRACAJĄC DO TEMATU, to mój nick można przetłumaczyć jako Jajosław, co jest żartobliwym zniekształceniem mojego imienia (Tak, jestem Jarosław, nie, nie ten Jarosław). A tę ksywę wymyśliła mi siostra. THE END.

Turtle PW
3 października 2016, 18:18
Żółw też nekromantą być może, więc historie swego nicka wam opowie:
No cóż mój nick ciągnie się za mną od podstawówki, gdy na przerwie wymyślaliśmy sobie ksywki ja dostałem właśnie żółwia. Dlaczego? W sumie sam do końca nie wiem, lecz przyzwyczaiłem się no i wszędzie mam ten nick:)

Matikun PW
3 października 2016, 23:01
Akurat dość oczywiste połączenie zdrobnienia mojego imienia i japońskiej końcówki - kun (Mati-kun). Ksywka stara jak świat, albo jeszcze starsza, nie pamiętam nawet, kiedy ją wymyśliłem ;P. Używałem go na Tawernie, więc użyłem i tu, to jeden z dwóch moich głównych nicków.

Drwal PW
3 października 2016, 23:07
@Turtle nie wiem czy to coś kiedyś da, ale u mnie masz wielkiego plusa za nick. ;)

Pipek Cie pozdrawia:


Nitj'sefni PW
4 października 2016, 20:26
Z powodu mniej lub bardziej subtelnych aluzji, co do "dziwności" mojego nicka, postanowiłem wypowiedzieć się w tym temacie.
Otóż, jak niektórzy pewnie wiedzą mój nick pochodzi z książki Jarosława Grzędowicza pt. "Pan Lodowego Ogrodu". Wybrałem go z trzech powodów:
- Książka i sama postać (Nitj'sefni) są genialne,
- nick ładnie wygląda
- i jest charakterystyczny.

Turtle PW
4 października 2016, 20:32
@Up I nie do powtórzenia:)

Ursus PW
5 października 2016, 10:09
To teraz coś o mojej ksywce - nie jest ona związana z naszym rodzimym producentem ciągników i maszyn rolniczych :). Pewnego dnia w któreś ferie zimowe pojechałem do Kletna, gdzie znanduje się słynna Jaskinia Niedźwiedzia. W trakcie tejże wycieczki zapadła mi bardzo w pamięć łacińska nazwa zwierza, z którego jaskinia zasłynęła - Ursus Spelaeus. Tak mi się spodobała, że tej nazwy rodzajowej używam wszędzie, np. Tawerna, Steam, Uplay i Grota oczywiście :).
strona: 1 - 2 - 3
temat: Skąd się wziął twój nick?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel