Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 21 - 22 - 23

Garett PW
13 marca 2015, 18:30
Za ateistów odpowiada bodajże Ylath, więc normalnie się reinkarnują lub zostają sobie w Świecie Duchów.

Alamar PW
14 marca 2015, 16:01
W Sheoghu ląduje tylko te osoby, które dały się skusić Chaosowi lub zostały oszukane i ktoś inny za nie podjął decyzję (jak w przypadku inkuba Igniatusa, którego duszę sprzedała demonowi Phriasowi jego matka).
Ateistów w Ashanie najlepiej szukać u magów z Siedmiu Miast, jednak po śmierci i tak trafiają przed oblicze smoczego boga - zależnie od tego, którego "nosili w sercu" (z którego wierzeniami było im najbliżej) albo od tego, jak krew płynie w ich żyłach: u ludzi generalnie jest to Ylath, w Świętym Imperium i u aniołów Elrath, u mrocznych elfów Malassa (mimo że są rasą Sylanny), itd.
Ci, co podążają za Pustką, są przez nią wymazywani (wchłonięci) - nie mają życia po śmierci ani reinkarnacji - nie istnieli, nie istnieją i nie będą istnieć.
(To tak jakbyś pisał książkę i w trakcie prac zdecydował, że któraś z postaci ci nie pasuje, więc ją całkowicie usuwasz z tekstów - była ale jej już nie ma i żaden z bohaterów o niej nie wie).

Wolfheart PW
14 marca 2015, 21:17
A ten cały cykl reinkarnacji można jakoś przerwać? Że po śmierci zamiast odradzać się, dusza zostaje sobie w świecie duchów?

Wolfheart PW
16 marca 2015, 19:04
A co się dzieje z duszami orków ? Skoro są połączeniem dzieci Ashy (a dokładniej ludzi) i demonów to czy normalnie się odradzają? Słyszałem gdzieś że orkowie odradzają się jako zwierzęta ale nie wiem czy to prawda.

Garett PW
16 marca 2015, 19:20
Dusze orków się nie reinkarnują, a pozostają w Świecie Duchów, choć w nieco innej jego "sferze" niż ta zamieszkiwane przez duchy przedstawicieli starszych ras.

Wolfheart PW
16 marca 2015, 19:45
Aha, skoro dusze orków zostają w Świecie Duchów to, to samo chyba dzieje się z duszami Zwierzoludzi?

Alamar PW
16 marca 2015, 20:42
Dusze orków po śmierci trafiają też do Świata Duchów, ale zamiast do królestwa któregoś ze Smoczych Bogów Żywiołów, lądują w swoim własnym królestwie zwanym Światem Snów, gdzie szamani orków mogą nie tylko porozumiewać się ze swoimi przodkami, ale też podróżować (duchowo) w trakcie snów i medytacji.

Wolfheart PW
16 marca 2015, 20:44
A to samo dzieje się z duszami Zwierzoludzi panie Alamarze?

Alamar PW
16 marca 2015, 20:46
Oficjalnie mieszkańcy Ashanu chyba wierzą, że nie posiadają one dusz (podobnie jak orki), ale Kaspar w Heroes 6 doszedł jednak do innego wniosku. Ogólnie to niestety brak dokładniejszych szczegółów na ten temat.

Fandor PW
16 marca 2015, 21:19
Jest możliwe, że świat duchów jest jakby światem innego smoka? Wiem że jest teoria że Ojciec Niebo i Matka Ziemia = Ylath i Sylana, więc mogłaby to być kraina tej dwójki, ale mnie bardziej ciekawi czy jest możliwość aby była to sfera Siódmego Smoka i lądują tam stwory magów, które właśnie dzięki takiemu światu mogą w ogóle funkcjonować.

Alamar PW
16 marca 2015, 21:25
Świat Duchów został stworzony przez Ashę i zamieszkiwany jest przez jej smocze dzieci. Jeśli chodziło Ci o Świat Snów, to stworzyły go orki - po prostu ich wiara sprawiła, że wydzieliła się specjalna strefa tylko dla nich, podobnie transcendencja Siódmego Smoka spowodowała powstanie Wymiaru Magii.

Nicolai PW
16 marca 2015, 21:26
Co do orków to podlegają one cyklu życia i śmierci zgodnie z regułami Ashy, ale z powodu ich demonicznej krwi są one trochę spaczone. W H6 był przypadek Wojownika Pantery, który odrodził się jako Pantera Cienia. Co do pytania fandora to na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie na nie odpowiedzieć, bo za mało wiemy o Ojcu Niebu, Matce Ziemi i ich domenie. Wiemy tylko, że orki czczą dwa poteżne duchy, które spotkali w Krainie Snów... to wszystko.

Fandor PW
16 marca 2015, 21:34
Tak chodziło mi o Świat Snów, całkowicie zapomniałem o tym, że Siódmy Smok miał wymiar magii, więc o ile nie będzie retconu moja teoria obalona. Dziękuje za sprostowanie Alamarze.

Wolfheart PW
5 kwietnia 2015, 08:42
Mam pytanie. Gdzie trafiały dusze kultystów przed stworzenienm przez Sar-Elama Sheoghu?

Alamar PW
5 kwietnia 2015, 09:16
Cykl Życia i Śmierci zarówno Ashy jak i Urgasha są o wiele starsze od Sheoghu - czyli zapewne kultyści odradzali się jako sukuby i inkuby na Ashanie.

Sobieski PW
22 kwietnia 2015, 16:13
Tak sobie czytam o Anastazji w radzie Iwana i naszło mnie pytanie. Co się stało ze Sveltaną po wydarzeniach z epilogu Heroes VI? Wydaje mi się ze nagle zniknęła i słuch po niej zaginął, ale mogę się mylić.

Nicolai PW
22 kwietnia 2015, 16:19
Pojawiła się w dodatku do H6, który rozgrywał się sto lat po perypetiach dzieci Sławy. Odgrywała tam dosyć istotną rolę i przeżyła jakby co. Jednak co się potem z nią działo jest owiane tajemnicą. Może zginęła podczas Wojny Złamanego Berła albo się ukryła po Czystce Nekromantów w jakiejś dziurze. Ciężko powiedzieć... A może po prostu nie jest Kasparem, więc nie musi się pojawiać w każdej części Ashańskiego HoMM?

Wyznawca Pustki PW
22 kwietnia 2015, 16:31
Może Cioteczka Svelta się pojawi w jakiś sposób w kampaniach H7 (mam przynajmniej taką nadzieję :-P).

Nicolai PW
22 kwietnia 2015, 16:38
Tylko po co? Naprawdę musi tworzyć instytucję dyżurnych Bohaterów, o których trzeba wspomnieć co grę dla zasady? Jak nie dostanę Sandro raz czy dwa to nic się nie stanie... Co więcej, ja osobiście ucieszyłbym się jakby dali mu przerwę.

orodreth PW
22 kwietnia 2015, 17:31
Chcecie mi powiedzieć że jak umarłem (podczas mojej operacji) widziałem czarny obraz,
ponieważ miałem się spotkać z smokiem którego załatwiła (moja postać z nicka)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 21 - 22 - 23
temat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel