Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [h3/HD mod] Zestaw paczek do HD moda.
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

baseband5 PW
15 kwietnia 2015, 17:29
Witam ponownie. Jako że mam już pewne solidne podstawy do poskładania moich wniosków w pewną całość zakładam temat zbiorczy odnośnie łatek do h3. Moim zamiarem jest ujednolicenie pewnych zachowań między posiadanymi wersjami gry. O ile samo wyszukiwanie patchy do konkretnej wersji jest nużące o tyle jeszcze gorsze jest łatanie łatek łatkami.

Ten temat chciałbym zostawić tylko na efekty pracy, changelog, rozmowę o błędach i tymczasowe placeholdery.
Do dyskusji na temat kanoniczności chciałbym przeznaczyć mój poprzedni temat Link do tematu. Za chwilę napiszę do moderacji o zmianę nazwy tamtego tematu.

Poniżej (jak na razie) propozycje paczek. Przed ich wydaniem będę musiał uzyskać odpowiednie zgody etc.

Polonizacja:

1) Map (Jest)
1.5) Kampanii (Jest)
2) Interfejsu (Jest)
2.1) Menu (Jest)
2.3) Interfejsu (Jest)
Do powyższej paczki należy dodać jedną z poniższych
2.3a) Dodatek do tłumaczenia w wersji Hellburna
2.3b) Dodatek do tłumaczenia w wersji Zoltana
3) Lektorów (opcjonalnie dla purystów). (Jest)

Mechanika
1) Problemy z kampanią ROE - Dla Complete brak możliwości zmiany poziomu trudności, dla Złotej i SOD dodatkowo błąd z przechodzeniem bohaterów (Jest)
2) Ujednolicenie mechaniki gry. Rozbieżności między wersjami spowodowane niewprowadzeniem balansu z SOD (Posiadam łatkę jednak muszę przeprowadzić wywiad).
3) Problem połączenia sieciowego między wersjami gry nie powinien występować z racji używania HD moda który przysłania program główny swoją wersją (Koniecznie sprawdzić!)
4) Opcjonalna i niekanoniczna. Modyfikacja balansu na rzecz tego z HotY. (Mam pliki trzeba tylko obrobić). Poniżej zaprezentuję rozwiązanie odwrotne.

HotA
Zamieszczam to tu ponieważ HotA jest wspierana przez HD moda i może być modyfikowana (przynajmniej częściowo) paczkami

1) Spolszczenie (Jest)Uwaga. Niestety plik HotA.dat należy ręcznie przekopiować do głównego folderu z Heroesami.
2) Odwrócenie poprawionych mechanik elementów podstawy w celu ujednolicenia dodatku (czyli sytuacja zupełnie odwrotna od powyższej)

baseband5 PW
24 kwietnia 2015, 18:00
Double post gdyż mamy kolejną aktualizację.

Pojawiły się kolejne paczki. Do podstawowej paczki polonizacyjnej bezwzględnie należy dograć jedną z paczek uzupełniających (jeżeli się nie mylę paczka Zoltana jest tą żywcem wyciągniętą ze Złotej Edycji natomiast paczka Hellburna jest to wersja poprawiona) Zachęcam gorąco do testów.
Paczka kampanii dostanie stosowną aktualizację jak tylko zabiorę się za uzupełnianie kampanii Armagedons Blade. (Spolszczenie i mechanika jest w porządku ale boli mnie to że AB jako jedyna została bez możliwości zmiany poziomu trudności).
Obecnie paczki wydawane są bezkolizyjnie (oprócz dodatków polonizacyjnych które są rozdzielne). Co do mechanik, odkryć i błędów zapraszam do mojego drugiego tematu w którym niebawem pojawi się kolejna aktualizacja.
temat: [h3/HD mod] Zestaw paczek do HD moda.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel