Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/Forge] Jaki ekran dla Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
Jaki chciałbyć ekran w Forge?
Ekran zrobiony przez polski zespół, nawet jeśli oznacza to dłuższe oczekiwanie. (22)
 
 40%
Ekran Hoty (9)
 
 16%
Ekran Hoty z elementami polskiego miasta (13)
 
 24%
Tymczasowo ekran Hoty a w przyszłości może ukończoną wersję polskiego. (11)
 
 20%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2

J. M. Sower PW
2 kwietnia 2015, 21:56
Niestety, ale największa zmora moderów to brak czasu. Ostatnio coraz więcej pożera mi go te życie poza monitorem komputera i nie mogę na to niestety zbyt wiele poradzić. Obiecuję jednak, że w najbliższym czasie będę się go starał trochę znaleźć na to, aby powstała w końcu jakaś wykończona wersja ekranu miasta gotowa do gry.

A tak swoją drogą, to wizja tego, że zakończę kiedyś prace nad Forge mnie trochę przeraża ;P. Jeśli chodzi o moding to będę musiał obrać jakiś następny daleki cel, bo to tak jakby całe życie gdzieś iść (mieć ciągle w głowie myśl o tym celu) i w końcu, po wielu latach trudu dojść na miejsce. Te ciągłe prace nad Forge, w wolnych chwilach, to już część mojego życia xD.

witchking PW
2 kwietnia 2015, 22:41
Tylko moim zdaniem drogi nie można mylić z celem. Dotyczy to wielu aspektów życia, ale tu też się sprawdza.

Kalohn PW
3 kwietnia 2015, 00:18
Brakuje mi opcji "Ekran pierwotny", bowiem ten w dalszym ciągu uważam za najbardziej harmonijny.
Bardziej wierny oryginałowi ekran Hoty, gdzie zachowano kultowe obiekty, jak choćby kuźnię czy siedlisko "jumperów", przemawia do mnie mocniej.
Natomiast w wersji rodzimej bardziej odpowiadają mi topografia i mroczniejsza atmosfera z pomroką, na tle której transformator rezonansowy iskrzy jaskrawiej. ;) Ponadto zmieniony zamek - usytuowany u podnóża wzniesienia, zdobiony emblematem, ogólnie udany.

Dlatego wybieram opcję trzecią.

Kuririn PW
3 kwietnia 2015, 01:22
Cytat:
Dlatego wybieram opcję trzecią.

Duża umiejętność 2D się kłania, a jest nas niewielu. Sower, chyba najlepiej mu wychodzą te klocki. A gdzie światło i inne efekty w miastach?, poucinane budowle które będą? Sklejani?:D owszem można.. ale gdy ma się modele 3d i później dorabiać to wszystko w gimpie... tak czy siak powodzenia, i czekam na grywalny produkt:D

Ps, późno i sorki za błędy, później to jakoś poprawie...

EDit: poprawione.

Orzie PW
3 kwietnia 2015, 12:14
Render to Caesar the things that are Caesar's. I would fully support the idea to proceed with the original Polish Forge rather than taking some 2D renders from ex-hota screen. They don't fit to your style and your concept, and you will lose a lot of time trying to make them fit to each other while you have your own 3d scenes which are not gone forever and thus, you have much more possibilities and freedom in concept making.

J. M. Sower PW
3 kwietnia 2015, 14:20
Prace już ruszyły. Aktualnie przestawiłem parę budynków i wrzuciłem oryginalną Gildię magii (wbrew pozorom nie było to bardzo proste, bo budynek przeskalowałem i ostatni poziom ma 20 klatek animacji).


Zamierzam jeszcze wrzucić stary budynek Graala (Cewkę Tesli). Brakuje jeszcze jednego budynku specjalnego (myślałem o moim obserwatorium, ale Graal będzie chyba zasłaniał najlepsze miesce, na wzgórzu), siedliska 4 poziomu (pijawki) wraz z budynkiem hordy dla niego i 7 poziomu (kraby i ew. alternatywne siedlisko dla Juggernautów, jednak alternatywami zajmiemy się raczej później). Siedlisko pijawek będzie domyślnie jakoś pod targowiskiem, na zboczu, a siedlisko krabów na jeziorze pod karczmą. Gdy uda mi się zdobyć odpowiednie grafiki/modele to będę w stanie stworzyć cały ekran, w postaci gotowej do użycia w grze. Liczę na waszą pomoc ;).

Demorator PW
3 kwietnia 2015, 15:44
Może to trochę przegięcie, ale pomyślałem o automatycznych działkach, które są nieodłącznym elementem każdej struktury defensywnej w SF. Takie działo, można by ustawić na zamku. Zwiększałoby na przykład siłę wież podczas oblężenia i umożliwiało ich sterowanie.

Tarnoob PW
5 kwietnia 2015, 19:26
Zgadzam się z Warmongerem i Acidem. Render Don Komandorra jest bardziej realistyczny – ma chyba lepsze tek­s­tury i oświetlenie. Jest przez to bliższy oryginałowi, który mimo bycia od NWC – był jednak tylko prototypem, do­b­rze dokończonym przez Komandorra.

Najbardziej spodobała mi się fuzja od Witchkinga. Zachowuje wysoką jakość i realizm grafiki, a jednoczeście po­pra­wia układ budynków i krajobrazu. W polskim Forge ustawienie jest dość dobre, ale właśnie za bardzo odbiega od o­ry­gi­na­łu i jednolitość tekstur (albo co innego) czyni grafikę nieco bajkową jak na Heroes III.

Zagłosowałem na opcję IV.

J. M. Sower PW
19 czerwca 2017, 22:28
I think I have some archival models, but looking at the time that has passed I think that I need a shovel to dig them up. ;) Also it can be hard to find all and complete data.

Trith PW
20 czerwca 2017, 00:06
I believe I have files of that entire townscreen. Would need to render them though. Maybe I'll get that done in a day or two. Although this most likely will be raw uncropped PNG files, so someone else would have to assemble them into proper def files.

zeryss PW
27 września 2019, 02:02
Materials for the previous city screen with railways can be published???
strona: 1 - 2
temat: [H3/Forge] Jaki ekran dla Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel