Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 13 - 14 - 15

Bychu PW
24 lutego 2015, 14:45
Jestem przeciwny. Po to jest Strażnik, aby utrzymywać porządek w komnacie. Wydaje mi się, że jak ktoś wybiela cały post to zmienić dwie litery w nazwie tematu, to nie problem. Nie ma sensu dokładać zbędnych statusów i rang według mnie.

Acid Dragon PW
24 lutego 2015, 15:13
Efektywnie ta propozycja oznaczałaby, że nowi użytkownicy tracą część swoich praw. Kto zaś zyskuje? Chyba tylko Strażnicy.

A więc nie tylko sprzeciw, ale veto. Nigdy na to nie pozwolę.

Możemy mówić o ZWIĘKSZENIU praw i możliwości świeżo zarejestrowanych użytkowników, ale nigdy o zmniejszeniu.

Odnośnie edytowania nazw tematów, to sądzę, że system do tej pory stosowany, a więc zostawienie tego Strażnikom, sprawdza się dobrze. Prawda jest taka, że temat - w przeciwieństwie do postu - nie jest już własnością użytkownika z chwilą, gdy wypowiada się w nim ktokolwiek inny niż on sam. Niedopuszczalne jest, aby użytkownik mógł sobie dowolnie zmienić nazwę tematu przez siebie założonego. Raz ustalony temat nie ma prawa podlegać zmianom. Oczywiście poprawa literówki, czy interpunkcji byłoby czymś dobrym, a nie złym, aczkolwiek nie da się technicznie odróżnić edycji w celu poprawy literówki od edycji w celu zmiany nazwy tematu na "różowe kucyki, już nie prowadzę tego projektu do VCMI, lalalala"

Odnośnie zmieniania ankiety, to tu sprawa jest chyba oczywista - nie zmienia się głosowania w trakcie głosowania. Wyjątkowe przypadki są do rozważenia przez Strażników i Starożytnych.

Matheo PW
24 lutego 2015, 15:25
Skoro samym Strażnikom to nie przeszkadza. Jednak wydaje mi się, że użytkownik powinien mieć około 2 godzin na zmianę nazwy tematu, jak i edycję ankiety. Ewentualnie określone dwie, trzy próby edycji.

EDIT: Przynajmniej temat został wyczerpany :)

Bychu PW
24 lutego 2015, 15:32
Ale po co? To jest tylko utrudnianie obsługi forum jak dla mnie. Od poprawiania są Strażnicy. Niech wiedzą, że są potrzebni, inaczej będzie im przykro. :P

Gnom PW
24 lutego 2015, 15:33
Cieszę się, że Smoczek już zawetował tę inicjatywę, ale parę słów ostrzeżenia ode mnie.

Nie idźcie tą drogą. Nigdy. W żadnym wypadku. Dodatkowe rangi w zależności o staż i zasługi (Bywalec), utrudnianie życia nowym użytkownikom? Mieliśmy to w JB. Do tej pory się z tego rakiem wycofujemy i do tej pory nam się to czkawką odbija.

Matheo PW
24 lutego 2015, 16:48
Po przeczytaniu opinii jeszcze jedna propozycja. Na forum mogłaby istnieć możliwość edycji nazw tematów i ankiet, jednak każda zmiana wymagałaby zgody Strażnika.

Po wprowadzeniu edycji, użytkownik wciska przycisk "Wyślij" i wtedy pojawia się komunikat: "Ktoś musi to najpierw sprawdzić".

Strażnikowi wyświetlałyby się wszystkie proponowane edycje (Najlepiej pod nagłówkiem "Robota czeka!"). Jeśli uznałby, że wszystko jest w porządku, wcisną by przycisk "Akceptuj" lub "Odrzuć" gdyby coś było nie tak, ewentualnie "Popraw".

To niewiele różniło by się od obecnego systemu. Wszystko i tak zależałoby od Strażnika. Różnica polegałaby na tym, że użytkownik wiedziałby co robić (teraz nie jest to oczywiste), a Strażnicy również mieliby ułatwione zadanie.

AmiDaDeer PW
24 lutego 2015, 16:50
Matheo:
To niewiele różniło by się od obecnego systemu.
Oczywiście, że wiele. Wyobraź sobie teraz, że jakiś mało ogarnięty użytkownik 70 razy chce zmienić nazwę tematu...

Matheo PW
24 lutego 2015, 17:05
To byłoby niemożliwe. Po jednej próbie edycji musiałby poczekać na reakcję Strażnika.

EDIT: Chyba nie zależy Nam na mało ogarniętych użytkownikach, więc nie warto się nimi przejmować.

AmiDaDeer PW
24 lutego 2015, 17:34
Po prostu nie zgadzam się na to. W tym momencie chcesz dać jeszcze więcej roboty Strażnikom, podczas gdy oni mają już wystarczająco jej dużo.

Powiem całkiem szczerze: gdyby taki mechanizm był wprowadzony, a chęci zmian tematu byłoby w mojej komnacie więcej niż 5 w ciągu dnia, odrzucałbym z góry wszystkie i sam zmieniałbym nazwy tematów niezależnie od tego, czego chcą mieszkańcy.

Bychu PW
24 lutego 2015, 17:35
Jak dla mnie kombinujesz jak koń pod górkę. Jak mi nie pasuje nazwa tematu, to piszę do Hobbita czy innego uprawnionego do zrobienia tego i pytam, czy mógłby zmienić na taką i taką. Nie chciałoby mi się czekać aż Strażnik się zaloguje, zobaczy wszystkie propozycje i się zastanowi. Jeśli chcę coś od kogoś konkretnie, to pokazuję palcem. "Ty i Ty, chcę od Ciebie zmiany nazwy tematu, da się załatwić?"

Nemomon PW
24 lutego 2015, 19:42
Można się kłócić z tym, czy nazwa tematu jest dobrem publicznym, czy nie. Smoq sugeruje, iż skoro w temacie ktoś odpisał, to temat przestaje być moją własnością i każdy może robić tam i pisać tam co chce. Może niejako jest to prawda, ale nie uważam, iż uczciwe jest, iż tracę część z moich praw (prawa do tematu, którego sam wymyśliłem i napisałem, a więc także i do jego dowolnej modyfikacji, w tym modyfikacji jego tytułu) w zależności od tego, czy ktoś, kogo nie znam, w nim coś odpisze, czy nie. Dlatego też nie uważam, iż uczciwym jest oddawanie mojej własności do domeny publicznej bez mojego zapytania oraz zgody, a tym bardziej w sposób przeze mnie nie kontrolowany (vide: utrata praw po odpisaniu w nim przez obcą osobę).

Dlatego też uważam, iż opcja edycji tematu powinna być oddana właścicielom tematów bez żadnej restrykcji. W ostateczności użytkownicy mogą dowolnie modyfikować swoje posty i 50 razy dziennie i nikt nie ma nad tym kontroli ani tym bardziej nikogo to nie obchodzi. Jak ktoś będzie zmieniał nazwę tematu 8 razy dziennie, to Strażnik zawsze może go zamknąć.

Jednakże, obecny stan sytuacji także mi nie przeszkadza; ja raczej uważniej staram się dobierać nazwy tematów, a że nowy temat tworzę raz na rok lub raz na dwa lata, to spokojnie mogę spać nawet nie mając zdolności edycji nazwy tematów.

Qui PW
24 lutego 2015, 20:33
Po pierwsze, szkoda czasu na robienie mechanizmu, którego przydatność jest znikoma.

Po drugie, nie ma czegoś takiego jak "właściciel tematu" - jest autor pierwszego posta, który nie ma z tej okazji żadnych dodatkowych uprawnień w obrębie tematu.

Garett PW
24 lutego 2015, 20:36
Łasic:
Po drugie, nie ma czegoś takiego jak "właściciel tematu" - jest autor pierwszego posta, który nie ma z tej okazji żadnych dodatkowych uprawnień w obrębie tematu.

Chyba, że jest to komnata RPG.*

Acid Dragon PW
24 lutego 2015, 22:19
Cytat:
Można się kłócić z tym, czy nazwa tematu jest dobrem publicznym, czy nie.

Rozdzielmy tu dwie rzeczy.
Po pierwsze temat jako faktyczny temat rozmowy, jako pojęcie abstrakcyjne, jako znaczenie. To nigdy nie należy do Ciebie, podobnie jak nie należy do Ciebie żadna definicja, żadna myśl przewodnia, żadna idea. Te rzeczy nie mają właściciela. Jeśli więc dyskusja toczy się na temat np. "jednostek WoG", to NIKT nie jest właścicielem tej koncepcji dyskusji. Nie masz więc prawa zmieniać tej koncepcji. Jeśli dyskusja toczy się na temat jednostek WoG, to jakakolwiek próba powiedzenia, że tak naprawdę tematem dyskusji jest coś innego byłoby fałszywe. Zakładając temat dyskusji jednocześnie nie masz prawa zmieniać jej koncepcji na podobnej zasadzie, jak sadząc drzewo nie masz prawa twierdzić, że rośnie tam sałata. A jeśli chcesz zasadzić sałatę, to nie w tym samym miejscu, bo wtedy zniszczysz wyrosłe już drzewo. A wycinanie drzewa - nawet które sam zasadziłeś i jest Twoją własnością! - jest nielegalne wg prawa :P.

Do czasu odpowiedzi kogokolwiek nie ma jeszcze dyskusji, więc trudno mówić o koncepcji dyskusji, której nie ma, ale wraz z pierwszymi odpowiedziami faktycznie zaczyna istnieć i żyć własnym życiem.

Inną sprawą jest temat jako zdanie. Zdanie w j.polskim (albo zresztą jakimkolwiek innym), o ile jest oryginalne, może być rozumiane jako utwór i wtedy faktycznie autor ma do niego prawa autorskie. To jednak nie znaczy, że skoro utwór jest Twój, to masz prawo robić z nim co chcesz. Podobnie jak autor książki, choćby to był sam Tolkien z zaświatów, nie ma prawa wziąć mojego egzemplarza "Hobbita" i zacząć po nim kreślić. Utwór jest bowiem ograniczony nośnikiem, czyli miejscem, w którym jest zapisany. I o ile Ty jesteś autorem utworu, to kto inny jest właścicielem nośnika i udostępnienie możliwości "kreślenia" po tym nośniku to tylko i wyłącznie kwestia jego dobrej woli i ustanowionych przez niego zasad. Innymi słowy - jeśli chcesz mieć pełne prawa do edycji swojego utworu, to tylko pod warunkiem, że zapiszesz go na nośniku, który jest Twoją własnością. W przeciwnym wypadku przyjmujesz zasady właściciela nośnika.

glokku PW
24 lutego 2015, 23:40
To może żeby uszczęśliwić wszystkich to zrobić opcję że jest możliwa zmiana nazwy tematu do czasu aż ktoś nie napisze w tym temacie posta?
Czasami się człowiek pomyli pośpieszy nadusi przez pomyłkę coś i zrobi głupią gafę i mógłby to naprawić zanim ktokolwiek to zobaczy.

Acid Dragon PW
25 lutego 2015, 00:01
Tak, to jedyne, co byłoby wg mnie dopuszczalne z dotychczasowych propozycji.

Matheo PW
25 lutego 2015, 00:18
Nie lepiej dodać określony czas na edycję? Np 2 godziny. Ktoś może odpisać po minucie a to uniemożliwia poprawienie błędu ortograficznego.

EDIT: Zresztą z powyższych postów wynika, że żadne zmiany nie są konieczne. Byłem pewien, że znacznie więcej osób byłoby zadowolonych z takiej możliwości. Jednak wychodzi na to, że obecna sytuacja nikomu nie przeszkadza (mi również).

Acid Dragon PW
25 lutego 2015, 00:47
Nie, nie lepiej, gdyż w ciągu 2 godzin może się już pojawić całkiem znacząca dyskusja. A jeśli w ciągu minuty ktoś już odpowie, to jak najbardziej od tego momentu zmieniać tematu już się nie powinno.

AmiDaDeer PW
26 lutego 2015, 23:20
glokku:
Dodać nowe jednostki z nowego patcha Hoty do Galerii Avatarów poproszę.
Prośba (z opóźnieniem) spełniona.

Tego PW
4 kwietnia 2015, 16:39
Nie jestem pewien, czy piszę o tym we właściwym miejscu, ale chciałem zapytać, czy możliwym by było wprowadzenie tabelki z rozwijanym tekstem do postów na forum. Przeglądam forum z maniakalną częstotliwością i często pewną niewygodą jest przewijanie przez bardzo, bardzo długie posty, które już przeczytałem bądź mnie nie interesują, a ładujące się grafiki (których tutaj bywa całkiem sporo) zżerają trochę transferu.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 13 - 14 - 15
temat: Propozycje zmian w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel