Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 48 - 49 - 50 ... 105 - 106 - 107

kuba13131315 PW
25 lutego 2015, 22:32
Up: Jest tam coś poza osobami, które wygrały konkurs? Nie wiem, bo nie znam angielskiego.
A w nekropolli nie będzie namiotu medyka,czy to raczej błąd ale jakby to było błędem to by już to pewnie zmienili.Mogli by też połączyć oba i stworzyć Balisto-namiot (może uczennice nekromanty)moglibyśmy wykonać za nią jedną turę ale uleczyła by więcej niż normalny namiot tak samo z obrażeniami i trzeba by było zrobić żeby nekromanci nie mogli mieć 3 machin bo po podbiciu zamku kupili by 3 i mieli by przewagę.
Mam jeszcze jedno pytanie heroes 6 zacina mi się w miastach/fortach czasem ale żadko z innych powodów czy tak samo mogłoby być w Heroes 7 (miasta są bardzo podobne)bardzo zależy mi na odpowiedzi bo od tego żależy czy kupię grę

Zehir-12 PW
3 marca 2015, 19:24
https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/tales-of-the-ten-years-war-part-8

Dzisiaj znowu historyjka -_- Mam dziwne wrażenie, że do czasu tego całego "eventu", na którym mają pokazać orków, nic ciekawego się nie pojawi na stronie H7.

Viking PW
3 marca 2015, 20:41
Najprawdopodobniej masz rację Zehirze.

Nicolai PW
3 marca 2015, 23:21
No to może mały skrót tej części:
- Ku wielkiej radości znudzonej wojną ludności, Seamus, ni z gruchy, ni z pietruchy, wybrał samego siebie na cesarza,
- Iwanowi i Stefanowi się to nie spodobało, ale guzik z tym zrobili,
- Seamus pod pretekstem pomocy humanitarnej zreaktywował... Krzyżowców i z ich pomocą zaczął tworzyć państwo policyjne,
- Dotarło to do uszu Iwana, ale nie chciał nic z tym zrobić, bo leciał na córkę Seamusa,
- Ale po tym jak jego ukochana córcia Seamusa osobiście powiedziała mu, że jej ojciec ma kuku na muniu, zmienił zdanie i rusza na wojnę.

Wydaje mi się, że tak długo to ciągną, że zaczynają odbiegać od zamysłu przedstawionego w zwiastunie. Cesarstwo miało być w rozsypce, Książęta schapani na władzę, a Iwan znudzony całym tym zamieszaniem, a obecnie jest na odwrót. Cesarstwo się powoli jednoczy, Książętom wszystko jedno i tylko Iwan ma parcie na tron jak Di Caprio na Oscara. Całe szczęście Seamus zwariował, by miał pretekst do kontynuowania walk.

Markham98 PW
4 marca 2015, 00:17
No to już wiemy, że, ,własną'' jednostką Seamusa będą Krzyżowcy, natomiast u Ivana Gryfy.

Alamar PW
4 marca 2015, 13:00
Nicolai:
Ku wielkiej radości znudzonej wojną ludności, Seamus, ni z gruchy, ni z pietruchy, wybrał samego siebie na cesarza
Ni z gruchy, ni pietruchy to wyskoczył arcybiskup Wilhelm - "wielki bohater" wojny z nekromantami, o którym nikt dotąd nie słyszał. Wybrał on Seamusa Harkonena :P na marionetkę na tronie i szepnął mu o krzyżowcach z DoCa... :P
Mamy więc de facto pokój, a Iwan stał się z prawnego punktu widzenia buntownikiem bez powodu. Tyle że na razie nawet buntować mu się nie chce, tylko amory mu w głowie. :P

Jak na krwawą wojnę domową, to żaden z pretendentów do tronu jeszcze nie kopnął w kalendarz i mam wrażenie, że wszyscy (minus Seamus i Kościół Elratha) przeżyją i staną się wasalami naszego Gryfity.
Kto pamięta z historii choćby walki Bolesława Krzywoustego z jego bratem czy zna angielską Wojnę Dwóch Róż, ten chyba wie, co się robiło z pokonanymi przeciwnikami do tronu... i to z dobrego powodu - jeden bardzo znany dyktator w Starożytności już okazywał litość pokonanym wrogom i w nagrodę otrzymał 23 "sztylety w plecy". Jego sukcesorzy wyciągnęli jednak naukę z tej lekcji i wszelkich przeciwników pozbywali się raz na zawsze.

Viking PW
4 marca 2015, 17:47
Oj, dziwna i zagmatwana jest ta historia...

Szkoda mi trochę, że nie będzie można grać rudowłosym przystojniakiem Seamusem, zamiast ruskiego buraka Iwana.

Markham98 PW
4 marca 2015, 20:21
Postać Seamusa może będzie dostępna w edytorze. Kto wie. Gdyby spolszczyć imię Ivan otrzymalibyśmy Jana. A jak pamiętamy Gryfyci - ich klimat (dynastii oraz księstwa) reprezentuje słowiański fandom Might & Magic, więc polemizowałbym z tą ruskością.

Alamar PW
4 marca 2015, 20:25
Sława, Cyryl, Irina, Anastazja, Iwan, Oleg, Alexiej, Nicolai, Andrei Gryfici - nie wiem jak Tobie, ale mi te imiona kojarzą się raczej jednoznacznie z pewną nacją.
No dobra, mieliśmy i węgierskiego Stefana (Ishtvan), i Antona, i Pawła (a raczej Pavla Chekova :P), ale to chyba wyjątki od reguły.

Viking PW
4 marca 2015, 21:48
Heroesy osadzone w Ashanie zaczęli tworzyć Rosjanie z Nivalu, co tłumaczy rosyjską genezę imion większości bohaterów.

Alamar PW
4 marca 2015, 22:16
Ashan to wymysł Ubisoftu, a nie Nivalu. Nival proponował umieszczenie gry na Axeocie znanego z Heroes 4, ale Ubi uparło się przy stworzeniu całkiem nowego uniwersum.

Księstwo Gryfa to teoretycznie Słowianie, ale w praktyce widać, że wg Francuzów oznacza to Rosję. :P
Dla porównania - Księstwo Wilka to odpowiednik Niemiec, a Księstwo Byka to Hiszpanii i Italii.

Acid Dragon PW
4 marca 2015, 22:29
A księstwo Jelenia to Skandynawia... ?
W sumie to Gryf, Wilk i Byk faktycznie są łatwe do rozpracowania, ale trzy pozostałe są mniej wyraźne. Francja i Anglia może? A Sokołów to już w ogóle nie kojarzę.

Nicolai PW
4 marca 2015, 23:28
Nie wiem jak Wy, ale ja zdążyłem się przyzwyczaić do tego, że jak ktoś mówi "Słowianie" to tak naprawdę mówi "Rosjanie". Tak samo jest tutaj, co ładnie podsumował Alamar. Jednak może wróćmy do fabuły:
Alamar:
Ni z gruchy, ni pietruchy to wyskoczył arcybiskup Wilhelm - "wielki bohater" wojny z nekromantami, o którym nikt dotąd nie słyszał.
Racja, to on był deus ex machina w tym epizodzie, ale to jest akurat sprawa drugorzędna. Dużo ważniejszym tutaj jest to, że tym plot twistem przenieśli całą tę Grę o Tron na zupełnie inne tory. Przez to epizody III-VII można o kant tyłka chlasnąć, bo wszystko co w nich ustanowiono właśnie się zdewaluowało. Po co w takim razie je tworzyli? Nie mogli zrobić Seamusa Cesarze w wyniku Konklawe, a wojna domowa byłaby rezultatem niezadowolenia z jego rządów. Byłoby to o wiele bardziej sensowne i uczciwe niż zaoczne przekazanie władzy komuś kto nawet nie był w TOP 3 kandydatów na ten stołek. W ogóle jak to niby miało działać? Pojedynczy hierarcha, kompletnie olewając to, że Iwan jest na ostatniej prostej marszu po tron, na mocy swojego autorytetu ogłasza Cesarzem kogoś kto nie liczył się w wyścigu po władzę w żadnym momencie wojny domowej i wszyscy temu przyklasną? Wiecie co jest w tym najgorsze? Rzeczywiście wszyscy temu przyklasnęli. Przecież to jest bardziej rozczarowujące niż Trylogia Prequeli...
Alamar:
Mamy więc de facto pokój, a Iwan stał się z prawnego punktu widzenia buntownikiem bez powodu.
A teraz przypomnijmy sobie zwiastun i co tam mamy? Iwan jest znudzony walkami i wręcz muszą go zmuszać do tego, by ratował podzielone Cesarstwo, a co mamy tutaj? Jedyną przeszkodą na drodze do zjednoczenia Imperium jest sam Iwan, którym razem ze Stefanem (Stefanem? Przecież on z nim walczył. Myślałem, że Rowena jest jego największą psiapsiółką i sojuszniczką) nie uznali nowego Cesarza w sumie bez powodu. Wprawdzie potem okazało się, że Seamus zwariował, ale przecież Iwan nie wiedział o tym w momencie jego koronacji :P
Alamar:
Jak na krwawą wojnę domową, to żaden z pretendentów do tronu jeszcze nie kopnął w kalendarz i mam wrażenie, że wszyscy (minus Seamus i Kościół Elratha) przeżyją i staną się wasalami naszego Gryfity.
Coś w tym jest, na chwilę obecną zginął chyba tylko Sandalfon, no i Maeve, ale jej śmierć była oczywista. Swoją drogą zauważasz tę "subtelną" analogię do sytuacji Cesarstwa z HoF/TotE? Tam władzę sprawował szalony władca wspierany przez Kościół kierowany autorytarnie (przez Alaryka), a tutaj mamy dokładnie to samo tylko imiona się pozmieniały.
Alamar:
(...) ten chyba wie, co się robiło z pokonanymi przeciwnikami do tronu...
Według Soft Ubi po pokonaniu przeciwnika zyskujesz jego dozgonną przyjaźń. Spójrz na Stefana Wilka, po tym jak został przepędzony przez Orki z plemienia Białej Włóczni to stał się pierwszym (i jedynym) poplecznikiem Iwana.
Acid Dragon:
A księstwo Jelenia to Skandynawia... ?
Duncan i Seamus to imiona gaelickie, więc tutaj szedłbym w tym kierunku.

Acid Dragon:
W sumie to Gryf, Wilk i Byk faktycznie są łatwe do rozpracowania, ale trzy pozostałe są mniej wyraźne. Francja i Anglia może?
Charty zawsze kojarzyły mi się z Francją, a Jednorożce? Huh... Godryk i Fiona to niby anglosaskie, ale według mnie to Sokoły są wzorowane na tych klimatach, więc nie wiem jak w końcu jest naprawdę.
Acid Dragon:
A Sokołów to już w ogóle nie kojarzę.
Liam, Brian, Brendan, Ronan, Connor... Brytania bez dwóch zdań.

Vusapion PW
5 marca 2015, 00:44
Trochę wami drodzy forumowicze wstrząsnęła ta część opowieści, ale sądzę, że za bardzo się napaliliście, bo ciąg dalszy z pewnością będzie i nie sądzę, żeby Seamus został na długo cesarzem. Prawdopodobnie jeszcze będzie kilka części tej historii i wiele może się zmienić, więc nie rzucajcie się do totalnej krytyki poczynań pisarza (bądź pisarzy).
Swoją drogą nigdy nie czytałem zbyt wielu książek, dość powiedzieć, że w czasie gdy chodziłem do szkoły nie przeczytałem (do końca) żadnej lektury, ale kilka książek fantasy mam za sobą. Cała ta opowieść o wojnie domowej jest według mnie całkiem niezła, jak na szybkie, aczkolwiek szczegółowe przedstawienie sytuacji.

Co do dyskusji na temat odpowiedników w Europie rodów z cesarstwa to też mnie to zastanowiło i postarałem się dopasować wszystkie:

Gryf- Rosja (lub jak ktoś się łudzi Słowianie)
Byk- Hiszpanie (można uznać jako cały półwysep Iberyjski)
Wilk- Niemcy
Chart- Francja
Sokół- Anglia (wraz z Walią)
Jeleń- Irlandia (i być może Szkocja)
Jednorożec- Niderlandy

Pierwsza czwórka była dość łatwa, ale Sokół, Jeleń i Jednorożec to praktycznie Wielka Brytania i tu był spory problem. Rudy kolor włosów przesądził o Jeleniu, Jednorożec (Kilburn, Freyda i Rowena) to imiona pochodzenia normaskiego, a dopiero potem przeniesione do Brytanii. Sokół był w sumie też wiadomy, ale zbyt mocno powiązany (imiennie) z pozostałymi dwoma.

Alamar PW
5 marca 2015, 05:28
Co do księstw, to Ubisoft już dawno potwierdził, że są wzorowane na rzeczywistych państwach/regionach:

Gryf - Słowianie (czytaj: Rosja)
Wilk - Cesarstwo Niemieckie
Byk - Hiszpania + Italia
Jednorożec - Anglia
Chart - Francja
Sokół - Irlandia (Celtowie)
Jeleń - powiązani z Sokołami
Kruk - powiązani z Gryfami

Nicolai:
Swoją drogą zauważasz tę "subtelną" analogię do sytuacji Cesarstwa z HoF/TotE?
Jak na razie, to Seamus wg równie dobrze mógłby się nazywać "Szalony król" Gryphonheart. :P
Poza tym w H5 mieliśmy szaloną królową, która rządziła niespełna rozumu fanatykami (jak Alaryk) czy wprost zbirami (jak Laszlo), zaś cała ta Inkwizycja to był jej pomysł (wszakże we Flemmschrein urzędował podwładny Biary - demon Orlando).
W H6 (sądząc po obecnych tekstach) mamy po prostu szalonego cesarza (jak znam życie, to jego szaleństwo zapewne nie będzie efektem naturalnym :P) oraz rządnych władzy i powrotu do dawnych czasów (sprzed H6) kleru z Kościoła Elratha... no i lepiej zarezerwować sobie miejsce na to, że gdzieś tam w tle knuje Sandro. :P

flapdzak PW
5 marca 2015, 20:09
Marcowe screenshoty o Akademii są na stronie :)

Alamar PW
16 marca 2015, 20:25
Muzyka w mieście Czarodziejki w Heroes 2 - a właściwie tylko w jednym z wydań gry - w edycji Millenium.

Alamar PW
19 marca 2015, 18:09
Fotki ze spotkania w Paryżu - nic ciekawego poza ulepszoną hydrą... i Galaadem. XD

Kastore PW
19 marca 2015, 18:22
Ostatnie zdjęcie jest najładniejsze.

Nicolai PW
19 marca 2015, 18:32
Wowka, Hydra ulepsza się do Fioletowej Hydry. Czyżby Ubimbic zapomniał o obietnicy wystrzegania się purpury? No chyba, że według nich ograniczenie użycia granatu oznacza wsadzenie go do dwóch zamków (Nekropolia i Loch) zamiast jednego :P

Co do dziesiątego rozdziału Gry o Tron to muszę powiedzieć, że... jest całkiem dobry. Coś się dzieje, nie ma dłużyzn, akcja posuwa się do przodu, a nie "Stefan najechał Księstwo Gryfa, Stefan opuścił Księstwo Gryfa". Podoba mi się to, że Iwan szykuje się na bycie kolejnym "czubkiem u władzy" po Antosiu i Izce. Co z tego, że zamiar był inny? Tak jest zabawniej. Tylko dwie rzeczy mi nie pasowały "Simurgh ex machina" i to, że Rowena z wdzieczności... zdradziła Krwawego Gryfa. Hmm... Chwytliwe, może zabawmy się w wymyślanie mu przydomków? Osobiście jestem za... Iwanem Groźnym xD
strona: 1 - 2 - 3 ... 48 - 49 - 50 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel